Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Léteznek normális anyósok is?

Léteznek normális anyósok is?

Figyelt kérdés

Minden nap találok itt olyan kérdést, és válaszokat ahol szidják az anyóst. Többen írják, hogy nem hagynák soha a kicsit az anyósra, mindenféle perverz és dilis vénasszonynak nevezik a mamát.

Tényleg minden fiús nagyi meghülyül? Hogy nevelték így fel a fiukat, aki most ugyebár férj és apa, és szeretjük is?

Az nem lehet, hogy kissé ellenségesek a mai anyukák?


2009. máj. 7. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
az én anyukám szuper anyós szerintem :)))
2009. máj. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szia.Az én anyósom se problémás.Nekem az anyukámmal vannak gondok.Lehet hülyén hangzik,de inkább hagyom anyósra a babámat mint anyámra.Pedig nem fiatal ő sem,és megvannak a fura dolgai,de nagyon jol kezelhető,és rendes.
2009. máj. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Az én anyósom is nagyon aranyos,szeretem.Semmi rosszat nem mondhatok róla.Bár az igazsághoz hozzá tartozik hogy 300km-re él tőlünk:-)

De amikor jön valóban minden oké,és telefonon is sokat beszélünk.

2009. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Az én anyósom nagyon kedves és önfeláldozó nő.Természetesen akad nézeteltérésünk de nagyon tisztelem Őt hiszen a férjem édesanyja és már csak a kora miatt is!Mi remekül kijövünk,gyermekeinket is nyugodt szívvel bízom rá igaz csak néha egy pár órára kerül erre sor.
2009. máj. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

szia!


Mindenkinek megvan a maga kis "temperamentuma" anyósság nélkül is :) A fiús anyukák egy kicsit szeretik túlzásba vinni a dolgokat , de van hogy a segítőkészség irányítja őket. (Van , hogy nem , az külön kategória)

Az én anyósom is szeret mindent átlátni , de egyáltalán nem rosszindulatú. Beszélgetünk , tanácsokat ad; én pedig meghallgatom. Plusz kell az anyóskapcsihoz az is, hogy a fiú, a férj- ha valami van- ne az anyós és meny közé álljon , mint egy "villámhárító" vagy toporogjon , hogy most akkor mit tegyen?; hanem álljon ki az "új" családja mellett. (persze nem extrém esetekre gondolok!!!) Akkor nagy baj nem lehet...

2009. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Az is lehet,hogy van aki ellenséges,de szerintem legtöbbünknek csak határozott elképzelései vannak,amit úgy szeretnénk csinálni ahogy mi jónak látjuk.És lássuk be,hogy sok anyós nagyon szeret fontoskodni beleszólni a fiatalok életébe,főleg amikor megszületik az első baba.Van aki egyszerűen hülyének nézi az anyukát,és azt gondolja neki kell helyette intézkedni.Aztán ha anyuka valamit másképpen gondol és meg is mondja akkor az marhára nem tetszik.Tudomásul kellene azt venni,hogy egy családban megvan mindenkinek a helye a feladata.Pl:a nagymama ne anyuka szerepét akarja játszani,hanem a sajátját.A gyerek körül mindenben a szülőknek kell dönteni,az Ő dolguk a gyerekük nevelése,mégpedig a saját belátásuk szerint.A nagyszülőknek illik ehhez alkalmazkodni még akkor is,ha nem értenek mindenben egyet.Az Ő dolguk az,hogy szeressék az unokát,és ha akarnak segítsenek a családnak.A segítségért pedig nem várhatják azt a jogot,hogy cserébe a fiatalok átengedik nekik az életük irányítását.Mindenkinek tiszteletben kellene tartani a mások magánéletét,még akkor is ha a felnőtt gyerekünkről van szó akinek már családja van.Jótanácsot lehet adni,de csak akkor ha hallani akarják,és nem kell megsértődni ha nem fogadják meg,ha valamit másképpen csinálnak mint anno a mama.Nem hiszem,hogy sok anyuka szereti az állandóan kotnyeleskedő nagyit aki mindig mindent jobban akar tudni a gyerekről mint a saját anyja.Nekem 3 gyerek után is az a tapasztalatom,hogy amúgy sem lehet olyan tanácsot adni,ami minden gyerekre igaz lehet.Ők is mások akárcsak mi.Szóval szerintem azokat a nagyikat szeretik a legjobban,akik nem akarnak rátelepedni a fiatalokra,és meghagyják nekik az életüket mindenestül,rájuk bízzák a gyereknevelést is,és akkor akarnak segíteni amikor arra szükség van.
2009. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Azért az is elgondolkodtató, amikor az anyukák szerint "az anyósom hülye, elmebeteg stb., bezzeg az én anyukám!" Azért ebben az esetben érdemes lenne a férjet is megkérdezni, hogy ő mit gondol a saját anyukájáról és a tökéletes anyósáról.
2009. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósommal is minden rendben. Persze ő sem tökéletes, de azért azokat a pici hibáit el lehet nézni. Bár azt még nem tudom, hogy a gyerekemmel milyen lesz, mennyire fog beleszólni a nevelésébe, mert még csak 35 hetes vagyok. de szerintem akkor sem lesz gonosz anyós. Egyébként inkább bíznám rá a fiamat, mert édesanyámnak évek óta gondjai vannak az itallal. Rá csak ritkán számíthatok, de olyankor ő is tök jó fej.
2009. máj. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek az itallal van gondja...:(

Már akkor rosszul vagyok ha a gyerek felé közelít!

2009. máj. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyan az a helyzet mit amit a 4. válaszoló írt.Akárcsak én ítram volna,szóról szóra...:-)
2009. máj. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!