Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan akinek a babáján...

Van itt olyan akinek a babájának kicsit be van horpadva a mellkasa? (tölcsérmellkas)

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 3 hónapos, és azt mondta a doki, hogy majd a csontosodással kinövi, ill hogy járjunk úszni, növeljük a d vitamin adagot. Tényleg ki lehet ezt nőni? Alig lehet látni, csak akkor főleg ha csuklik.
2012. okt. 12. 09:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést olvasva jöttem rá, hogy miért mondta azt a gyerekorvos, hogy majd úsznia kell a kisfiamnak. A 2 hós oltáson voltunk, mikor ezt mondta, nem tudtam rákérdezni, hogy miért van rá szükség, mert nagyon sírt a kisfiam. Neki is főleg csuklásnál látszi a horpadás. Most kutakodtam egy kicsit ebben a témában, van aki azt írja, hogy legyen hason a baba, van aki azt mondja, hogy ne.

Nektek mondott valamit ezzel kapcsolatban az orvos?

Most én is meg vagyok ijedve! 2,5 hónapos a fiam.

2012. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
mondtam neki hogy hason alszik,arra azt mondta hogy az jó.szerdán megyünk gyógytornászhoz,hogy megnézze.ha nyugalmi állapotban van amúgy nem is látszik neki csak ha csuklik vagy nagy levegőt vesz.kivagyok én is.remélem nem lesz olyan teste mint Alekosznak.:-/
2012. okt. 12. 18:30
 13/22 anonim ***** válasza:

Légyszi írd majd meg, hogy mit mondott a gyógytornász.

Mi majd 29-én megyünk a gyerekorvoshoz, kikérdezem őt ezzel kapcsolatban, mert ugye egyáltalán nem említette ezt a tölcsérmellkast, csak az úszást mondta.

Fürdés alatt is azt figyeltem, hogy szegénykémnek mennyire megy be a mellkasa. Neki is, akkor látszik, ha nagy levegőt vesz és persze csukláskor.

Remélem jó híreket mond majd a gyógytornász Nektek!

2012. okt. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ja, 11-es voltam.
2012. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
jó majd te is írd meg hogy mit javasolt!
2012. okt. 12. 21:13
 16/22 anonim ***** válasza:

3as vagyok

megnéztem és kicsit olyan neki, de csak akkor látszik ha nevet.

Akkor majd várom, hogy mit mondtak nektek

De úszni ezekután biztos fog.

2012. okt. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

sziasztok!Voltunk ma a gyógytornásznál aki teljesen megnyugtatott.azt mondta nagyon sok babának van ilyen,és a legtöbbnek nyomtalanul eltünik,amint kellőképpen megerősödik a mellkasa.az úszást ő is javasolta,de csak 4-5 éves kor körül.azt mondta a babaúszás teljesen felesleges erre,mert a baba tulajdonképpen közben semmit nem csinál,passzív tevékenységet folytat,ugyebár a szülő mozgatja.Attól semmit nem fog erősödni,max az anyuka aki tartja a vízben...az javasolta még hogy hason altassam,mi úgy is aludtunk,uh ezzel sem lesz gond.szóval ne izguljatok,annak kell nagyon odafigyelni erre,akinél nagyon látszik "sima"állapotban is(pl amikor nem csuklik vagy mély levegőt vesz,sír,stb)

Minden jót nektek,írjatok Ti is ha valamit megtudtok!

2012. okt. 17. 20:57
 18/22 anonim ***** válasza:

Köszi, most én is megnyugodtam egy kicsit! :)

Amint írtam, mi 29-én megyünk a gyerekorvoshoz, kíváncsi vagyok, hogy ő mit mond majd. Majd írok.

11-es és 13-as voltam.

2012. okt. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szia!Mondott valami érdemlegeset a gyerek dokitok?
2012. okt. 31. 14:59
 20/22 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsánat, hogy eddig nem írtam. Sajnos semmi használhatót nem mondott, igazából nem tulajdonított nagy jelentőséget neki. Annyit mondott, hogy alkati dolog, és hogy majd úszni kell. Meg hogy majd figyeljük, de egy szóval sem említette, hogy tölcsérmellkas, én pedig direkt nem akartam mondani, hogy mit olvastam.

Mondta még, hogy mehetünk babaúszásra is. Ezzel kapcsolatban pedig azt olvastam, hogy sok értelme nincs, mivel a szülő mozgatja a babát, és nem ő úszik...

Szóval nem vagyok előrébb.

Ti sem csináltok most semmit, ugye? Majd úszni viszitek, de még nem most?

2012. nov. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!