Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól alszik babád? Nálunk...

Nem jól alszik babád? Nálunk bevált egy módszer.

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, és nagyon rossz alvó volt mindig, de fél éve egyre borzalmasabb.

CSak cicin alszik el, éjjel félóránként ébred, megint csak cicin alszik vissza, reggel korán kel, este későn fekszik.

Abszolut ki voltam merülve, nem aludtam soha 2-3 óránál többet egyhuzamban. A nappali alvások is stragédiák voltak..

Ami bevált:

Bemértük a szobát vízér szempontjából, átrendeztük, jó helyre tettük az ágyát.

Hálózsákot kapott, hogy ne kelljen takargatni.

Elkezdtük azt az altatási módszert, mely szerint ébren beteszem az ágyába, és 5 percenként bemegyek hozzá, de csak beszélek hozzá. Mindig ugynazt. Elmesélem, hogy "Szeretlek, de meg kell tanulnod egyedül aludnod a kiságyadban. Itt a macikád, itt a kispárnád, itt az éjelifényed. Ha éjjel felébredsz, megtalálod ezeket és megnyugtatnak. Anya és apa a szomszéd szobában alszik, és reggel ha felébredsz, jövünk érted. Jó éjt, aludj jól."

Ha sír, 5 percenként bemegyek, nem kapcsolok villanyt, csak legugolok az ágya mellé, a szemébe nézek és nyugodtan elmondom a mondókámat, majd ha áll megpuszilom és kimegyek.

Első nap háromnegyed órát sírt, hajnali 5-kr egyszer ébredt, 20 perc alatt viszsaaludt és reggel 8-kor kelt.

Másnap délben evés, bilizés után felvettük a hálózsákot, együtt lehúztuk a redőnyt és becsuktuk az ablakot. Leültünk az ágyra, és elmeséltem neki, hogy "ma már sokat játszottál, ebédeltél, biliztél, most aludnod kell egyet. ÜGyesen egyedül a kiságyadban egyedül elalszol, itt a macikád, a párnád, aludj jól csillagom" és beteszem az ágyába. A sztori ugyanaz, ha sír, 5 percenként bemegyek.

Első nap 20 percet sírt.

Utána éjjel 10 perc alatt elaludt, egyszer sem kelt fel, nappal 3 perc alatt elalaludt.

NEkünk ez így együtt nagyon bevált, és remélem, hogy neked is be fog.

CSak kitartónak és határozottnak kell lenni. El kell szánni magad, rá kell készülnöd, hogy a kicsi sírni fog, de meg kell állnod, hogy nem veszed ki, nem adsz neki semmit, nem érsz hozzá, és nyugodt hangon beszélsz hozzá.

Ha van kérdésed, véleményed, nyugdotan írj:-)


2009. jún. 16. 15:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
szerintem most sokan megköszönhetik,hogy másnak is segiteni akarsz ezzel!
2009. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
28%
Szegény baba.
2009. jún. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
82%

gratulálok...bárcsak nekünk is menne így. 1 éves a kicsi fiam...eddig ő is cicin aludt el, de kb 1 hónapja anélkül...de az istenért nem tudom az ő ágyába elaltatni. A mi ágyunkba altatom, és utána teszem át az ő ágyába...ha éjjel megébred és nem tudom visszaaltatni, akkor magunk mellé teszem:( de legtöbbszőr csak hajnalban ébred.

Megpróbálom..szoríts h sikerüljön

2009. jún. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
87%
nálunk ugyan ez a modszer vált be jó alvo lett a fiam és büszke vagyok magamra .A kokusz matrac természetes anyagátol a vízéreket nem engedi át a novotex-boltba mondták.
2009. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%

2. válaszoló!!!

miért "szegény baba"?????

azért, mert egész éjjel pihentetően alszik, ahelyett, hogy félóránként felkelne és sírna??? ezért???

gondolkodj már!

neked jó lenne, ha fél óőránként fel kellene kelned valami hülye megszokás miatt, vagy inkább aludnál éjjel????

2009. jún. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
43%

Egyetértek a 2 válaszolóval. Beszokatjátok szegény gyereket magatok mellé, és amikor megunjátok hogy ott van mellettetek, különrakjátok, hagy kínlódjon? Eleve minek szoktattátok magatokhoz? Szegény már természetes nekik hogy mellettetek alszik, erre meg kirakjátok...Pfff...

És még ki is írod dicsekedni

2009. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
38%
Úgy tűnik, nem tudják értelmezni a hozzászólásomat, akik lepontoznak -:)
2009. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
74%
Ügyes vagy, ezt így kell csinálni! Csak a szülő kitartásán múlik a siker. Mi is végig játszottuk ezt annak idején, (most két éves a lányom) de néha még előfordul, hogy felébred éjszaka és nem tud elaludni. Ez a módszer meg már nem válik be nálunk, mert egyszerűen kimászik a kiságyból, és áttrappol a mi szobánkba. Ilyen esetben mit tennél/tennétek???
2009. jún. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Annyiszor olvasom itt,hogy mennyi rosz alvó baba van,és végre van aki megosztja veletek azt a modszert ami neki bejött erre meg tök bunkok vagytok,komolyan annyira elegem van már ezekből a beszologatos anyukákból,mivan nem bas.ot meg az uratok?Inkáb ne irjatok semmit ha csak bunkon tudtok válszolni!Az én kis fiam nyugodt,jó alvó baba,de tudom,hogy ez még változhat!
2009. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%

Ez tényleg jó ötlet volt leírni.

A 2. válaszoló szerintem meg az előzményekre írta hogy szegény baba, nem a végeredményre.

2009. jún. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!