Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nem korai még,...

Szerintetek nem korai még, hogy a babám 10 hónapos, és sok értelmes szót beszél már? Nálatok mennyi idősen beszélt?

Figyelt kérdés
Ha fog valamit kérdezi, hogy ez meg mi, de szép tisztán. Ha mondom micsoda akkor megismétli a szót néha. Mondja hogy add ide, és nyúl azért ami a kezembe van. Mondja a nevét becézve. Főleg ha tükörbe néz. Ha éhes mondja, hogy hamma.
2012. ápr. 4. 20:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%
De ,korai.
2012. ápr. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
78%

Nem korai szerintem. Állítólag én is korán beszéltem és semmi bajom nincs (max az, hogy kicsit dumásabb vagyok :))

Ismerek egy kislányt most 2 éves ő 1.5 évesen már tisztán 2-3 szavas mondatokban beszélt érthetően. Mindenkinél máskor indul meg a beszéd fejlődése, van akinél korán van akinél egészen későn. Egyik sem jelenti azt, hogy szuper okos vagy iszonyat buta lenne. Egyszerűen csak mások vagyunk...és igen én is hallottam, hogy a korai beszédfejlődés utalhat gondra, de ez annál összetettebb szerintem, ha más nincs, ha a gyerekdoki nem lát bajt akkor nincs semmi gond.

2012. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
100%

Ha korai, ha nem, nem tudsz vele mit csinálni. Nem ragaszthatod be a száját, hogy még ne beszéljen, mert nincs itt az ideje.

Én a helyedben örülnék neki, hogy ilyen okos!

2012. ápr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
100%
10 honaposan mondatokban beszel? Bocs, de hiszem ha latom.
2012. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
81%

Elég korai, bár nem elképzelhetetlen.

Az én kisfiam az első értelmes szavát majdnem 2 évesen mondta ki, de a szomszéd kislány már 10 hónaposan legalább 25 szót ismert. 1 évesen mondatokban beszélt, most 17 hónaposan, folyékonyan, tisztán beszél.

2012. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem állítólag 6 hónaposan mondta ki első szavát, bár abból, amit anyukám mesél, általában gyököt kell vonni. :o)

Viszont 4 nyelven beszélő fordító-tolmács lett belőle, szóval nyelvérzéke biztosan van. :o)

2012. ápr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

És azt is olvastam, hogy a cumi hátráltathatja a beszédfejlődésben. Ő viszont csak aludni használja. Először én azt hittem, hogy csak véletlen mondja vagy félreértem, de már 2 napja ezt kérdezi mindenről. Mondjuk én állandóan beszélek hozzá és születése óta ha valamit a kezembe veszek azt sokszor elismétlem neki, hogy micsoda. Így mondja, hogy kifli, zokni, cipő, néni, bácsi...stb.

Amilyen sírós volt picinek, olyan dumás most.

2012. ápr. 4. 21:22
 8/63 anonim ***** válasza:
71%
2. vagyok, a korai beszédfejlődésnek semmi köze a nyelvérzékhez sajnos :( én csak úgy tudtam megtanulni németül, hogy kimentem Németo-ba. Mondjuk nehezen hiszem, hogy 10 hónaposan beszéltem, de anyu biztosra mondja, hogy beszéltem és mivel első gyerek vagyok, na meg általában jó a memóriája kénytelen vagyok hinni neki.
2012. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
81%
Bizony én is beszélek hozzá egész nap, mindent mondok neki (olyan szinten, hogy este, amikor a kutyusnak adom a vacsit, rutinból neki is mondom, hogy "most elviszem a táladat, teszek bele neked finom vacsit..., amikor észbekapok, hogy uramisten! :D), mégsem dumál, csak pár szót, de mindent ért. 18hós. Amúgy az unokatestvére állítólag egy évesen verset szavalt... Szóval a te babád korán kezdi, de ez nem baj, mint fentebbb írták, nem ragaszthatod be a száját :) Minden baba máshogy fejlődik.
2012. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy utánad mondja a dolgokat nem azt jelenti, hogy beszél! :)

nagyon ügyes, szó se róla, lehet már 1,5 évesen beszélni fog, de ez még csak utánzás :)


mondjuk az, hogy azt mondja "ez meg mi" azért durva :D

enyém 2,5 éves és most kezdett el 3-4 szavas mondatokat alkotni... :)

2012. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!