Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt hallottam, hogy besárgulha...

Azt hallottam, hogy besárgulhat a baba a sok répától, sütőtöktől. Csökkentsem a répa adagját a fiamnak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy sokmindent még nem kap, és abból is a répa a kedvence. Kiváltottuk már az ebédet, de most olvastam, hogy a sok répától besárgulhat. Mennyi az a mennyiség egy héten, ami már sok?
2011. aug. 28. 21:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Heti 3-4-szer kap azt ebédre, és egyébként 5 és fél hónapos.
2011. aug. 28. 21:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én sütőtököt 2_*adtam egy héten neki, répát is szintén 2*, nem volt baja tőle. De ez is gyerek függő. Ő is ezeket imádta:-)meg ez a kettő volt jolly joker kaja, ezt bármikor megette:-)
2011. aug. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban így van, besárgulhat a gyerek.


Nekem a védőnő mondta, hogy minden nap adhatok neki, a hozzátáplálás elején valóban nem nagy variáció van. Aztán kórházba került a fiam és a doktornő leordított, szó szerint, hogy nem látom, hogy sárga a gyerek bőre?! Ne adjak neki répát. Mondtam, hogy eddig nem volt gond,pedig rendszeresen látja orvos és védőnő is, pontosan a bőrével járunk. Aztán a főorvos mondta, hogy nem gond, mert ez az állapot úgyis maximum 1 hónapig tart, mert aztán újabb variációk lépnek be az étkezésbe.

2011. aug. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is volt ilyen,hogy a répa volt a minden,és az orra körül sárga volt már:)mondta a doki kicsit szüneteltessük a répát,mert felhalmozódott a karotin a babában,és besárgul.
2011. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Vigyázni fogunk. :(

2011. aug. 29. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!