Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor elválasszam? Mit...

Most akkor elválasszam? Mit csináljak, és ha el kell választani hogyam?

Figyelt kérdés
23 hós a kisfiam és kizárólag cicin alszik el. Napközben már érti, hogy nincs, de délben,este,reggel kéri még. Sajna előtte is két évig szoptattam a bátyját hamar jött a kicsi sok stressz stb. ért és lefogytam, kimerültem és gyomorszűkületem van. Ma írt fel a dokim Frontint igaz felet reggel,este 0,25-ből. Vitamint és savlekötőt. Megkért nyomatékosan, válasszam le a manót! De nincs rá megérve! Meg engem sem zavar, de félek nem lesz-e baja a gyógyszereimtől? Segítenétek? A nagy fiam megérett rá két évesen magát választotta el egy-két nap alatt, de a kicsit sajnálom, látom pár hónapig igényelné még. Baja lesz?

2012. jún. 19. 20:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

IGEN BAJA LESZ!!!


23 hónapos...A Frontin egy nagyon erős gyógyszer még ilyen kis dózisban is.Eszedbe ne jusson szoptatni ha szeded!!!

2012. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
37%
Nincs rá megérve,könyörgöm,már amúgysem kellene szoptatni egy ekkora gyereket!
2012. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Most jól megrémítettél!!! Akkor ne vegyem be? Reggel bevettem egy felet de akkor az estit már ne??
2012. jún. 19. 20:18
 4/32 A kérdező kommentje:
Jó. És hogy válasszam le????? Gondolom van gyereked, tapasztalatod-stb.
2012. jún. 19. 20:20
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

23 hónaposan már nagyon is kötődik a cicihez.

Most döntsd el hogy szopi vagy gyógyszer.Ha szeded a gyógyszert akkor már azonnal felejtsd el a szoptatást,ne adj neki cicit,és kezd el az apasztást.Ez esetben lesz pár kemény napotok.

Vagy nem szeded,és akkor szoptathastz.Köztes megoldás,hogy fokozatosan megpróbálod elválasztani addig nem szeded a gyógyszert,de meglátásom szerint ilyenkor már tényleg csak a drasztikus leválasztás segít.És én ezt tényleg nagyon komolyan mondom,hogy nem szoptathatsz ha ezt a gyógyszert szeded.Ezt vedd komolyan,mert nagy kárt okozhatsz vele!!!Nem hiába kért a doki is erre!

2012. jún. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

23 hónapos már majdnem két éves, nem tudom mennyire "értelmes" a kisfiad, nekem 22 hónapos a kislányom, és mindenfélét meg lehet vele beszélni (ha valahova megyünk, vagy orvos, vagy valamit nem veszünk meg, vagy valaki jön, itt volt, stb.). Én a te helyedben elmondanám neki, hogy anya ma doktorbácsinál volt, és a doktorbácsi felírt egy gyógyszert, amit anyának szednie kell, és rossz lesz tőle a cici íze és a tej, ezért mostantól nem szopizhat. Néhány nap alatt megszokja az új helyzetet.

Ha nem lenne kényszerítő ok, akkor én sem választanám le, nem is tettem, a kislányom magától hagyta abba a szopizást 21 hónaposan. De itt az egészségedről van szó, ami miatt muszáj az orvos által előírtakat követned. Gondolom nem véletlenül írta fel a gyógyszert, azt szedned kell, hogy újra egészséges legyél. Azt nyilván nem merülhet föl benned reális lehetőségként, hogy gyógyszerszedés mellett szoptasd tovább a gyermekedet, már ha csak a betegtájékoztatót olvasod, ott is rajta lesz, hogy terhesség és szoptatás alatt nem szedhető. Megcsinálhatod, hogy nem szeded, hanem inkább szoptatsz és vársz, hogy leszokik magától pár héten belül, de szerintem a gyerekeidnek egy egészséges édesanyára van szükségük, nem pedig egy mártírra. Nem az elkövetkező néhány évben kell nekik anya, hanem egészen felnőtt korukig, amíg csak élsz. Erre kell gondolnod és nem szabad sem a saját, sem a kisfiad egészségével játszanod.

2012. jún. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Nem vettem be az estit, holnap felhívok egy szoptatási tanácsadót. Ha nem szedhetem, 1-2 hét alatt fokozatosan elválasztom, amúgy is úgy terveztem ha betölti a kettőt, legfeljebb nem várok míg betölti és 1-2 hetet már gyógyszer nélkül is kibírok. Megírom mi lett, és köszi mindenkinek!
2012. jún. 19. 22:28
 8/32 anonim ***** válasza:
Írd meg kérlek mit mondott a szoptatási tanácsadó!
2012. jún. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Frontin mellett SEMMIKÉPPEN NE szoptasd!!!


23 hónaposan tökéletesen érett a szoptatás elhagyására, ellenben nyugtatókra kevésbé...


Orvos anyuka

2012. jún. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nagyon tájékozott volt! Vissza is hívott miután utána nézett. A lényeg, hogy miután nekem már csak alváskor szopik, így ezt a kevés mennyiséget bevehetem, de úgy, hogy tabletta után két órát minimum ne szopjon, két óra alatt éri el a maxot a vérben-tejben. Úgy beszéltük, nekem négy óra belefér tabi és szopi között, így nincs gáz. Egy hét múlva meg csak este fogom szedni, miután elaltattam, utána el is hagyom és csak nehéz napokon hébe hóba veszem majd be. A szoptatást is abba fogom hagyni, köszönöm mindenki válaszát! Abban a tanácsadó is egyetértett, ha összeszedem magam könnyebb a leválasztás, mert a gyermek érzi, hogy rágörcsölök annál inkább kérni fogja! Szóval nem egyszerű ez sem de 1-2 hónapon belül elválasztom mert már nagy!
2012. jún. 20. 13:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!