Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne a jó megoldás szerint...

Mi lenne a jó megoldás szerintetek? 6/8 óra, gyed vagy gyes?

Figyelt kérdés

Kislányom Január elsején lesz 2 éves, akkor szeretném bölcsibe adni.Múlt héten beírattam, fel is vették.

A védőnő szerint szeptemberben mehetne már.Én meg elgondolkodtam.

A gyed nagyon kevés 45000 ft, most is azt számolom, hogy mikor jön már a következő családi...

Hitelünk van, duplája mint tavaly és a rezsi is drágább lett, tényleg minden fillér ki van számolva.Most még beteg is lett a lányom és a gyógyszer nem olcsó...

Így tehát arra gondoltam, hogy szeptemberben beadnám bölcsibe én meg visszamennék dolgozni.Csak hát ha meg akarom tartani a gyedet akkor feketén kéne dolgoznom de akkor nem veszik fel a bölcsibe.Tehát marad a 8 órás meló, ami olyan 80000 ft havonta.

Vagy elmegyek januártól dolgozni, papíron 6 órában, de 8ban dolgoznék, így megkapnám a 80000-et és mellé a gyest.De addig ki kell bírni valahogy...

Szerintetek mi lenne a jó megoldás?

Ha mondjuk szeptembertől beadnám és januártól kérném a főnökömet, hogy 6 órás lehessek akkor igényelhetem a gyest úgy, hogy már dolgoztam előtte 8 órában?

Vagy szeptemberben eleve menjek 6 órában gyessel?

Mi a véleményetek erről, hogy lenne a legjobb anyagilag?

És persze a kislányom érdekeit is szem előtt tartva!

Most 14 hós tündérke anyukája


2012. márc. 12. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben járok, csak az a különbség, hogy nekem még munkahelyet is kell találnom. Jó neked, hogy van hova visszamenned. A helyedben én a szeptembert választanám 6 óra+gyes. Nem várnám ki azt a pár hónapot, ha nagyon kell a pénz.
2012. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi március 1-én kezdtük a bölcsit, én áprilistól dolgozom (adig szabin vagyok).


Szerintem sem rossz, ha elkezditek szeptemberben, és nemcsak az anyagiak miatt, bár persze az is számít. Gondolom, a többség szeptemberben kezdi a bölcsit, így a te kislányod nem csak hónapokkal később kerülne be az addigra már kialakult gyerektársaságba, hanem a többi kisgyerekkel együtt.

Ha beteg lesz esetleg (sajnos a bölcsiben erre számítani kell), akkor te leszel vele otthon táppénzen? Főnököd jól tolerálja az ilyesmit?

2012. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát a táppénzt sosem tolerálták jól, de a sógornőm felajánlotta a segítségét ilyen esetekre és rá nyugodt szívvel bíznám a lányojm.Persze ha nagyon beteg lenne akkor én jönnék vele táppénzre, hiszen én látom el, én tudom, hogy mire van szüksége.

Én is erre gondoltam, hogy a többség szeptemberben kezd, így nem kerülne későn az összeszokott gyerekek közé

De nem tudom, hogy van-e valami alap követelmény, hogy 2 évnél fiatalabb gyereknek mit kell tudnia?Pl egyedül enni, szobatisztaság, ilyenekre gondolok.Hiszen akkor még csak 20 hónapos lesz.

2012. márc. 12. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem hinném, hogy lenne követelmény, mert már 20 hetes kortól felveszik a babákat (kérdés, hogy valaki beadja-e ilyen idős korban, de ez az alsó határ). Szóval elég vegyes a társaság :) Én úgy tudom mindent megcsinálnak körülöttük, etetik, tisztába teszik, stb. a piciket. + segítenek a szobatisztaságban, önálló evésben. Legalábbis én ezt hallottam a városunkban működő bölcsiről, gondolom máshol is így van :)

2012. márc. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2. voltam:

A bölcsiben még nincsen semmilyen elvárás, követelmény, hogy mit kell(ene) már tudniuk csinálni a gyerekeknek. Nálunk is papíron 20 hetes kortól lehet bölcsibe vinni a gyereket, de ilyen pici babák a mi bölcsinkben nincsenek, nem szoktak lenni. A legkisebbek kb. 1 évesek és onnan fölfelé.

A többség 2 évesen adja be őket, amikor lejár a gyed, és a gyesből nem tudnak megélni, pláne ha a férjnek sincs (sok) fizetése, vagy férj/élettárs sincs.

A 2,5 - 3 év körüli bölcsisek már mind egyedül esznek, isznak, öltöznek, vetkőznek. Sokan már pelust sem használnak - legalábbis nappalra (vagy csak biztonságiból van rajtuk), egyedül mennek a wc-re, persze popsitörlésben segít nekik a gondozónő, utána egyedül kezet mosnak. Cipőt, szandit egyedül húzzák, bár a jobbat és a balt sokszor keverik.

2012. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Még elgondolkodom ezen a szeptember kérdésen, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz!

Mégegyszer köszi! :)

2012. márc. 13. 18:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a szeptemberi verziót válaszd! Anyagilag is jobb és a gyereknek is könnyebb lesz beszoknia, mint mondjuk januárban egy kialakult csoportba.

Tehát 6 órás + gyes.

2012. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!