Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit én rosszul csinálok?...

Valamit én rosszul csinálok? Mindenhol azt olvasom, hogy a gyerek 8-kor 7-kor esetleg 9-kor ébred. Reggel. Addig alszik. Az enyém miért nem? :-)

Figyelt kérdés
Van egy fiam, 8 hónapos. Így néz ki egy napja. Reggel 5 óra kukorékolás, azonnal kaja, mert amúgy zeng a ház. Nem alszik vissza. 9-kor ha minden jól megy, eszik valamit, ha nem akkor szunya, olyan fél 11-ig. Ebéd. Séta játék stb. van, hogy elalszik 14-kor, 1vagy 2 órára, esetleg 15-kor 2 órára. Ébredés, kaja, játék. 19-kor fürdés, mert álmos, nyűgös. Próbáltam később fürdetni, nem megy, semmivel nem tudom lefoglalni, csak sír, ha esetleg kitolom a fürdetést akkor olyannyira fáradt lesz, hogy nem vacsorázik, ezért éjjel eszik, tehát ezt kihagyom. tehát 19 fürdés, tápszer, 10-20 perc önálló dünnyögés a kiságyban, alvás. 3-kor felébred, iszik, vagy nem ébred, alszik. Reggel 5-kor ébred megint. MIÉRT?? Mit csinálok rosszl? Nekem miért nem tud 8-ig aludni?
2012. márc. 4. 16:51
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Ne aggódj nálunk is ez volt, most 18 hós és végre 7-ig alszik. Mindig azon nevetünk, hogy lesz idő, amikor az lesz a probléma, hogy még aludni akar.
2012. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Értelek...pont a második alvása előtt vagyunk kint, próbálom húzni, de jobban oda fogok rá figyelni, és tényleg apródonként kitolni a fürdetést. Mondjuk most itt játszik mellettem, már most jelzett, hogy unja a banánt aludni kellene menni. Ilyenkor sírdogál, szemét dörzsöli, fülét vakarja, később pedig látványosakat ásít. Szóval tuti nem értem félre a jelzéseket.
2012. márc. 4. 18:23
 13/30 A kérdező kommentje:

Ódejó, akkor már csak 10 hónap hajnali ébredés! :-D

Köszönöm, nyilván előbb utóbb megszűnik, csak én eléggé paramami vagyok, és mivel folyton azt hallom, 8-ig alszik, addig anyuka megfőz kitakarít, berakja a haját stb, 9-kor eszik a gyerek stb..szóval olyan ideális, ezzel szemben az én gyerekem, meg 5-kor max 5:30-kor kukorékol, azonnal enni kér, és ilyenkor betojok, hogy valamit nem jól csinálok. Nem adok neki eleget enni, sokáig hagyom aludni nappal stb.

Ezért ide írok és próbálom magam másokkal megnyugtatni:-)

2012. márc. 4. 18:26
 14/30 anonim ***** válasza:
/1/ Ne pánikolj az én kisfiam 11 hónaposan átállt az egy alvásra. Onnantól nincs gond. Előtte nálunk is volt olyan időszak hogy hajnalban kelt. Az én fiam a végletek embere, már mindent megéltünk vele. Én mindig ezzel a módszerrel próbáltam alakítgatni a napjainkat. Volt hogy sikerült volt hogy nem. :) Szóval nem biztos, hogy 10 hónapot várnod kell!
2012. márc. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Oké, köszi:-)

Próbálok nem pánikba esni:-) Nagyon szépen köszönöm, nagyon hasznosak a válaszok:-)

2012. márc. 4. 18:41
 16/30 A kérdező kommentje:

ég egy utolsó kérdés! Bocs:-)

Akiknek "emberi" időpontban ébred már a gyermekük: Ti etettétek éjjel? Azért kezdett később ébredni? Vagy egyszerűen Ő csinálta így magána a dolgokat?

2012. márc. 4. 19:27
 17/30 anonim ***** válasza:

Kislányom elalszik este 8-kor és reggel 8 kor kel. Már több hónapja, vagy talán 1 éve ez van...és soha nem etettem éjjel (nem kérte soha), sőt vacsorára eszi a legkevesebbet, mégis alszik éjjel.

Nem azért írtam, hogy most még rosszabb legyen a kedved, hogy a lányom is egy jó alvó, hanem azért, hogy kaja nélkül is képes végigaludni az éjszakát, tehát ő ilyen gyerek. Független attól, hogy éjszakára bekajál-e vagy sem.

Most 17 hónapos.


Szerintem a te babád "egyszerűen" ilyen.

De idővel biztos jobb lesz.

Unokaöcsém 1,5 éves koráig kb. 5-kor fél 6-kor kelt reggel. Most 2 éves, és olyan 9-ig alszik!

Anyukája meg most nem tudja mi lesz velük, mert hamarosan bölcsibe megy, és jóval korábban kel majd kelteni őt!

2012. márc. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az én babám is valamikor 5.30 és 6 között kell, viszont ő már ágyban van legkésőbb 7-kor, néha már 6 kor, és nem ébred éjszaka. Én próbáltam kitolni az esti fürdést, lefekvést, mint azt valaki korábban javasolta, de nekünk nem vált be. Ugyanúgy felébredt korán, viszont este sokkal nehezebb volt vele. Ez van, én is örülnék ha kicsit később menne aludni és később ébredne, de ha nem hát nem. Én egyébként mindig szundizok még egy kicsit reggel a kanapén, fél szemmel őt figyelve :)
2012. márc. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:
nagyon nagyon szépen köszönöm:)
2012. márc. 4. 20:21
 20/30 anonim ***** válasza:
Most lehet, hogy kinevettek és piros kezeket kapok: de lehet, hogy a kiságy van rossz helyen, azaz vízérben, Hartmann zónában! Nem hülyeség, olvass utána és próbáld ki.
2012. márc. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!