Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák mennyi idős koráig...

A babák mennyi idős koráig érvényes a napi adagjukra vonatkozó testsúly kg * 150 vagy a testsúly grammban /6 képlet? Meddig kell ezt figyelembe venni az etetéseknél? A kisfiam most volt 2 hónapos.

Figyelt kérdés
2009. máj. 18. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is ezt kérdeztem pár napja, de sajna senki nem tudta megmondani, csak annyi infót kaptam, hogy amíg a baba legalább 25-30 dekát hízik egy hónapban, addig nem kell azon aggódni, hogy mennyit eszik. :-)
2009. máj. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a képlet nem minden babára igaz, és nem szabd ehhez görcsösen ragaszkodni! A fiam 3700grammal és 54 centivel született, most 5hós 7650gramm és 68 centi, de soha az életben nem evett annyit egy nap mint amit e szerint a képlet szerint kellene... pedig sajnos tápszeres és már napi 2üveg bébikaját bevág, plusz tejpépet is eszik, plusz tápszert. Átlag napi 5-6szor eszik, összességében 800-1000ml között. A képlet szerint meg 1200 körül kéne ennie...hát ez bazi sok! Úgyhogy én ezt sose vettem figyelembe, csak azt néztem szépen hízik-e hétről hétre.
2009. máj. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekewm a dokinéni azt mondta, hogy ez a képlet kb 2-4 hónapig aktuális. 4 hós koruk után 500-800 ml tejalapú táplálékra van szükségük a babáknak.
2009. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!