Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány ml anyatej az optimális...

Hány ml anyatej az optimális mennyiség egy evésre egy alig 2 hetes baba számára?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy ne fájjon a pocija, de jól is lakjon. Első sorban tapasztalatból írjatok. Köszi!
2012. jún. 3. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fiamnak 10-30ml volt az adagja, a keresztlányomnak (egyidősek) meg 50-70ml.


A babáknak nincs olyan, hogy optimális. Amennyit igényel, annyi az optimális, és ez kicsinként eltérő.

2012. jún. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez az adott babától (milyen gyors az emésztése, sokszor eszik keveset, vagy kevésszer sokat stb), a mamától (milyen tápláló a tej, mennyire zsíros stb), és a napszaktól (reggel kevésbé táplálóbb, de több a tej, mint délután, amikor kevesebb, de zsírosabb) is függ. Azt javaslom, ne méregess, mert csak magadat készíted ki vele, hanem figyeld a babád!
2012. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva azért kérdem, mert múlt héten jöttünk haza a kórházból és a védőnő másnap kiis jött hozzánk, és mondta hogy naponta 500 ml-nél ne egyen többet, mert az csak hasfájáshoz vezet, és hogy egyébként is elég még neki ennyi, a súlya alapján (3310 g). Igen viszont babóka egyszerre megeszik 90 ml-t és kb 6 szor eszik egy nap. Na és most akkor mi lenne a helyes, ha hagynám hogy egyen ahogy neki jó, vagy inkább vegyem el tölle és kövessem a védő nő tanácsát?
2012. jún. 3. 19:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a babádra hagyatkozz! Ő tudja, hogy mennyi jó neki, ha sok lenne, úgysem enne annyit. Viszont, ha megfosztod tőle, és sír, az garantáltan hasfájáshoz vezet a lenyelt levegő miatt!
2012. jún. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Honnan tudod, hogy hány millilitert eszik, nem szoptatod?


Egyébként a védőnő mehet a sunyiba már bocsánat, de egy anyatejes újszülöttnek annyi az adagja, amennyit megeszik. Túletetni nem lehet, a hasfájás meg azért van, mert a belei még nem elég fejlettek, nehéz neki az emésztés. Ha halfájós, akkor 10 ml-től is az lesz, ha meg nem, akkor nem.


Harmadik babám épp ma egy hetes, sosem tudtam, hány ml-t szopik, ha kéri, megszoptatom, Neked is ezt javaslom.

2012. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mindig lemérjük szoptatás előtt és után, digitális mérleggel és így nyomon tudjuk követni hogy mennyit eszik.
2012. jún. 3. 20:11
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Na ezt ne csináld! Csak magadat idegesíted vele, hisz (mint írtam) nem a ml-től függ a jóllakottság. Ezzel csak a kezdő anyuka stressz-szintje nő. Ha jót akarsz magadnak, akkor csak max. heti egyszer méred, hogy lásd, szépen fejlődik-e.
2012. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nállunk első baba, és gondoltam nem árthatok vele, hisz a kórházban is vezették hogy mennyit eszik a pici, és a védő nő is azt javasolta hogy figyeljek oda...de most meg így úgy érzem hogy "pont én veszem el Tölle..." pedig rám van utalva teljesen. Még idáig el jó is volt, de most már mindig meg enné a 90-et és nincs szivem elvenni Tölle, de ha meg arra gondolok hogy lehet pont ezzel ártok neki...
2012. jún. 3. 20:18
 9/12 anonim ***** válasza:
72%

Ja, akkor grammot mérsz egyébként is, és nem millilitert, és a kettő amúgy sem egyezik, de sebaj...


Gyorsan állj le ezzel, becsavarodsz.


Alacsony súlyú vagy sárga volt a babád?

Ha nem, akkor ennek semmi értelme.


Azt figyeld, hogy naponta hány pisis pelusa van. Ha legalább 4-6, akkor eszik rendesen.

Amúgy meg minden héten egyszer tedd rá a mérlegre. Ha legalább 100-150g-ot hízik, akkor rendben van. (Persze lehet, hogy ennek többszörösét hízza majd, de az is rendben van!) Havonta kell minimum 450g-ot híznia, ha az meg van, akkor ok, de van olyan baba, aki egy hónap alatt egy kilót is hízik. anyatejeseknél mindez ok.


Szoptasd igény szerint, ne az órát nézve, hanem amikor kéri, és pont jó ütemben fog fejlődni. Bízz magatokban. Hidd el, az ősembernek nem volt órája, csak szoptatott ösztönösen, nekünk is ezt kell tennünk.


az egy hetes babás

2012. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát tudom hogy nem lehet ezt manipulálni illetve nem irányíthatom én az Ő életét, csak nem szeretném elrontani. A lehető legjobbat szeretném neki, és még nincs tapasztalatom, ezért próbálok valami ésszerűséget követni. De még egyszer köszönöm! :)
2012. jún. 3. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!