Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit én rosszul csinálok?...

Valamit én rosszul csinálok? Mindenhol azt olvasom, hogy a gyerek 8-kor 7-kor esetleg 9-kor ébred. Reggel. Addig alszik. Az enyém miért nem? :-)

Figyelt kérdés
Van egy fiam, 8 hónapos. Így néz ki egy napja. Reggel 5 óra kukorékolás, azonnal kaja, mert amúgy zeng a ház. Nem alszik vissza. 9-kor ha minden jól megy, eszik valamit, ha nem akkor szunya, olyan fél 11-ig. Ebéd. Séta játék stb. van, hogy elalszik 14-kor, 1vagy 2 órára, esetleg 15-kor 2 órára. Ébredés, kaja, játék. 19-kor fürdés, mert álmos, nyűgös. Próbáltam később fürdetni, nem megy, semmivel nem tudom lefoglalni, csak sír, ha esetleg kitolom a fürdetést akkor olyannyira fáradt lesz, hogy nem vacsorázik, ezért éjjel eszik, tehát ezt kihagyom. tehát 19 fürdés, tápszer, 10-20 perc önálló dünnyögés a kiságyban, alvás. 3-kor felébred, iszik, vagy nem ébred, alszik. Reggel 5-kor ébred megint. MIÉRT?? Mit csinálok rosszl? Nekem miért nem tud 8-ig aludni?
2012. márc. 4. 16:51
1 2 3
 21/30 TKI Ibolya ***** válasza:
Nem csinálsz semmit rosszul.Ha megnyugtat nekem 3 gyerekem van és mind korán kel.Hiába próbálom őket átszoktatni nem megy.Ilyenek és kész! Az hogy napirend szerint éltek szerintem tök jó mi is úgy élünk.Szerintem másként nem is lehet kell a gyerekeknek a kiszámíthatóság!
2012. márc. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nemsokára óraátállítás, na majd az még jól bekavar! ;) :)
2012. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
ááááá!tényleg!!óraátállítás!falnak megyek:)remek lesz,azaz 19óra helyet 18-kor lesz álmos:D
2012. márc. 4. 21:20
 24/30 anonim ***** válasza:

nem olvastam el a válaszokat, azért reagálnék, majd átolvasom :)


magát a kérdést sem értem :D ha 7 körül fekszik, hogy a csudába aludna 8ig? :)

enyém most feküdt le, pici korától ez nagy gond, mert férjem 8-f9 között ér haza, így egyszerűen nem tudom előbb letenni. reggel se találkoznak mert 7kor indul dolgozni, szóval ez így alakult. 8-9 között ébred, 2 éves

2012. márc. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
7 kor fürdetem, az azt jelenti, hogy 7:30 körül vacsizik, még a kiságyában dünnyög egy keveset, és mondjuk 20-kor már alszik, de legkésőbb 20:15-kor.
2012. márc. 4. 21:53
 26/30 A kérdező kommentje:
Most ez az óraátállítás nekem fog kedvezni nem? Előre kell állítani 7-ről 8-ra. Az f@sza:-) Nem is kell nagyon bolygatnom szegény gyereket :-))
2012. márc. 4. 21:54
 27/30 anonim ***** válasza:
Szijjja! Éjszakai bagoly vagyok, most olvastalak el :D Lányom pont 8 hónapos! Egy két hónapig voltam napirendes anyuka aztán hagytam a csudába az egészet, tiszta ideg voltam én is meg a gyerek is! :) Szóval talán én illetve mi hasonlítunk rátok a legjobban :) Mi is hasonlóak vagyunk ilyen alvós témában..... Én azt találtam ki, hogy oké hogy éjjel kiságy meg különszoba, de csak az első reggeli tápszerig :D Akkor odaviszem magunk közzé, szépen vissza szenderedik tápizás közben és én is pihenhetek még.... a büfijig! Mert ugyanis akkor felül és kicsit megébred, de látja hogy én is meg apa is alszunk (ill. csukva a szemünk) és SZERINTEM veszi a lapot hogy aludni kell még :) Így nem rögtön de vissza alszik! Ettől még nem szokik oda csak látja hogy még nincs reggel :) Nekünk most ki jött már a fogacska így a nem evés is meg a nyügi is megoldódott, de gondolom te is aggódozol kicsit, hiába legyünk napirend nélküliek :) Én még amit javasolok az az hogy mivel lassan 7kor még úgyis világos lesz tedd le kicsit pihenni... nyugi nem fog órákat aludni de 20 perc is elég lesz neki ahhoz hogy húzni tudd az esti fürcsit! Én most ezt gyakorlom és nagyon beválik, nyáron ha a fene fenét eszik se fürdetem míg világos lesz! Én sem fekszem le mert az még nem este... Ugyanolyan ők mint mi felnőttek csak miniben :D Remélem van benne hasznos nektek! Sok puszi :)
2012. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Köszi éjjeli bagoly:-) De irigyellek...ha éjjel ébren vagy, hogy tudsz nappal is ébren lenni? Én borzalmasan sokat vagyok képes aludni.. Talán ezért is veszem zokon, hogy a gyerekem meg nem :-)

Én is azt szoktam, hogy beveszem magunkhoz, de hát ő nehogy azt hidd, hogy vissza alszik. Bulizik ezerrel. Jön megy, dobálja a párnát, apja orrát rágcsálja stb. Ma felébredt 3-kor ivott, felébredt 5-kor evett, de vissza aludt,most hallom a bébiőrt, hogy már bulizik, játszik a katicájával a kiságyban. De ez nagyon ritkán fordul elő, hogy ő vissza alszik. Mindegy, megnyugodtam a válaszoktól, hogy nem én csinálok valamit nagyon rosszul, hanem ő egyszerűen ilyen:-) A napirendet én is kb 2 hónapig erőltettem ( a szigorú napirendet) aztán rájöttem, hgy ez nálunk nem működik, nincs értelme. Rugalmasabban kezelem a dolgokat, és így gördülékenyebbek a napjaink. De mint írtam, azért most is van idegbaj, mert ugye a foga miatt (remélem amiatt) nem hajlandó enni, csak 3-4 kanál ételt. De nyilván a gyermekneveleés ilyen, valami beáll egy jó kis kerékvágásba, anya-baba nyugodt, akkor jön egy fogzás, vagy egy növekedési ugrás, vagy egy nagy mozgás megtanulása, rossz esetben betegség, és borul minden.

2012. márc. 5. 06:38
 29/30 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem minden reggel a tápi után próbáld meg visszaaltatani!Mond neki,hogy korán van még,sötét van még,Anya Apa is alszik még majd puszi és gyere ki a szobából!Egy kicsit hagyd(ha nem sír)Ezzel próbálkozz egy idő után rájön,hogy még nincs játékidő és hidd el visszafog aludni mert a bioritmusa beáll arra hogy olyan korán még aludni kell!Ha magatok közé veszitek akkor azthiszi játék van!

Nekem ez a módszer bevált!

2012. márc. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Mindent ki fogok próbálni:-)
2012. márc. 5. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!