Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél 20 hónapos...

Csill79 kérdése:

Mennyit beszél 20 hónapos körüli babátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 28.-án lesz 20 hónapos,de nagyon keveset beszél,talán 10 szót használ.Le van maradva?Mozgásban nagyon ügyes viszont.Köszönöm.
2012. jún. 19. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár nekem nem most volt 20hós a fiam, még emlékszem :)

17hónapos koráig csak gagyogott, semmit nem mondott ki rendesen, már jöttek a csodagyerekes anyukák, akiknek természetesen már 10hónaposan bővített mondatokban beszélt a gyereke, hogy úristen, miért nem beszél még??? Teljesen el voltam keseredve... aztán 18 hósan megszólalt. Egyből érthetően mondta a szavakat, nem selypítve. Szerintem még ne aggódj, ha megérti amit mondasz neki, és eléri amit akar(mutatja, odavisz, ahova szeretne menni, ha megkéred, hogy vigye oda neked a játékát, odaviszi), akkor nincs gond! Olvass neki sokat, és lássa a szád mozgását közben!

2012. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az én Lányom is 28-án lesz 20 hónapos és ő most kezd beszélni. Az APA már ügyesen megy, a Papa is megyeget, néha néha Anyát is mond, de ezen kívül halandzsázik, de azt nagyon. Beszéltem szakemberekkel, azt mondták, ha mindent megért és ügyesen megérteti magát, akkor a világon nincsen semmi gond. 3 éves korig egyébként nem szoktak ezzel foglalkozni, ha 3 évesen sem beszél, akkor küldik el hallásvizsgálatra és beszédfejlesztésre. Addig teljesen normális az is, ha nem mond értelmes szavakat.

Egyébként az én Lányom is mozgásban nagyon ügyes, sokkal ügyesebb, mint a korabeli társai. A játszón el vannak hűlve az anyukák, hogy olyanokat csinál, amit még sokszor a 2 évesek sem. Szóval ne aggódj, minden rendben a Lányoddal!

Jah és egy cuki történet már felnőtt, teljesen egészséges ismerősömről: 3 éves koráig a hangját nem hallatta, aztán átment a szomszédba játszani, ahol állatorvos az apuka és játék után otthon közölte: tuberkolózis...:o) Ez volt az első szava életében, de onnantól rohamosan fejlődött ám a beszéde!

2012. jún. 20. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

20 hónaposan folyékonyan beszélt a fiam,és mondókázott.ő ebben volt ügyes,mozgásban nem

ne hasonlítgasd,minden gyerek más

2012. jún. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Csatlakozom én is, kisfiam 19 hónapos lesz a héten, kb 4-5 szót mond :(, ahányszor találkozom a védőnőnkkel, mindig zaklatom, hogy még mindig nem beszél, és ő mindig elmondja, hogy mivel mindent megért ezért ne aggódjak, majd egyszer csak elkezd beszélni. Amúgy érdekes amit írtok, mert az én kisfiam is tök ügyes mozgásilag, de eddig nem kötöttem össze a kettőt (pl, egyedül állva felmegy bármilyen lépcsőn, néha váltott lábbal, focizik stb). Amúgy én amiatt aggódom, mert novemberben megy bölcsibe és egyszerűen rettegek attól, hogy mivel nem beszél nem tudja elmondani, ha bántják vagy ilyesmi :S

2012. jún. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

utolsó,ne aggódj,meg fogja értetni magát a bölcsiben.ott szerencsére kevés gyerek jut egy gondozónőre,tud figyelni.

a fiamnak van olyan csoporttársa,aki egy idős vele(3 lesz szeptemberben),de még csak szavakat mond.de megértik,hogy mit akar.

lehet ott be fog jobban indulni,ott sokat mondókáznak,énekelnek nekik.legalábbis nálunk

2012. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Köszi, kell a biztatás, ma megyek szülőire és finoman szólva is be vagyok tojva :). Amúgy a mondókázás, éneklés mindennapos, illetve járunk "Dalodába" is. hát remélem addigra mire odajutunk beindul egy kicsit a beszélőkéje :)
2012. jún. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam beszédkészsége nagyon fejlett. Teljesen meg vagyunk mi is, illetve a környezetünk is lepődve. 14 hónaposan mondott 10 szót, 15 hónaposan 20 szót, 17 hónaposan minden dolgot, személyt amit-akit ismert, azt mondta, ami pedig új volt neki, azt egyből ismételte. Most 20 hónapos, kb. másfél hónapja kezdte mondatokba összerakni a szavakat és egész ügyesen megy neki. Egész nap be nem áll a szája.

A családban vannak néhány héttel idősebb gyerekek nála és ők még nem beszélnek, csak néhány szót és mindig mondják a szülők, hogy milyen jó, az én gyerekem már mennyi mindent mond. Én meg mindig nyugtatom őket, hogy az a normális, ahogy az ő gyerekeik beszélnek, jól haladnak, nincsenek lemaradva, az én fiam ilyen, hogy tényleg nagyon fejlett beszédkészséggel rendelkezik és hozzá nagyon tisztán.

Úgyhogy semmiben nincs elmaradva a kislányod, néhány hónap és be nem áll majd a szája.:)

2012. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Azért is írtam,hogy mozgásban nagyon ügyes,mert a védőnő szerint ez összefügghet.Természetesen megérteti magát és mindent ért is csak jó lenne ha már beszélne 1 kicsit többet:)Az ember mindig vár valamit,hogy másszon,hogy elinduljon,hogy beszéljen:)Nem vagyok annyira elkeseredve,inkább csak kíváncsi vagyok,mert úgy vettem észre,hogy a vele egykorúak már többet beszélnek!Engem nyinyinek hív ami szerintem tök cuki,de mások furán néznek:)Baba,Mama,Hoppá,Oda,Vau-vau,Háp,Ezeket mondja rendesen a többit csak én értem:)Mi is megyünk októbertől bölcsibe kiváncsi leszek ott megindul-e a beszédfejlődése.
2012. jún. 20. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:

20 hónapos lányom kb 70-80 szót használ. Mondat még nincs, se 2 szó együtt... A fiam ennyi idősen még sehol nem tartott. Sőt, még most majd' 4 évesen is alig érteni amit mond.

Pont tegnap nevettem egy jót, mert tüsszentettem egyet, erre a kislányom közölte, hogy "hapci", a nagy fiam meg azt, hogy "hapti". Vagyis a lányom már most jobban ejti a szavakat :)

2012. jún. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én lányom is 28-án lesz 20 hónapos :) :) Egy napon születtek :)

10 szót mond: anya, apa, mama, baba, torta, hajó, vauvau, eper, alma, hamm.


A nagylányom ilyen korában már vagy 70-80 szót mondott.

Viszont hiába nem beszél a pici, nagyon jól megérteti magát, mindig egyértelműen jelez, hogy mit akar.

Nagyon ügyes a mozgása, a kézügyessége szuper, és nagyon kis okos, egyszerűen csak nem beszél. De nem marad így :)

Én nem aggódok miatta.

2012. jún. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!