Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altatjátok a gyereketek...

Hogyan altatjátok a gyereketeket? Hány éves?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 20:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A nagyokat (5 és 3 évesek) csak ágyba dugom, mesézünk és lámpaoltás. A kicsi 1,5 éves, vele ugyanez, mese nélkül. Hálistennek jó alvó, elaltatja magát.
2011. márc. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2 éves és 5 hónapos. Fürdés, tejcsi, fogmosás, azután pedig apa hozza a barátait (nyuszi, csikóhal, pelikán és a pelus), utána szalad a szobájába és bújik az ágyba. Ott körbe pusziljuk egymást, elmondom neki, hogy mindenki alszik (mama, tata, Bundi kutya, barátnőm, barátnőm kisfia) elköszönök és kijövök. Reggelig alszik. Sok idő volt amíg idáig eljutottunk.
2011. márc. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
Fogmosás után beszalad az ágyába, elindítom neki a Madagaszkárt, puszi, és kijövök. Most lesz két éves áprilisban. Eleinte csak velünk volt hajlandó elaludni, aztán néhány nap alatt rászoktattam erre a módszerre, hogy egyedül aludjon el, nagyon könnyen ment.
2011. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Fürés után sokat mesélek neki, beül az ölembe, van egy fotel amit kineveztünk mesefotelnek, és kb. 40 perc mesekönyvezés következik. Uátna sipirc az ágyba és alvás. 2 éves és fél éve van így.
2011. márc. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
38%

A fiam most 19 hónapos. Fürdés után még picit együtt vagyunk, utána kap tejcsit, beteszem a kiságyba, betakargatom, köszönünk (szia-szia, Jó éjszakát, szeretlek...), és kijövök. Alszik:).


Azt viszont nem értem, miért kell egy alig 2 éves gyereknek tv-re/dvd-re elalduni! Sztem ez nagyon gáz!

Akkor inkább olvasnék neki, vagy diáznék, ha egyedül nem megy...

2011. márc. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%

Vacsi, fürdés, fogmosás, diavetítés, majd ott hagyjuk és alszik.

4 éves, mindig így volt (csak régebben könyvből olvastunk).

2011. márc. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
89%
az enyém 2 éves 2 hónapos kislány. sosem aludt el magától, kicsi baba korától kellettem hozzá. először cicin,akkor még együtt is aludtunk. az már nincs egy ideje. most mesélek neki az ágyban, aztán villany leolt, alvópajtások odafekszenek mellé, és én is, elmesélem még mi történt velünk aznap, aztán megkérdezem, mit szeretne álmodni, akkor ő felsorolja az alvópajtásait, anya, apa, mama, kutya, macska....aztán adok neki puszit, jóéjt kívánok, és úgy csinálok, mintha aludnék, aztán ő is elalszik lassabban vagy gyorsabban. mikor elalszik, kijövök. ő nem maradna az ágyban egyedül, ha otthagynám felkelne. elég mozgékyon.
2011. márc. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Vacsora, fürdés, puszi a nagyinak, kakaó, utána alvás ,jó esetben. Amúgy általában 2-3 órás eszeveszett ki-be rohangálás a szobából, ugrálás,játék stb...Én pedig próbálom szép szóval, érvekkel, játékosan elmagyarázni neki miért is kéne már aludni. :) Bár néha már igen csak a türelmem határán vagyok! A kisfiam most januárban volt 3éves.
2011. márc. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%
Ha tv-dvd mellett hajlandó elaludni, attól még nem kell szerintem senkit lehurrogni...mindenki úgy altatja, ahogy tudja. Az én kisfiam, ha elkezdenék neki mesét mondani, akkor közbemagyarázna, még jobban felkeltené az érdeklődését. Nem lesz annak a gyereknek semmi baja, ha mesét néz elalvás előtt, úgy gondolom, emiatt nem kell senkit minősíteni. Az a gáz, ha valaki ilyenért már egyből ugrik, és le degradálja a másikat. :S
2011. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valóban nem kell leszólni a másikat, a kérdésemre válaszolt csak.
2011. márc. 16. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!