Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól alszik babád? Nálunk...

Nem jól alszik babád? Nálunk bevált egy módszer.

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, és nagyon rossz alvó volt mindig, de fél éve egyre borzalmasabb.

CSak cicin alszik el, éjjel félóránként ébred, megint csak cicin alszik vissza, reggel korán kel, este későn fekszik.

Abszolut ki voltam merülve, nem aludtam soha 2-3 óránál többet egyhuzamban. A nappali alvások is stragédiák voltak..

Ami bevált:

Bemértük a szobát vízér szempontjából, átrendeztük, jó helyre tettük az ágyát.

Hálózsákot kapott, hogy ne kelljen takargatni.

Elkezdtük azt az altatási módszert, mely szerint ébren beteszem az ágyába, és 5 percenként bemegyek hozzá, de csak beszélek hozzá. Mindig ugynazt. Elmesélem, hogy "Szeretlek, de meg kell tanulnod egyedül aludnod a kiságyadban. Itt a macikád, itt a kispárnád, itt az éjelifényed. Ha éjjel felébredsz, megtalálod ezeket és megnyugtatnak. Anya és apa a szomszéd szobában alszik, és reggel ha felébredsz, jövünk érted. Jó éjt, aludj jól."

Ha sír, 5 percenként bemegyek, nem kapcsolok villanyt, csak legugolok az ágya mellé, a szemébe nézek és nyugodtan elmondom a mondókámat, majd ha áll megpuszilom és kimegyek.

Első nap háromnegyed órát sírt, hajnali 5-kr egyszer ébredt, 20 perc alatt viszsaaludt és reggel 8-kor kelt.

Másnap délben evés, bilizés után felvettük a hálózsákot, együtt lehúztuk a redőnyt és becsuktuk az ablakot. Leültünk az ágyra, és elmeséltem neki, hogy "ma már sokat játszottál, ebédeltél, biliztél, most aludnod kell egyet. ÜGyesen egyedül a kiságyadban egyedül elalszol, itt a macikád, a párnád, aludj jól csillagom" és beteszem az ágyába. A sztori ugyanaz, ha sír, 5 percenként bemegyek.

Első nap 20 percet sírt.

Utána éjjel 10 perc alatt elaludt, egyszer sem kelt fel, nappal 3 perc alatt elalaludt.

NEkünk ez így együtt nagyon bevált, és remélem, hogy neked is be fog.

CSak kitartónak és határozottnak kell lenni. El kell szánni magad, rá kell készülnöd, hogy a kicsi sírni fog, de meg kell állnod, hogy nem veszed ki, nem adsz neki semmit, nem érsz hozzá, és nyugodt hangon beszélsz hozzá.

Ha van kérdésed, véleményed, nyugdotan írj:-)


2009. jún. 16. 15:43
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
78%

Köszönöm a tapasztalatodat és a jóindulatot, hogy segíteni szeretnél a gondban levő anyukáknak! A vízerekről már én is rengeteget hallottam, most eggyel több, akinek bevált.


Aki szerint meg a gyereknek anya mellett a helye egy éves korában is, az remélem még sose panaszkodott kialvatlanságra.


A kiíró nem írta, hogy ez a tuti befutó módszer, de nekik bejött. Mi ezzel a baj kedves beszólogatók???

