Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használjátok a takony kifejezé...

Használjátok a takony kifejezést? Akár babátoknak, akár felnőttek egymás között?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 13:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
persze.a fiam is úgy mondja,hogy taknyos vagyok.21 hónapos.szerintem ebben semmi rossz nincs.elolvastam az első által belinkelt kérdést,hát a kérdező minősíthetetlenül bunkó.felmerül,hogy akkor a szar is szar.alapból kaka nálunk,de van amikor viccesen megkérdezem,hogy mi ez a büdi,beszartál?erre a válasz:beszartam.nagyon cuki.fognak ennél cifrábbakat tanulni bölcsiben,oviban,suliban
2011. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

Olvastam a linket! Annyira egyszerű, mint egy tál rizs. Mindenki hülye, aki esetleg Uram bocsá' nem gügyög a gyerekhez!

A kérdésre válaszolva. Igen, volt már,hogy anyunak azt mondtam, tiszta takony a gyerek. Mi van ebbe. Ha egyszer így hívják. Nyilván felnőtt embernek nem fogom azt mondani,hogy tele van fikusz-mumusszal a gyerek óra. Bár, ha a gyereknek modnom, akkor sem ragozom túl, cicakaki és kész.

A kaki meg kaki! Nem azért fejlődik jobban a gyerek mert minden szavam -cska, -cske stb!

De az olyan kérdezőt meg egyenes nem értem, aki jön, kérdez, valaki merészel mást írni, mint amit a kérdező vár, és egyből hülyézi. Olyan unintelligens az ilyen!

2011. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
orra, bocsi :)
2011. máj. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

A cicakakiról. A lányomért mentem a bölcsibe, aki nagyon sírt. Mint kiderítettem, az egyik új dada azt mondta neki, hogy belekakilt a cica az orrába. Most már legalább tudom, hogy honnan szedte. Mi az, hogy cicakaki? MIvel jobb ez a TAKONYnál? A lányom 3 napig sírt, mert eleve is fél a cicáktól, hát még attól, hogy a cica valahogy a délutáni alvás közben belekakilt az orrába!

A másik: [link] ez alapján a takony nem egy csúnya szó, hanem az orrváladék hétköznapi neve. Akinek nem tetszik, nem használja. De míg azt mindenki érti, hogy taknyos a gyerek, azt nem biztos, hogy lóg a nünükéje vagy cicakakis a gyerek.

2011. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
65%
Ennyi erővel, ha már olyan gusztustalan dolognak tartják egyesek az orrváladékot, hogy muszáj becézgetniük, kíváncsi lennék, hogy mit mondanak a nyálra (az sem egy gyönyörű látvány, főleg ha valakit leköpnek vele), a hányásra, a trágyára...stb. Takony embernek azt hívják, akinek átvitt értelemben olyan az "állaga", mint ennek a bizonyos orrváladéknak...de én ettől nem tartom csúnya szónak, és a kétéves kisfiamnak sem mondom azt, hogy ott a fikuszkanünükefikamika...stb az orrodban, hanem gyere kisfiam, picit taknyos az orrod, fújjuk ki gyorsan. :)
2011. máj. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
65%

Mi mondjuk, hogy takony, ha egyszer az az. Mi ezzel a probléma? Mit mondjak, kaki? Az más.

A kislányom azt mondja a teknősbéka helyett, hogy taknyosbéka, valahogy igy sikerül kimondania. és most, hogy TAKNYOS, ugy hivom, hogy taknyosbékám.

2011. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%

Igen használom ezt a kifejezést, bár most jobban belegondolva a taknyos gyakoribb nálam, mint a takony.

Különben a belinkelt kérdést olvasva és ezt is az jutott eszembe, hogy milyen hülyeségeket tudnak az emberek kérdezni.

2011. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
18%

Első vagyok! Köszönöm hogy lepontoztatok!!! Mi rosszat írtam? Azt hogy nem használom azt a szót? És hogy belinkeltem egy másik kérdést? Komolyan mondom nevetséges ami itt ezen az oldalon van!

De pontozzatok le még jobban! Ez legyen a legnagyobb boldogságotok az életben! :)

2011. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
43%

"a szádba lóg a takony minnyá fiam, gyere fújjuk ki" :)))))) --> vizuális típus vagyok.

Egyébként meg TAKONY! Vicces szó.

2011. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%

Úristen, el kellett olvasnom az összes kommentet a belinkelt kérdésnél, hát állati jót derültem...komolyan,nününke, taki bá, taki-nyaki, szutyi-mutyi? fülzsírra meg lekvár??? eddig sem rajongtam a lekvárért, de ez az asszociáció egy életre elvette tőle a kedvem.

Szóval igen, használom a takony szót, és a taknyos kifejezést is, és a sz.r tényleg sz.r, a hányás meg hányás.

2011. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!