Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól alszik babád? Nálunk...

Nem jól alszik babád? Nálunk bevált egy módszer.

Figyelt kérdés

Lányom 1 éves, és nagyon rossz alvó volt mindig, de fél éve egyre borzalmasabb.

CSak cicin alszik el, éjjel félóránként ébred, megint csak cicin alszik vissza, reggel korán kel, este későn fekszik.

Abszolut ki voltam merülve, nem aludtam soha 2-3 óránál többet egyhuzamban. A nappali alvások is stragédiák voltak..

Ami bevált:

Bemértük a szobát vízér szempontjából, átrendeztük, jó helyre tettük az ágyát.

Hálózsákot kapott, hogy ne kelljen takargatni.

Elkezdtük azt az altatási módszert, mely szerint ébren beteszem az ágyába, és 5 percenként bemegyek hozzá, de csak beszélek hozzá. Mindig ugynazt. Elmesélem, hogy "Szeretlek, de meg kell tanulnod egyedül aludnod a kiságyadban. Itt a macikád, itt a kispárnád, itt az éjelifényed. Ha éjjel felébredsz, megtalálod ezeket és megnyugtatnak. Anya és apa a szomszéd szobában alszik, és reggel ha felébredsz, jövünk érted. Jó éjt, aludj jól."

Ha sír, 5 percenként bemegyek, nem kapcsolok villanyt, csak legugolok az ágya mellé, a szemébe nézek és nyugodtan elmondom a mondókámat, majd ha áll megpuszilom és kimegyek.

Első nap háromnegyed órát sírt, hajnali 5-kr egyszer ébredt, 20 perc alatt viszsaaludt és reggel 8-kor kelt.

Másnap délben evés, bilizés után felvettük a hálózsákot, együtt lehúztuk a redőnyt és becsuktuk az ablakot. Leültünk az ágyra, és elmeséltem neki, hogy "ma már sokat játszottál, ebédeltél, biliztél, most aludnod kell egyet. ÜGyesen egyedül a kiságyadban egyedül elalszol, itt a macikád, a párnád, aludj jól csillagom" és beteszem az ágyába. A sztori ugyanaz, ha sír, 5 percenként bemegyek.

Első nap 20 percet sírt.

Utána éjjel 10 perc alatt elaludt, egyszer sem kelt fel, nappal 3 perc alatt elalaludt.

NEkünk ez így együtt nagyon bevált, és remélem, hogy neked is be fog.

CSak kitartónak és határozottnak kell lenni. El kell szánni magad, rá kell készülnöd, hogy a kicsi sírni fog, de meg kell állnod, hogy nem veszed ki, nem adsz neki semmit, nem érsz hozzá, és nyugodt hangon beszélsz hozzá.

Ha van kérdésed, véleményed, nyugdotan írj:-)


2009. jún. 16. 15:43
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
76%
Hihetetlen mennyi fikázó írkál ide.Kicsit tisztelni kellene már a másikat,észre kéne venni,hogy van valaki aki szeretne segíteni.Akinek tetszik,próbálja ki,aki túl van rajta,mit dobálózik??Ez ám a jó példa a gyerekeinknek!Veszekedni,köpködni a másikat ok nélkül.Szégyelljétek magatokat.És emlékezzetek,milyen évekig nem aludni!Egy anyuka.Akinek meg nem inge....
2009. jún. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
78%
nekem is így síkerül vissza altatni éjszaka , és nem beszoktattam magam mellé hanem felébredtt éjszaka és nem aludt vissza. Én szorakoztattam mivel ott állt az ágyba és azt gondoltam hogy sokat aludt nappal így kevés alvást igényel éjszaka .Nekem nem minden éjszaka volt föl így elhúzodott az ídő késöbb már videót kapcsoltam neki én szundikáltam majd a videót is meg unta és anya-anya beszélt nekem . Így tökre meg untam és hozzá fogtam a leszoktatáshoz de az ugy kezdödik hogy egyedül kell este bucsú után elaludnia stb... és nekem is síkerült . Azóta alszik csodálatosan már 8 éve és nem lett lelki beteg. Kicsi korrba kell elkezdeni a nevelést.Én csak terelgetem a helyes utra nagyon segítökész , íratlan szabályokat ísmeri, használja. Sok barátja van és volt az óviba is. De egy szabályokat nem ismerö gyerrek csak a gondjaival küzd hossz évekig és a kíborult türelmetlen szülö csak szidni tudja a szegény gyerekét .Mindig a szülöi nevelés híánya van a háttérben .Soha nem a gyerek a híbás .Bocsi A helyes írási hibákért.
2009. jún. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
27%
a fikázgatásra meg annyit hogy olyan a gyerrek amilyen a szülöi példa mutattás!!!!Megfigyeltem volt ídőm 10 éves a nagyobbik gyerköcöm és került utamba köcsög szülö a buta problémájával!Csak szegény gyerekét sajnálom milyen neveltetés be van részer.
2009. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%
A modszer jó nekünk is bevált, Aludj jól gyermekem! című könyv taglalja, 2 hónapja használom és végre én is alhatok, a Suttogó jókat ír de nekem nem vált be próbáltam, most 8 hónaposak vagyunk 6 hón. kezdtük 3 éjszaka alatt megtanulta hogy kell elaludni, ha te nem vagy kemény a gyerekhez később csak neki lesz rossz aki jót akar a gyerekének az kipróbálja
2009. jún. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
85%
45 percig sírni hagyni ilyenröl szó sincs ! Pár perc ki-be járkálva hozzá hogy érezze nincs baj.
2009. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Nem is írtam, hogy otthagytam...

Mindig bementem 5 percenként hozzá.

És ha már itt vagyok, elmesélem, hogy azóta max 6 percig nyöszög a lányom, majd elalszik. Éjjel egyszer talán felsír, de vissza is alszik fél percen belül-mire megmozdulnék, csönd van. Néha egyszer be kell mennem, de akkor is csak egyszer, és 6 perc mulva megint csend van.

Reggel vidáman ébred, mosolyog, jókedvü, és én is, mivel kipihentem magam és nem kellett negyedóránknt járkálnom hozzá és félórákat altatni...

Nappal ugyanez a helyzet.

TEgnap meg már a kezemben elfeküdt, letettem, rámnézett, befordult és aludt reggelit!

Szóval ennyire nem hatásos a módszer...

Peresze senkinek semmi nem kötelező, nekünk akkor is bevált, sokkal jobban vagyunk, mióta alszunk mindanyian!

2009. jún. 20. 10:43
 27/27 anonim ***** válasza:
49%

Nalunk is bevalt ez a modszer. Ki voltam mar a kialvatlansagtol. 1 ora altatas utan 20perc alvas kovetkezett. nagyon gaz volt. Ravettem magam. Nem sokat sirt. Masodik nap volt max 25 percnyi siras, de utana ukk mukk alvas. Mindenkinek jo volt, egeszen addig amig el nem jott a tavasz es elkezdtunk hetvegenkent utazgatni. Akkor vege lett ennek. De amugy azota is jol alszik, csak neha nehez az altatas, mert kicsuszunk az idobol es atasik a lo tulso oldalara, ha nem erunk haza idejeben.

Amugy nekem es a paromnak vegtelenul hianyzott a kicsi szuszmogasa, amikor mar kulon agyba kerult.

2010. okt. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!