2009. jún. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
28%
az enyém 3 hónapos, magától alszik el sírás nélkül első perctől fogva, nem olyan nagy tudomány ez, csak következetesnek kell lenni. most ez úgy lett kicsit leírva, mintha az évezred receptje lenne, közben meg csak a suttogós módszer :)
2009. jún. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
A suttogó módszer a felvesz/letesz, ami ennél szerintem sokkal jobb, mert nem 5 percenként mész be, hanem egyből lenyugtatod, ha baj van, nem hagyod 5 percig hogy felhergelje magát. ennek az a lényege ami ide le van írva, hogy a gyerek elfárad, elalszik, mire anya újra visszajön. majd nem sír már,hiszen minek, annyit kell várni anyára, aki úgy érzi cserben hagyta, mert betette ide és hagyta sírni. nekem ebből a módszerből ez jön le. a suttogó megnyugtatja, elaltatja, és a bizalom még véletlenül sem reng meg.
2009. jún. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
16:20as vagyok megint. igen igazad van, a suttogós módszer nem hagyja sírni a gyereket, én se szoktam, max 5 percig. de ennyi elég is, ha felismered, hogy tényleg álmos.
2009. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
73%
Hát nekem nem lenne szívem 45 percig sírni hagyni, megszakadnék. Akár milyen jól hangzik a gyerek azért hagyja abba a sírást, mert rájön, hogy anyára nem számíthat akkor minek sírjon. A bizalom elveszik. Ha az elejétől fogva következetes az ember akkor eddig nem jut el. Bár lehet csak szerencsés vagyok, de nálunk az elejétől egyedül alszik el, így ezt szokta meg.
2009. jún. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Huh, hol is kezdjem...

Sosem vettem magam mellé a lányom, sosem aludt velem, nem tudom aki ezt írta, honnan szedte.

Kezdetekben lányom is jól aludt éjjel, néha felkelt szopni, de mindjárt visszaaludt. Nappal nagyon keveset aludt, 2X fél órát csak ujszülött korától.

Aztán fél évesen már borzalmas volt a helyzet, sokszor felkelt, nem aludt vissza , a melleim már sebesek voltak, nem tudtam állni az álmatlanságtól...

Aztán ez még romlott, már negyedóránént kelt.

És ne higyjétek, hogy nem próbáltam ki sok minden mást.

Volt pár éjjel, mikor melléfeküdtem, nem használt. Volt cumija, időre-órára jobb lett, de hamar visszatért a negyedóránkénti kelés. Van illoolaj a szobában, sokat ringattam, énekeltem, simogattam, ültem mellette, de semmi nem használt, sőt rosszabb lett. Volt hogy apa ment be és maradt vele, nem volt jó.

És imádom a gyerkem, sosem tennék olyat, amiről úgy gondolom, hogy rossz neki -hosszútávon.

A Suttogót sosem olvastam! nem az ő módszerét alkamaztam.

Igen, sírt 3/4 órát a lányom első éjjel, de ez még mindig nem 4 óra, ahogy egyes babák csinálják, és nem 2 hete szenved, hanem pár nap alatt elalszik magától.

Nem rendül meg bennem a bizalma, hisz azért megyek be mindig hozzá, hogy ne higyje, hogy elhagytam, elmentem, csak neki most este van, és egyedül kell elaludnia, mert neki is jobb, ha bárhol bármikor el tud aludni segítség nélkül.

Nem beszélve arról, hogy így én is tudok végre aludni, nem vagyok ingerült, türelmetlen, kialavatlan, ideges, kiabálós, mert már az voltam. És senki ne mondja, hogy fél év nem alvás után lehet türelmesnek lenni mindig..

És van egy olyan vonzata is, hogy végre van magán-és házaséletem. Mert eddig mire a lányt le tudtam tenni és otthagyni, 11-éjfél volt, addigra férjem rég aludt-nesze neked házasélet. És ez sem tett jót sem a hormonjaimnak, sem az idegrendszeremnek.

Lányom 3 napja szépen egyedül alszik, nem vagyok ideges, nyugodt vagyok, és lányom is. Sokkal bújósabb, de nem anyás. De amikor meglát, odasiet, megölel, hozzám bújik és megy tovább. Szóval nem hiszem, hogy megrendült volna bennem a bizalma.

És igen, nagyon sok anyuka szenved, és én is bánom, hogy fél éve szenvedek, és nem előbb tettem meg, amit most.

Akinek tetszik próbálja meg, nekem bevált, de tudom, hogy nemmindenkinél válik be. Én is azt hittem hogy nem tudom sírni hagyni lányom, de eljött az a pont, amikor tisztában voltam vele, hogy valamit tenni kell, mert még egy ilyen éjszaka, és világgá szököm.

