Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használjátok a takony kifejezé...

Használjátok a takony kifejezést? Akár babátoknak, akár felnőttek egymás között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 13:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
39%
Persze.
2011. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
20%
úgy, hogy takony nem. de úgy, hogy taknyos, igen
2011. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
31%
Én azt használom hogy kis taknyos, az öcsémre.
2011. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
11%
nem használom, max közeli barátokkal de (kb. a szar, hugy kifejezésekkel egy magasságban érzem)
2011. máj. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Az első válaszoló linkje miatt kérdeztem épp.Konkrétan a taknyos kifejezésre gondoltam.
2011. máj. 30. 13:23
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Úristen, én írtam a másik kérdéshez az első "takony" választ, hát nem gondoltam, hogy ez lesz belőle.


Igen, ha már beszélünk róla, meg kell nevezni, akkor legyen takony, és ne taki bá meg nünüke meg szutyimutyi (bocs, akik ezt írták, nem bántás, mindenki hívja úgy, ahogy akarja). Számomra abszurd dolog egy testnedvet becézgetni, túlragozni.

2011. máj. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 kisnita ***** válasza:
76%
Persze, mi sem a "nünükét" a meg többi marhaságot használjuk. A takony az takony és az is marad. Kész.
2011. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
0%

ma 13:20 voltam, a taknyos kifejezés az nem egyenlő a takonnyal, a takony az a zöld nyúlós folyadék, amit, ha kinyitod a zsebkendődet ott nyúlik szét, az gusztustalan.

A taknyos kifejezés viszont szinte kedves is lehet, pl. fiatal gyerekeknél, mint az egyik előző hozzászóló írta. Szóval a taknyos az ok. Mondjuk a fiamnak sem taknyos az orra, hanem ki kell fújni, vagy valami van az orrában :)

Jóhogynem "a szádba lóg a takony minnyá fiam, gyere fújjuk ki" :)))))))

2011. máj. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

És a hányást hogy becézitek, de komolyan?


A taknyot sem kell feltétlen nap mint nap emlegetni. Lehet azt mondani, hogy gyere, fújjuk ki az orrodat. De ha megkérdezi a gyerek, hogy mi van az orrában, akkor nem fogom becézgetni, hogy az csak "taki-nyaki" (idézet az ominózus kérdésből), hanem megmondom, hogy takony. Mondanám, hogy orrváladék, de az már a másik véglet.

2011. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!