Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom azt szeretné, ha két...

Anyósom azt szeretné, ha két hónapos babám egy hétig náluk nyaralna, szerintetek hogyan értessem meg vele sértődés nélkül, hogy ebbesemmiképp nem megyek bele?

Figyelt kérdés
Anyósomék 200 km-re laknak tőlünk. Nemrég hívott telefonon és lelkesen bejelentette, hogy hajlandóak egy hétig vigyázni a két hónapos kislányomra, hogy én pihenhessek. Próbáltam udvariasan, de határozottan elmagyarázni neki, hogy ez lehetetlen, maga a kérés is abszurd. Próbáltam türelmes lenni, még az olyan megjegyzéseire sem reagálni udvariatlanul, hogy hiszen ez a baba már eheti, amit ő főz, nincs szüksége mindig az anyjára. Persze így is megsértődött, a fejemhez vágta, hogy biztosan azért nem bízom rájuk, mert nem kedvelem őket, HISZEN a szülésnél sem lehettek ott. Erre már csak hápogni tudtam... még a saját édesapámat sem szerettem volna akkor magam mellett, nemhogy apósomat... Párom volt velem és édesanyám, mivel ő volt a szülésznőm. Nem is értem, hogyan jutott ilyen eszébe. Párom még nem ért haza, inkább őt kérném meg, hogy beszéljen a szüleivel. Anyósom azóta is folyamatosan hív, de inkább nem veszem fel addig. Ti mit tennétek?

2012. aug. 22. 18:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%
Szegény, ez elég extrém helyzet! Tényleg sajnállak, mert mondtam volna, hogy esetleg jelentsd ki neki, hogy ha meg tudja szoptatni, akkor viheti... lüke szöveg, tudom! Na de az eszembe sem jutott, hogy még a szoptatást is ellenzi, úúú! Egy ilyen embernek mégis mit lehetne mondani, aki ragaszkodik a saját buta elgondolásához? Eszében sincs a köztetek lévő vélemény különbség, vagy vita megoldásán, csak a maga igazát hajtogatja! Ő nem partner a megoldásban, tehát te mondhatsz akármit! Egy kiút van csak: beszéld meg a férjeddel, csak ő tudja édes jó anyukáját leállítani, ha egyáltalán lehet! Te pedig mondd el őszintén majd anyukának, amikor lehiggadt, hogy szeretnéd a babát eddig és eddig szoptatni orvosi javaslatra... és nagyon örülsz annak, hogy szívesen látják, dehogy is zárkózol el tőlük! Amikor eljön az ideje, boldogan bízod majd rájuk (ezzel időt nyersz, és hátha ő is belát dolgokat). A szüléssel kapcsolatban: vállald magadra, hogy te ilyen típus vagy: amikor szenvedsz, nem szereted, ha látnak, anyud is azért volt ott, mert akkor éppen nem nagymama szerepben, hanem szülésznőként. Anyósod elképzelte szerintem, hogy a nászasszony hallotta felsírni először a picit, milyen csodálatos lehetett, és ő ebből egyszer és mindenkorra kimaradt! Nagyon nehéz személyiség, szerintem készülj fel, hogy lesznek még konfliktusaitok... Sok sikert és megoldást kívánok!
2012. aug. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, igyekszem. Gondolhatjátok, hogy nem ez az első alkalom, amikor megpróbál beleszólni az életünkbe. Párom teljes mértékben mellettem áll. Pár perce ért haza, felhívta. Neki csak sírt, hogy ő nem akar rosszat, én tiltom az unokájától. Most is azt hozta fel, hogy szegény apósom két hónapja szomorkodik, amiért nem lehetett ott a baba születésénél... Férjem elég határozottan elmagyarázta neki a dolgokat, mire sírva letette a telefont, mondván telebeszéltem az ő kicsi fia fejét... Én lettem a főboszorkány :-)
2012. aug. 22. 18:53
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon laza vagyok ilyen szempontból, kifejezetten szeretem ha unokáznak a nagyszülők, de ez valami hihetetlen hülyeség.


Nagyon jó, hogy párod ilyen határozottan melléd állt, szerintem ezzel le is van zárva a téma.


Amúgy látták már a gyereket?