Szerintem így mindenki jobban járt.

És csak a segítő szánék vezérelt, mert sokan kűzdenek gonddal, de kevesen tesznek, vagy nem tudják, mit kell tenni, vagy mit lehet tenni.

És hiszem, hogy van akinek erőt adok ahhoz, hogy nekiálljon, határozott legyen, és jobb életük legyen.

És mindenkien joga van másképp gondolni is.

2009. jún. 16. 18:35
 17/27 anonim ***** válasza:
52%
Hogy tudjátok ennyi ideig sírni hagyni a gyereket? És honnét tudod, hogy hosszú távon hatásos marad ez a "módszer"? Egyszerűen feladja szegény a próbálkozást és vagy álomba sírja magát, vagy már felfogja hogy teljesen hiábavaló hogy az anyjára számítson! Az én babám is néha rosszul alszik, de sok szeretettel mindig megoldódik a "probélma". Az anyaság lemondással jár, pl. a sok alvásról pár évig lemondhatsz ha tetszik, ha nem. Ronda szavakkal illetitek, akinek nem tetszik ez a kiképzés, pedig csak bele kellene gondolni, hogy működik ez a MÓDSZER!
2009. jún. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Ha annyira nem jó ez a "módszer" , akkor megmondanátok, hogymiért van az, hogy most már mosolyogva be tudom tenni az ágyába-amit eddig megközelítve is csak üvöltve ment-és 3 perc nyöszögés-és nem sírás- után elalszik maga, és az eddigi fél órák helyett kialussza a 2,5 óráját nappal és éjjel a 11 órát nyugodtan, ébredés és sírás nélkül? TAlán akkor annyira mégsem rossz, főleg hogy sem anyás nem lett, sőt, sokkal bújósabb.

Örülök hogy a sok sikertelen próbálkozás után valami végre bevált és nyugalom és szeretet van, és most van igazán szeretet!

2009. jún. 16. 18:57
 19/27 anonim ***** válasza:
66%

ne foglalkozz velük...

a fiam is 1 éves, kézben aludt eddig, de már nem tudott ott elaludni, csak sírt és vergődött a kezemben. én is betettem a kiságyba. igaz, én nem mentem ki, ott vagyok, amíg el nem alszik, énekelek, simizem, de az ágyában alszik el. és sírt sajnos, igen. 3 napig. de a kezemben is. vmit muszáj volt tennem... ahogy neked is. örülj, h sikerült, azt teszem én is. :) nincs ezzel semmi baj, ha muszáj lépned, akkor a babáért meg kell tenni, ha sír, ha nem.

2009. jún. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled, módszered jó hasonlót csinálok én is,annyi különbséggel csak hogy nálunk 6 hetes volt és első lépésként visszaköltöztünk a szobánkba és még pár hétig kézben aludt el majd óvatosan letettem hogy nehogy felébredjen.Aztán rájöttem így sosem fog egyedül elaludni és letettem először nappal ébren majd este is hogy magától aludjon el, kicsit nyöszörgött de elaludt és azóta is elalszik, ha nagyon sír bemegyek hozzá,beszélek neki,vagy énekelek, megnyugtatom ha nagyon durva a helyzet fel is veszem de alapjában véve hagyom, 10 percnél sosem tart tovább hogy elaludjon de általában 2-3 perc vagy még annyi sem.Ceremónia is van, játék, fürdés, kajci, puszi, redőny leengedés, villany lekapcsolás, simi, és kijövök, megszokta és az egész család jól alszik, van házasélet stb.Nem hinném én sem hogy megrendülne a bizalma bennem.Mellesleg nappal majdnem teljesen az övé vagyunk, pihenni meg muszáj babának hogy nőjjön nagyra és kiegyensúlyozott legyen,apának mert dolgozik,keresi a pénzt anyának mert gyereket nevel, gondoz, házimunkát csinál.12 hetes anyuka
2009. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!