Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok 18 hós...

Hogyan altatjátok 18 hós körüli gyereketeket?

Figyelt kérdés
Korábban cicin aludt el 10 perc alatt du. és este is. Pár napja du. elalszik cicin viszont este szopik és felül, dől jobbra-balra, fáradt, de nehezen akar elaludni. Próbáltam mesét mondani, énekelni, dúdolni, de mindenre rázza a fejét és elkezd sírni. A végén elringatom ölbe, de erre meg nagyon szeretnék rászokni, mert csak 1,5 éves. Esetleg van valami ötletetek a problémára?
2011. máj. 25. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Meseolvasás után be az ágyba, éjjelifényt felkapcsolom, ajtót résnyire nyitva hagyom, ő meg elaltatja magát.


Kicsi kora óta erre lett szoktatva, 20 hónapos.

2011. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ötletem nincs, de szívesen elmondom nálam hogyan történt. Tulajdonképpen nem is kellett csinálnom semmit, 16 hónapos korában egyszer letettem a kiságyba, míg kiszaladtam innivalóért és becsuktam az ablakokat, utána mentem vissza altatni, ő addig ra már lefekeüdt, magára húzta a takarót és integetett kifelé. Adtam neki egy puszit, ráhajtottam az ajtót és megálltam előtte, gondoltam mindjár üvölteni fog, mehetek vissza hozzá. Erre fogta magát, és egyszerűen elaludt:) Azóta sem kellett altatni, beviszem, leteszem, puszi, és már alszik is. Néha kicsit dumál, de olyankor nem megyek be, csak ha sír (4-5x fordult elő). Úgyhogy nekem az a tapasztalatom, hogy egy idő után "megérnek" az egyedüli alvásra, mint ahogy a szobatisztaságra is. Addig meg kitartást nektek! :)) De azt javaslom, a ringatást ne kezdjétek el, mert arról viszont nagyon nehéz leszoktatni őket.
2011. máj. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Osztom az utolsó véleményét,nem szoktasd rá a ringatásra.

Én simán be teszem az ágyba,pár percig még fent van de aztán magától elalszik szépen.Persze,ha beteg,nyűgös,fogzik van,hogy nemigen akar elaludni,sír,kéri ki magát az ágyból.

2011. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom jövő héten lesz másfél éves!Ő is cicn alszik el általában, vagyis már most úgy mondanám, hogy cicizik még elalvás előtt!


Mert nálunk sincs már az hogy elalszik szopi közben, gondolom kevesebb (bár nem nyafog ha kiköpi) vagy csak gyorsabban kiszívja...nem tudom, de nálunk az vált be, hogy lefekszünk a nagyágyba,és kiszívja ami kell, majd elfordul én megölelem,és elalszik!Aztán átviszem az ágyába!

De nálunk az a lényeg, ha nem is cicizik, akkor sem jöhet már ki az ágyból!Ott fekszik néha magyaráz aztán egyszer csak elalszik!Mostanában már nme is kell mindig megölelnem, van hogy arréb gurul, és nem bújik, de akkor is ott vagyok amíg el nem alszik!


Nálunk ez vált be!Délben is és este is!

2011. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk még cicin aludt el ennyi idősen. amikortól nem, akkor már nehezebben aludt el, mese, de utána ha lámpaoltás volt, sokat forgolódott/ik a mai napig (oda kell mellé feküdnöm, míg elalszik). 2,5 éves, 2é ves korától nem cicizik.
2011. máj. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

megvan a pontos esti rituálénk amit minden nap megcsinálunk. utána jó éjt puszi, összeölelkezünk egy percre, aztán berakom a kiságyba és odaadom neki a tejcit és kijövök.

ha megitta kirakja, megkeresi a cumiját, kicsit még szokott dumálni és forgolódni de már nem megyek be, negyed órán belül aludni szokott :)

2011. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!