Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régi, textilpelust használó,...

Régi, textilpelust használó, vagy valaha azt használt anyukák, válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Mennyi textilpelus kell egy babára? Mennyi gumibugyi kell egy méretben, mondjuk újszülöttre, aztán mikor nagyobb a baba? Nekem 40 textilpelus van eddig, gumibugyit most szerzek be, de ebben még nincs tapasztalatom, a méretek között még kiigazodok, de nem tudom, hogy mondjuk 3 vagy 10 kell belőle egy méretre, amíg másik méretet nem kezd hordani... Írnátok tapasztalatot, kinek mennyi kellett, trükköket, hogy kell jól használni, minél kevesebb balesettel, mit ajánlotok tárolásra, mosásra, hogy sokáig szép maradjon? Köszönöm!
2011. szept. 21. 19:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

Szia én moshatózok, és vannak időszakok amikor tetrázok. Szerintem újszülöttnek elég is. De aztán fél éves kortól érdemes vagy akár előtte éjszakára venni tépőzáras/patentos pelust venni. Pl a bambusz antibakteriális.

Még +10db tetrát biztos vennék. Mert a tetra ugyan gyorsan szárad, de ha sokat pisil akkor kettőt kell egymásba hajtani, plusz büfiztetés, pelenkázó alátét.

Gumibugyit én nem vennék, inkább légáteresztő külsőt. PL monapelt, az elég olcsó. Igaz újszülöttnek monapelből kicsit nagy lesz az s-es. Új fajta külsőkből kell 5 db (mivel kívül pamut van rájuk nyomva, így lassabban szárad) Gumibugyiból (olyanból ami kívül belül letörölhetős) elég 3db.

Nyugodtan vehetsz külsőkből használtan is, a kis méretet 10 gyerek se tudja tönkre tenni.

Rögtön vedd meg az M-s méretet is, mert nagyon gyorsan kinövik az s-est.

Tárolás: ecetes vízben kb 20 lieres fedeles vödörben.

Mosás: szenzitív mosószer, ecet öblítéshez. 40 %-on elég mosni. Mosógépet két hetente (később havonta) 90% hosszú programon két liter ecettel üresjáratban kell fertőtleníteni. Tetrát lehet magasabb hőfokon is mosni, de fölösleges, az ecet úgyis fertőtlenít. Vasalni sem kell, bár puhább lesz tőle a pelus. Kakis pelus: az anyatejes kakit én egy életlen késsel húztam le. Aztán hagyományos mosószappannal kicsit átmostam, majd áztattam ha kellett. Nincs egy foltos pelus se, pedig már 16 hós a fiam.

Nadrágpelushoz való külsőbe origamira hajtogattam, prefoldhoz való külsőben inkább téglalapra.

Ma már lehet venni modern mosható pelenkákat. Érdemes elgondolkoznod rajta, mert sokkal kényelmesebbek, és jól szívnak. Pl a popoliniből (de biztos másik fajtákból is) van olyan típus ami 8 kg-tól szobatisztaságig használható. Addig meg bőven jó a tetra.

2011. szept. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%
Lemaradt, hogy popsikrémet minimálisan lehet csak használni, mert elvezeti a pisit, meg alig lehet kimosni. Lehet már venni kakifogó papír betéteket is. Bár nálunk nem kellett
2011. szept. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

most néztem a többi választ. A dm-es papír pelusban mások szerint nincs semmi káros anyag:) csak ragasztó, nedvszívó gyöngyök meg csomó elbomló műanyag:) Meg papír pelus légáteresztése... egyszer kibeleztem és tettem egy ilyen eldobósba tetrát. Tele izzadta a gyerek. De a papírpelus szépen elnyeli az izzadságot is, így aki azt használja nem tűnik fel a dunsztolás.

Nem sokkal nagyobb macera a mosás, mint a kidobálás. Szóval nehogy hátrányba érezd magad.

2011. szept. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást, utolsó 3 hozzászóló (ha jól látom, egy személy vagy), sokat segítettél :) Vettem már kakikifogó, peluskímélő kis lapokat, majd meglátom, mennyire hasznos. Utánanézek a mosható pelusok modernebb fajtájának is. Tényleg köszönöm!!!
2011. szept. 21. 23:27
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

szia!


én is moshatózok.

csak annyit tennék hozzá, hogy popsitörlőből én csak neogranormont veszek. a kakisat kidobom, de a pisiseket kimosom a pelusokkal együtt, és azt használom kakifogónak. ha csak pisis lesz ismét, megint kimosom... simán kibírja. csak ha már látom, hogy kezd szétesni, akkor dobom ki.

a vödörbe én rövid hideg vizes öblítés után teszem a használt pelusokat, és nem tezsek bele se vizet, sem ecetet, csak pár csepp teafaolajat, ami fertőtlenít és szagtalanít is. kb. kétnaponta mosok, számolj azzal is, hová fogsz teregetni! én a modern változatot használom, ebbe megy "betétként" az összehajtogatott tetra pelus. mosás 40 fokon, sima mosószerrel, öblítő nélkül, egy ek. mosószódával. foltokat mosószappannal dörzsölöm be, és úgy teszem a vödörbe.

