Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ott hagynád egész napra...

Ott hagynád egész napra (plusz lehet vacsira, fürdésre, altatásra) vagy nem?

Figyelt kérdés

Kisfiam e hónapban lesz 16 hónapos,vasárnapra lenne egy egész napos program,ahova nem vihetnénk, így anyukáméknál hagynám.Ez eddig nem is baj, mivel nagyon jól ismeri őket,sokat vagyunk, alszunk ott.De...nagyon valószínű nem érnénk vissza fürdetésre, altatásra és ezt nem tudom hogy viselné...Még olyan se volt, hogy egész napra "leadtam" volna,az meg pláne nem, hogy más altassa...szopizik még fürdés után és nagyon anyás, főleg mostanában és nagyon ki tud borulni.Egyáltalán nem biztos, hogy nem tudnák elaltatni, de ha mégis kiakadna, akkor nem tudnánk azonnal menni, ráadásul minimum 40 perces az út.

Az a baj, hogyha elkezd sírni, akkor nagyon be tudja hergelni magát.

Lehet most néztek, hogy ilyen problémáim vannak, de még soha nem kellett másra hagynom, apa meg nagyon sokszor van el több napot a munka miatt így csak én vagyok aki este altatom, nagyon kötődik hozzám...


2012. febr. 10. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire anyás és csak veled alszik el akkor nem.
2012. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapból azt mondanám,hogy igen.De ha ennyire anyás aakor inkább nem. Az én kisfiam 2,5 éves és ő is nagyon anyás.Nem rég én is anyukáméknál hagytam naközben nem is volt semmi gond, de aztán este muszáj volt érte menni, mert egyszerűen nem akart elaludni csak sírt, mire odaértem(fél óra) addigra annyira kimerült a sírástól.hogy elaludt, utánna ott maradtam vele, de éjszaka többször is felébredt és keresett, meg kellett nyugtatnom, hogy ott vagyok.
2012. febr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

na ez az, én is ettől tartok, hogy sírni fog...de még ha el is alszik, akkor is sokszor van, hogy megébred nem éjjel, hanem még este, na és akkor nagy kiakadás van, ha nem vagyok ott.Egyszer mikor anyuméknál aludtunk letettem, kb fél óra múlva mentem zuhanyozni, felébredt közben és addig sírt míg nem végeztem, de akkor már hüppögött meg minden baja volt...

Akkor valószínű maradunk...Hát nem tudom, lehet rosszul csináltam valamit, hogy nem tudom "lepasszolni"...:S

2012. febr. 10. 20:36
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én így biztosan nem. Főleg nem első fürdetés/ott alvásra.

A lányom 14 hónapos lesz, amikor mi esküőre megyünk. De előtte 1-2 alkalommal biztosan ott fog aludni tesóméknál, hogy szokja. Így nem akkor derül ki, hogy valami nem oké.

2012. febr. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Az én kisfiam 17 hónapos,ha nem életbevágó,altatásra semmiképp nem hagynám másra.Az én kisfiam is nagyon anyás,azt is nagyon megérzi mikor néha pár órát távol vagyok suliban,aznap nagyon nyugtalanul alszik,többször ébred,és nagyon sír,alig tudom megnyugtatni,pedig amúgy este 8-tól reggel 8-ig alszik általában.Ő is szopizik még,a szopis babákat nehezebb másnak altatni.
2012. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok próba napot, ha gáz van akkor tudjál viszonylag rövid időn belül menni.
2012. febr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire ragaszkodik hozzád, akkor ez így elsőre nagyon durva, és valószínű, hogy nagy cirkusz lesz belőle (persze, lehet, hogy mégsem, de megvan rá az esély). Én mindenképpen előtte megkezdeném a szoktatást, azaz előbb olyan alkalommal próbálnám a nagyiéknál fürdetni, altatni, amikor ha szükséges, pár perc alatt oda tudsz menni. Sőt, először inkább együtt kéne, hogy a nagyiéknál te is ott vagy a háttérben, de a nagyi csinálja, és ha már elfogadja a kisfiad, akkor próbálni olyat, hogy te már nem vagy ott. És nem egyből egész napra mész el, hanem először mondjuk csak a boltba, utána esetleg pár órára, fodászhoz, orvoshoz... és ha már ilyenkor jól elvan, eljátszik, eszik, napközben alszik a nagyinál, akkor próbálnám ki az estét is. Szóval én a fokozatosság elvét alkalmaznám.


(3 gyerekes anyuka vagyok, akinek már aludtak a gyerekei a nagyinál egyedül, de nálunk a nagyi szinte minden hétköznap itt van nálunk pár órát segíteni, és már nem szopizik egyik gyerek sem)

2012. febr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Màr szinte a soraidbòl lejön hogy nem lenne jò neki nèlküled, de hidd el, te meg az aggodalomtòl agyilag csak ott lennèl a kisfiad mellett, nem tudnàd így te se felszabadultan èrezni magad.

Tarts pàr pròbàt akàr ùgy hogy anyud pròbàlja nálatok elaltatni... Legközelebb meg màr nàluk.

Nem csinàltàl semmit rosszul, ez köztetek egy ilyen erôs kötelèk majd alakul idôvel ès szoktatàssal.

2012. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A két gyerek olyan nálunk, hogy anya csak egy van, és érdekes, amikor itthon kellett hagynom mert olyan helyre mentem(főiskola, bank, évente egy mozi apjukkal) akkor semmi bajuk nem volt. Nagyapjuk, sógornőm nyugisan elvolt velük, altatta őket, pihentek a kicsik. Oké lerombolták a lakást, de azt velem is tudják.

Az elsőnél egy gombóc volt a gyomrom, remegtem, hogy ajjaj mi lesz, hogy bírják, azóta csak egy búcsúcsókot nyomok a homlokukra, és vígan el is vannak, mikor hazajövök repülnek felém. Egyszer el kell kezdeni, persze aki már tudja, hogy semmi baj se lesz, az könnyen beszél.

2,5éves és 1éves bébik

2012. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!