Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos kisbabának lehet...

6 hónapos kisbabának lehet adni bébiételt?

Figyelt kérdés
Fogytán a tejem,vagyis már kevesebb van.Naponta 3-4szer szopizik,de kevés már neki,és bébiétellel lehet napközben pótolni?
2011. ápr. 29. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Hú te még semmit nem tudsz a hozzá táplálásról? mit eszik amikor nem szopik, látom csak 3-4x szopik?

Persze hogy lehet bébi ételt. ki kell váltani az étkezéseket. persze nem vagy elmardva de 6 hósnak már nem elég csak az anyatej.

olvass részletesen a hozzátáplásról.

2011. ápr. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lehet,lényeg a fokozatosság,és egyszerre csak egyféle ételt kapjon pluszban.
2011. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Persze, hogy lehet. Bocsi, hogy visszakérdezek, de ha nem lenne fogytán a tejed, akkor meddig nem adtál volna neki semmi mást a tejen kívül?
2011. ápr. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
lehet,sőt!!!a tejcsi nem elég ekkora babának.és csak 3-szor 4-szer????????
2011. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy az anyatej pótlására a tápszer van. Na most hogy már ennyi idős, el kezdheted hozzátáplálni, de azt csak fokozatosan, mert még nem evett eddig semmit a tejen kívül. Tehát először csak kóstoltass gyümölcslevet, aztán adhatod püréként, aztán jöhetnek új ízek. Érdemes megnézned egy hozzátáplálási táblázatot.

Az én fiam tápszeres a kezdetektől, tehát mi hamarabb kezdtük az új ételek bevezetését. Én almát reszeltem, a levét kinyomkodtam, kiskanállal kóstoltattam. Aztán megkapta a szokásos tejadagját. Aztán már almapürét kapott, de folyamatosan átváltottam az arányokat, így a végén ki volt váltva az az étkezés. Hiába veszel neki bébikaját, ha akkor kóstolja először, nem hiszem, hogy meg fogja enni az egészet, de nem is szabad első alkalommal sokat adni az új ízből. A reggeli és esti étkezésként mindenképp maradjon meg az anyatej (nálunk a tápszer). Én tízórai gyanánt adom a gyümölcsöt, ebédre főzeléket, délután tejpépet. De a lényeg a fokozatosság.

Majdnem 7 hós kisfiú anyukája

2011. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyugodjatok már le,nem első babám,mert ő már a 3.:)Szintén kislány.

Én adom neki abébiételt,sőt!gyümiket és másokat is de a dokinő szerint még nincs itt az ideje,csak a tápszernek.

Úgyhogy AKI AZT HISZI HOGY NEM ADOK A KISLÁNYOMNAK ELEGET ENNI,AZ MENJEN NYULAT FOGNI!

38 hétre és 2 napra született,3950grammal,és4-én lesz 6 hónapos,immárom 8210g.

Az anyatej mennyiségét úgy kell érteni,hogy 3-4-szer tudom úgy szopiztatni,hogy full a pici,de persze dupláján van mellen.Én igény szerint etetem.

Kiegyensúlyozott a pici,de azért kérdeztem a kérdésemet,a dokinő nem volt meggyőző,és már a második lányom is 10éve szültem,tehát nem most.

Egyébként feháborítottak azon válaszok,akik azt hiszek,hogy a gyerekem éhezik!!!!!!!!!

2011. ápr. 29. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Te nyugodjál már le, és olvasd vissza, hogy mit kérdeztél eredetileg. Várj, segítek, és bemásolom:

"6 hónapos kisbabának lehet adni bébiételt?

Fogytán a tejem,vagyis már kevesebb van. Naponta 3-4szer szopizik, de kevés már neki, és bébiétellel lehet napközben pótolni?"


Hát már megbocsáss, kedves, de nekem ebből kummára úgy jött le, hogy napi 3-4x szopizik a gyerek, oszt jó van... se tápszerről nem tettél említést, sem arról, hogy már hozzátáplálsz. Akkor meg ne ugass!

2011. ápr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tegnap 08:34-es vagyok

Hát igen, így már más.:) Nem a kaja mennyiségére értem, hanem, hogy már hozzátáplálsz.:) Ebben az esetben a válaszom: Naná, hogy lehet neki adni! És kell is.

Szép napot!:)

2011. ápr. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

22:01!

Téged még innen nem tiltottak ki?

Ugatsz TE!TE korcs!

Az utolsó válaszoló úgy látszik SOKKAL értelmesebb ember!Neki köszönöm:)És szintén szép napot!

2011. máj. 2. 16:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem tiltottak ki. És korcs az bakker, aki még kérdezni se tud. Na viszlát aranyom!
2011. máj. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!