Az én anyósom 20 percenként hívogatta a páromat szülés közben, míg a falhoz nem ba.tam a telefont. Mikor nem érte el, bejött a kórházba és hatalmas patáliát rendezett a szülőszoba előtt, mert neki joga van bent lenni. Még jó, hogy ebből én semmit nem tapasztaltam :-)

2012. aug. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

csak most lett ilyen az anyósod,vagy mindig ilyen volt?? egyébként nem irigyellek,még jó hogy ilyen messze lakik.

Nem is értem,hogy egy felnőtt értelmes ember,miért nem érti meg,hogy egy anya:miért nem akarja oda adni a 2hónapos babáját 1hétre. még 2évesen is kicsi lesz ahhoz,hogy ilyen messze és ilyen sokáig nyaraljon valakinél. lehet,hogy én ezt már most tisztáznám vele..-hogy ne érje majd meglepetés később sem..!

2012. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Te tettél fel kérdést anno,hogy anyósék be akarnak menni a szülésre?Mert arra emlékszem!


Hát nagyon sajnállak!Én is kaptam már hideget-meleget a szoptatás miatt (8,5 hós fiam) ,de ez abszurd,hogy egy 2 hónspos ne szopizzon!Én megmondanám neki,hogy felejtse el,hogy az unokája nála megy még egy jó darabig.Majd ha a gyerek mondja,hogy megyek mamánál nyaralni akkor mehet addig nem.

Nagyon sajnállak!

2012. aug. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, h nem és kész. Sz.rd le, h mit szól. Mit képzel??

Enyém is kifejtette, h 1 évesen elmehetünk nyaralni a baba nélkül, majd ő vigyáz rá. De nem megyünk nélküle és kész.

2012. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Extra idióta anyósod lehet!
2012. aug. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
El sem tudom hinni, hogy ilyen korlátolt emberek vannak. 2 hónapos gyereknek nem szoptatni, hanem főzni neki. Pfff.
2012. aug. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
92%

De nem csak a szoptatásról van szó- pl hogy éjszakázna az öreglány, már nem azért.... a legtöbb 2hónapos baba azért nem alszik el este 8kor csak úgy, nem alszik egész éjjel - főleg ha szopik még éjjel.

Egyébként ne magyarázkodjatok a mamának, hogy a szoptatás meg az éjszakák meg stb. miatt nem mehet, meg kell neki mondani kerek perec, hogy NEM megy a baba sehova, mert még túl pici. Egyedül majd iskolás korában megy nyaralni, addig maximum veletek.... EGy-egy napra napközben jövöre esetleg lehet ott de semmi több.


Hihetetlen emberek vannak.... elképesztő. Tán apósod akarta a lábaidat fogni szülés közben?? Anyósod meg a másikat? Atyám miért nem lehet megérteni, hogy a szülés csak anyára és apára tartozik? A te esetedben- nyilván még anyukádra is.


Nekem anyósomnak sőt anyukámnak sem jutott ilyen az eszébe- pedig hihetetlen jó kapcsolatom van anyukámmal- de ő is cask azt mondta, hogy ezt intézzük el mi együtt a férjemmel. HÁromszor szültem- ő a kicsikre vigyázott addig- az elsőnél meg a legvégén szóltunk csak nekik, hogy ne izguljanak. Ja- és nekem még anyósom is egy főnyeremény!!! :))

2012. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Persze joga van az unokához amikor azt ti is akarjátok.Ugyan is ő a ti gyereketek és nem a kedves mamáé!

Mama olvasson utána a dolgoknak vagy kérdezzen meg orvost,hogy a mai világ már nem olyan mint az ő korában és egyébként volt ideje gyereket nevelni ezt már nem neki kell,mert ez a baba nem az ő gyereke!

Teljesen felhúztam magam a sztoridon!Azt gondoltam ennyire korlátozott emberek nincsenek!

Mi lesz ha eljön látogatóba? Leveszi a gyereket a cicidről és megeteti levessel?


Borzasztó! Még jó,hogy a férjed melletted áll!


Egyébként nekem még a férjem sem volt bent a szülésnél nem,hogy apósom!Ekkora baromságot!

2012. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!