én gumibugyit a befülledés miatt nem vennék, akkor inkább a pelenkakülsőt. igazából 4 verzió van:

1. AIO, minden egyben, mint az eldobható, ezt könnyű használni, de sok kell és nehezebben szárad

2. zsebes pelenka külső nélkül: van egy bugyiszerű pelus (általában kívül bébiplüss, belül polárszerű anyag, nagyon szép), két rétege között van egy zseb, ide teszel bele való betétet vagy hajtogatott textilpelust

3. zsebes pelenka külsővel: uez, csak kell még egy külső pelus is, ami vízzáróó

4. mosható pelenka belső és külső: van egy bugyiszerű pelus, és egy külső, amit külön adsz rá, mint a gumibugyit. cserekor csak a belsőt kell cserélned, a külsőt elég áttörölni és mondjuk 1 nap egy elég belőle. ez a verzió szárad a legkönnyebben, hiszen külön tudod szedni.

ha már pelusaid vannak, én külsőt vennék hozzájuk. számolj napi 2-vel, biztos ami biztos, és ha 2 naponta mosol is, számolj a száradással... én mondjuk 6-ot vennék. és 2-t a nagyobb méretből, ha pedig látom, hogy kinövi, folyamatosan a nagyobbakat. addigra már látod is, hogy mennyi kell.

sok sikert!

2011. szept. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, innen is sokat tanultam, utánanézek :)
2011. szept. 22. 14:07
 17/21 anonim ***** válasza:
89%

Csodálatos, hogy vannak még ilyen anyukák:))

Ha mindenki így gondolkodna nem rohasztanánk műanyaggal el a világunkat.Sajnos mint itt is várható volt sokan inkább megdöbbentek miért akarsz mosni. Pedig az automata gépekkel már tök egyszerű.

Én amikor kicsik voltak úgy ahogy itt már írták 40-50 darabot használtam. Vödörbe gyüjtöttem kiöblítve,amikor összegyült kb 2 naponta mostam. A mai papír betétek kakifogónak nagyon jók.

Gratulálok nektek, hogy vigyáztok a környezetre, gyerekeitek jövőjére.

2011. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szióka!

Nekem nincs a moshatóban tapasztalatom, de ha nem mini lakásban laknánk, akkor Én is azt használtam volna!

Igazából aki nem örököl semmilyen bőrbetegséget, annak is lehetnek csúnya kiütései az eldobhatóktól.

Az Én kisfiam 2,5 múlt és mind tavaly, mind az idén nyáron kiütése volt a melegtől. Hiába a ,,jobb minőségű" eldobható pelus, akárhogy levegőztettem a popsiját és sűrűn cseréltem ill. hintőporoztam, estére pedig kentem, mégis nehezen jött helyre! A Pampers Premium Care pelenka az egyetlen, ami tavaly helyre hozta, de sajnos az idén már nem volt a súlyának megfelelő. Ebben tényleg levegőzött a popsija!

Ezt csak azért írtam, hogy hátha egyszer utazás, stb... miatt rákényszerülsz. Van még a Dm-nek egy Öko pelenkája, csak az sajnos az nem rugalmas, de végül is többek között ezért Öko:-)

Ebből sajnos állandóan kipisilt a lurkó, ezért nem volt sok értelme:-(

Sok Egészséget Kívánok!:-)

2011. szept. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Húúú. Le a kalappal előttetek, hogy van energiátok mosható pelust használni. Ha belegondolok, hogy az első hónapokban a híg kaki hányszor folyt ki a kisfiam háta közepéig, összekenve vele mindent.

Nekünk a DM öko pelenkája teljesen jól bevált, nem folyt ki belőle se kaki, se pisi, annak ellenére, hogy tényleg nem rugalmas.Egyszerűen nagyobb méretet használtunk mint ami a kilói alapján kellett volna neki.

Kiütésekkel kapcsolatban a saját tapasztalatom az, hogy nem csak a pelenkán múlik, hanem a popsikenőcsön is. Mi kezdetben az orvosunk által felírtat használtuk amitől rövid időn belül, "gyönyörű" vörös kiütések éktelenkedtek a babóm popsiján. Szerencsére a húgom ajánlott egy másik krémet, ami nagyon bevált, azóta sehol egy pötty.Mindig ezt íratom fel a dokinkkal a saját spéci krémje helyett, sértődés ide vagy oda.

2011. szept. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Érdekes amit az utolsó ír. Nálam a mosható mellett, soha nem folyt ki a kaka hátul. Párszor combinál szivárgott ki nagy robbantás után. Ruhát az elmúlt 16 hóban kaka miatt elvétve mostam.
2011. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!