Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy az apjára...

Miért van az, hogy az apjára mondja, hogy apa, rám meg semmit?

Figyelt kérdés

1,5 éves a lányom, néhány szót tud csak kimondani. Többek között azt mondja, hogy apa, de rám meg semmit nem mond. Pedig ha kérdezik tőle, hogy hol van anya, akkor rám mutat. Hozzám jobban ragaszkodik, mert az apja sokszor elveri, én meg sokat szeretgetem, mégis azt mondja, hogy apa, azt nem, hogy anya. Olyan szomorú vagyok :(

Mitől lehet ez?


2012. márc. 7. 10:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
42%

Próbáltad már kérdezni tőle hogy ki vagy te neki?

Általában beválik, aztán idővel majd rászokik. Ha nem jönne be próbáld meg azt hogy amikor odamegy hozzád és szeretne valamit addig nem figyelsz rá amíg nem mondja azt hogy anya vagy ha szeretne valamit akkor mond neki azt"Kérem szépen anya! utána megkapod"

2012. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért van, mert veled van többet, és te beszélsz neki apáról. Apa elment, apa ekkor jön haza, apa most nincs itthon stb.

De mi az, hogy elveri?! Egy másfél éves pici lányt???? És ezt csak ilyen természetesen írod??? Hihetetlen...:(((

2012. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt. Egyébként az "ny" betűt nem tudta kimondani, az "apa" könnyebb volt:))) Később is "anyany" lettem sokáig:)))
2012. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az apja sokszor elveri??? Te pedig hagyod???
2012. márc. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves kislányon mit lehet verni???? SOKSZOR ELVERI????? Uhh, kiakadtam!
2012. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is egy ideig jobban ragaszkodtam apámhoz,mert azt hittem az a természetes,hogy üt ver....Jó lenne ha apukát valaki felvilágosítaná milyen hatással lehet ez a "nevelési" mód a gyermekre!!!!Vagy ha félsz tőle kérj segítséget!!!De előszőr is írd meg mit jelent az hogy:sokszor elveri!
2012. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is csak apa volt nagyon sokáig. Azt könnyebb kimondani, majd megered a nyelve, ne aggódj.
2012. márc. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bocsánat, nem tudtam hamarabb elolvasni őket, de mindenkinek ment a zöld.

Sajnos igen, sokszor elveri már nem merem a közelébe engedni, kizárólag mikor jó kedve van. Teljesen megváltozott, egy vadállat lett és szerintem idegesíti a gyerek. Már dolgozom az ügyön, hogy nyugodt életet biztosítsak a picinek de még kell hozzá egy kis idő. Csak azért tettem fel a kérdést, mert féltem, hogy az apját jobban szereti és akkor nagy trauma lesz neki ha elköltözünk. De ezek szerint nincs köze hozzá, megnyugodtam :)

2012. márc. 7. 17:59
 9/19 A kérdező kommentje:

hát, hogy mit jelent, hogy elveri, csak néhány példa:

ha útban van a férjemnek akkor odébb rúgja, odébb löki, ledobja az ágyról, ha nyűgös, akkor a fenekét is nagyon csúnyán elveri...azzal szórakozik, hogy a gyereket kínozza, a múltkor rárakta a takarót és nem engedte ki onnan, azt tesztelte mennyi ideig képes ordítani. Én már csak a keserves sírásra jöttem be és ráparancsoltam, hogy azonnal engedje onnan ki! Meg véletlenül egyik nap a lányom rátenyerelt a férjem arcára miközben aludt, erre ő meg arcon csapta és ráordított, hogy "most megtudod milyen érzés volt!"... na ilyenek vannak, ha meg rászólok akkor ilyen válaszok jönnek: "ez most nem volt durva", "ez nem fájt neki", "csak szórakoztam"...

Ezért nem engedem már a közelébe.

2012. márc. 7. 18:06
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de a gyermeked érdekében sürgősen költözzetek el. Ez nem vicc. Nem is tudom elképzelni, hogy hogy lehetsz még mindig vele, ha én ilyen helyzetben lennék, inkább mennék egy anyaotthonba, ha más lehetőségem nincs. A gyermeked az első. Épp ma olvastam egy cikket, ahol egy 1-2 hónapos kisbaba került kórházba, csontjai voltak eltörve, a gyámügyes vette észre a problémát. Szörnyű. Nálatok ugyanez a családon belüli erőszak zajlik a legkisebb és legvédtelenebb emberkén végrehajtva. Borzalmas. Még olvasni is. Nem jár hozzátok védőnő, aki észrevenné a problémát? Vagy nem tudsz beszélni valakivel, aki segíteni tud? A gyermekbántalmazás nagyon komoly dolog, és most te vagy az, aki megállíthatod a folyamatot.
2012. márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!