Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gyereket vállaltatok...

Hány gyereket vállaltatok vagy vállaltok és milyen körülményekkel?

Figyelt kérdés

Elég vájkálós kérdés tudom, de mégis érdekel. Csak hasznosat adok mindenkinek, és arra kérek mindenkit hogy ne pontozzatok le senkit.

Érdekelne a gyerekszám, szobaszám, nettó fizetés, hitel van-e... Minden, amit fontosnak gondoltok.


Nálunk egy kisfiú van jelenleg. 2 szobás lakásban lakunk. Hitelünk nincs, és 190 ezer körül van a havi nettó bevételünk így, gyessel és családi pótlékkal együtt. Szeretnénk még második gyereket is, de tartok tőle hogy a lakásnagyság miatt nehezen megoldható.

Nálatok mi a helyzet?


2012. febr. 2. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

2 szoba, 1 gyerek, 0 autó és 0 hitel (vagyis a diákhitelemet kezdem majd, ha lejárt a gyesem).

Eddig 145 ezer/hó volt a bevételünk, ma panaszolta a férjem, hogy kevesebbet kapott. Családi adókedvezménye van, ezért nem kaphatott bérkompenzációt, nem tudom jobb-e így vagy inkább az adókedvezmény nem kellett volna. Mindegy is.


Most még tűrhetően vagyunk, de ha nem lesz gyesem baj lesz, fizethetem a tb-t, diákhitelt... gyorsan munkát kell találnom. Ha már havi 40 ezret is kapok jól vagyunk, persze ennél több nem árt.


Pozitívan gondolkodom és tudom, hogy lassan lesz ez jobb is, találok egy kis délutáni munkát (férjem 2-re itthon van) gyes mellett és azt a pénzt félre is tudom tenni. Így kell lennie!!! :)

2012. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

3 szobás szolgálati lakás (rezsit is fizetik), kb 150.000 nettó bevétel+csp (erre jön majd májustól a gyes is).

2 saját (használt, 10 év fölötti) autónk van, az egyiket el akarjuk adni, mert már kicsi.

Hitelünk nincs, most várjuk a második babát, és mihamarabb szeretnénk harmadikat is.

Jól megvagyunk, de félre tenni nem tudunk. :)

2012. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Budapesten élünk, egy 4 szobás laksban. Hamarosan megszületik a 3. gyermekünk. Van egy 3 éves autónk. Hitelünk szerencsére már nincs. Még meglátjuk, kicsi ugyan az esély rá, de lehet, hogy vállalunk egy 4. babát is.
2012. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló a helyzetünk a kérdezőéhez. Bevételünk kb. 180-190 ezer egy hónapban (én gyesen), egy kisfiúnk van. Saját kis házban élünk, de elég rossz az elosztása, csak egy hálószobánk van sajnos. Jó lenne innen továbblépni, de még minden bizonytalan. 1 autónk van, de keveset használjuk. Mi nem merünk bevállalni még egy gyereket, igaz hitelünk nincs, de ki tudja, mit hoz a jövő. Remélem, ha találok valami munkát a gyes után, könnyebb lesz a helyzet.
2012. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
1 gyerek (nem szeretnénk többet). Családi ház 2szoba+nappalis.1 autó (nem hiteles) 70e lakáshitel. Bevétel kb320-350e. Amennyit csak lehet, próbálunk félretenni, hogy a hitelt kifizessük. Szeretnék visszamenni dolgozni, ha a lányom betölti a 2évet (most lesz 1 éves), de nem tudom visszavesznek-e, és ha nem, mi lesz azután.
2012. febr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

3. gyerekünket várjuk

Szobaszám: hatalmas nappali-előszoba-konyha-étkező, 25 nm-es nagyszoba, kicsi lyuk félszoba (gyakorlatilag csak az ágyunk fér be - ez a hálónk) össz:59 nm, de kertes ház, így gyakorlatilag nyáron csak aludni járunk be :)

Nettó fizetés:

én: 90eFt táppénz

csp: 26600 Ft

férj: 380eFt +47e cafeteria (na, ezzel nem tudom, most mi lesz, hogy lesz) + negyedévente + kb. 40eFt + néha maszek

Ha meglesz a pici, akkor kb. 40eFt-al több lesz.

Hitel: házon (havi 70, de nem így fizetjük)

Autó: egy, hitelmentes, most szeretnénk még egyet venni, hitel nélkül

Van még: biztosítások, diákhitel

Félrerakni havi 50-150eFt-ot tudunk - most éppen 150-et tudtunk, mert nem kellett a kocsin semmit javítani és most nem mentünk vele sokat, így tankolással sokat spóroltunk...

Gyógyszerre, pelenkára, popsitörlőre meg ilyenekre nem költünk, mert a max. ep számlás cafeteriát kérte a férjem.

2012. febr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
1 gyerek (többet nem tervezünk), Bp-i téglalakás, 3 szobás, saját, pici hitel van még rajta, jó autó, azon nincs hitel. Én is tartok a jövőtől, nem is a 3-4 év, inkább a tizen,huszonévvel későbbitől... Miből, hogyan, tudjuk-e taníttatni, stb... Így nem lesz tesó. :(
2012. febr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a sok válaszért. Mindenkinek ment a zöld kezecske. Minden szépet és jót kívánok mindenkinek.
2012. febr. 3. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!