Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miként változtassak az étkezős...

Miként változtassak az étkezős napirendünkön, ha reggel alig kér a tápszerből?

Figyelt kérdés

9 hónapos, és nekem úgy tűnik, mintha nem kérné a reggeli tápszert, pedig úgy tudom, ez még fontos a mikorunkban. Ha szerencsém van, elkapom kb 5-6 között fél/álmában, és akkor megiszik vmennyit, változó:100-140ml, inkább a kevesebb. Alig eszik belőle, ez a mennyiség nem felel meg egy reggeli "étkezésnek".

9 körül szoktunk gyümölcsöt enni pici tejpép-porral,

fél1 táján az ebédünk főzelék,

fél5 körül az uzsonna tejpép, végül este 8 után, mikor mennyivel, szintén tápszer.

Napközben van, h eszik egy joghurtot, de nem mindig, mert túletetni sem akarom. Nassolni sem szoktunk.

Min változtassak, h belekerüljön a babámba reggel is a tápszer???

Nagyon nem akarom időben eltolni a kajálásokat, mert így is 4 óránként eszik, ekkor sem farkaséhesen. Mitévő legyek?


2009. jún. 9. 15:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kíván semmi mást helyette,pl gyümi,tejpép,akkor nem éhes,ne aggódj.Vagy esetleg próbáld eltolni a reggelit későbbre.
2009. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

7 hós múlt a lányom, és uez a problémánk!

Reggeli 8-fél 9 körül 165 ml tápszer, ha megenné, de inkább csak 80-120, a többit kiöntöm.

11-kor gyümölcs, 2-kor főzelék+hús, 5 körül joghurt+gyümölcs/főzelék. Vacsora este 8-fél 9 165 ml tápszer, ami általában 40-80 ml. Persze utána éjfél körül félálomban meg kell etetnem, akkor simán megeszi a tápot! Kicsit bosszantó, mert 4 hónapja átaludta az éjszakát.

Szerintem már nem ízlik neki a tápszer. Váltottunk, de nem javult a helyzet.

2 napja a délelőtti gyümölcsébe belecsempészek 2-3 kanálnyi port, de még így is messze elmaradunk a "kötelezőtől"!

2009. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!