Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miként változtassak az étkezős...

Miként változtassak az étkezős napirendünkön, ha reggel alig kér a tápszerből?

Figyelt kérdés

9 hónapos, és nekem úgy tűnik, mintha nem kérné a reggeli tápszert, pedig úgy tudom, ez még fontos a mikorunkban. Ha szerencsém van, elkapom kb 5-6 között fél/álmában, és akkor megiszik vmennyit, változó:100-140ml, inkább a kevesebb. Alig eszik belőle, ez a mennyiség nem felel meg egy reggeli "étkezésnek".

9 körül szoktunk gyümölcsöt enni pici tejpép-porral,

fél1 táján az ebédünk főzelék,

fél5 körül az uzsonna tejpép, végül este 8 után, mikor mennyivel, szintén tápszer.

Napközben van, h eszik egy joghurtot, de nem mindig, mert túletetni sem akarom. Nassolni sem szoktunk.

Min változtassak, h belekerüljön a babámba reggel is a tápszer???

Nagyon nem akarom időben eltolni a kajálásokat, mert így is 4 óránként eszik, ekkor sem farkaséhesen. Mitévő legyek?


2009. jún. 9. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk... Az én kisfiam is ezt csinálja. A 210 ml helyett 180 ml csinálok neki és még igy is meghagy 60 ml a tápszerből. Én azt csináltam hogy a natur (nem izesített) tápszerbe rakok még nesqik kakóport. (180 ml + 1,5 csapott teáskanál) Igy este megissza, de még igy van hogy marad 40-60 ml. Egy 9 hónapos pasi anyukája
2009. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

próbálj a tápszerébe belekeverni egy kis kakaót, vagy banánt összeturmixolva, vagy egy kicsi tejpépet, karamellát is lehet készíteni.

Hátha így jobban megissza!

2009. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, lemaradt. Ha nem ébred fel hajnalba, akkor én nem is adok neki tápszert. Olyankor együtt kelünk és tejpépet vagy gyümölcsöt, joghurtot+müzlit szoktam neki adni. Én nem erőltetem annyira a tápszert, inkább azon vagyok hogy minnél hamarabb elhagyjuk.
2009. jún. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam már a Nesquik-kel, nem volt odáig, uannyit evett.:( A tápszer eleve banános. :(

Miért örülnél, ha mihamarabb elhagynátok a reggeli tápikát? Én tisztára bele vagyok őrülve ebbe a tápszer-evészetbe! :(

Ha reggel nem adsz a babádnak tápszert, akkor mikor eszitek a gyümölcsöt? Inkább előbb felébreszted, és előbb esztek? Vagy adja magát a dolog?

2009. jún. 9. 16:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy nem éhes? Mi mindig várunk, míg kicsit nyafizik és akkor adjuk neki az aznapi első tápit .
2009. jún. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy ebben a korban talán nem nagy baj, ha elmarad a reggeli tápszer?
2009. jún. 9. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Cukros kakaópor, babának??? Nooormááális??? SZERINTEM MINDENT JÓL CSINÁLSZ! Ne aggódj! Ha éhes, eszik!
2009. jún. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Úgy látszik ez egy sajátosság náluk,mert mi is így vagyunk.Fél 7 körül kel,és 7-kor kínálom,jó ha 100 ml-t megeszik,de aztán egy órán belül reggelizik velünk az asztalnál.Vajas kenyér,reszelt sajt,de van mikor tejpépet előrébb hozom.Aztán fél 10-10kor meg tizoraizik.

Megnyugodtam hogy nemcsak mi vagyunk így.

2009. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is gondoltam már rá, mi van, ha nem is éhes. Csak hát ha este evett utoljára, hogy nem kap a cumisüvegre reggel? :)
2009. jún. 9. 16:16
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez az, h ti esztek ugymond a tápszer helyett(kenyér, stb). És csak aztán a tízórai. MI viszont szintén 100 tápi, és utána csak a "kilencórai" következik.
2009. jún. 9. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!