Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel egészségesebb a...

Mennyivel egészségesebb a mosható pelenka a babának, mint az eldobható?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 07:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem egészségesebb.Gondolj bele pisil,és nem is szívja teljesen magába hanem nedves marad a pisitöl a böre. :(
2012. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
15%
Bocsi a nem lemaradt.
2012. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nem egészségesebb, legfeljebb olcsóbb. Bár erről is megoszlanak a vélemények, hiszen a mosható pelenkához mosószer, esetleg öblítő kell, használod a vizet, áramot.
2012. nov. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
30%

Eldobható egészségesebb.

Légáterrsztő, nem engedi vissza a pisit, nem all, nem dunaztokódik a pisiben a feneke.


Oké hogy pamut a mosható pelenka, de kell közé a nejlon réteg, hogy ne ázzon át, ha meg nejlon van közte, akkor ott a nedves meleg pisitől már pirosodik, marja a fenekét.

2012. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%

Biztos, hogy nem egészségesebb, sőt én még azt is vitatom, hogy kevésbé környezetszennyező. Tekintve egy átlagos gép 90 fokos programjának energia, víz, vegyszer felhasználását, plusz a vasalás áramfogyasztása. Nem tudom, jobb-e, a helyzet, mint ha az eldobható pelus életciklusát nézzük...


Ja, és egy új szót is tanultam az egyik válaszból. Ki se tudom mondani, meg se próbálom leírni :D

Bár nálunk úgy mondják hogy "dunsztolódik" :))))

2012. nov. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 LadyLoss ***** válasza:
95%

A mosható egészségesebb. szép, pihe-puha, természetes anyagokból készül, biztosítja az ortopédiailag helyes láb tartást, nem "dunsztolódik" be benne a baba feneke, mivel légáteresztő anyagból készül, a nedvszívó része antiallergén. Mosni ugyan kell, de az eldobhatóban található nedszívó mag olyan vegyszer, ami ugyan tényleg megköti a nedvességet, de több száz év mire lebomlik a környezetben, addig is szennyezve azt., valamint csupa műanyag. Tanulmány készült, hogy mekkora a kisfiúk herezacskójának hőmérséklete eldobhatóban és moshatóban. Eldobhatóban magasabb. Rá lehet keresni neten.

Én moshatót használok. Úgy gondolom mindenki döntse el maga, hogy neki mi a szimpatikuabb, de tájékozódjon ha már kijelent valamiról valamit.

Kedves kérdező, ha érdekel a téma ajánlom ezt a fórumot:

[link]


Ja és lehet hogyaz eldobhatóban akár 8 órán át is elfér a pisi, de akkor is lecserélném 3-4 óránként ha nem moshatóban lenne a baba. Láttam már babát akinek a térdéig csúszottmár a 2 kilós teli éjszakai pelenka mert kedves szülő úgy volt vele, hogy még fér bele. Ezzel gondolom egyet értünk, hogy nem egészséges.

2012. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nehéz megmondani, én mindkettőt használok. Ha rövid ideig kell, akkor a moshatót (Pop in mosható pelenkát), ha hosszabb időre megyünk valahová, akkor az eldobhatót (általában Pamperst). Egyik gyereknek sem lett egyiktől sem semmi baja. Emellett szerintem fontos a jó popsikrém, nekünk Neogranormon van.
2012. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

erről nagyon sokat lehetne vitatkozni. és egyetértésre sosem találsz majd. kérdésedre válaszolva, és megcáfolandó néhány előző hozzászólót: mit gondolsz,mi az egészségtelenebb? ha a gyerek egy kicsit nedves pelusban van (mert egy normális anyuka amint meglátja,hogy cuccos a pelus rögtön kicseréli!szóval kár a dunsztolódásra hivatkozni!) vagy az,ha igaz a nedvességet megköti valami,de az a valami egy vegyszer? mert biztos lehetsz benen,hogy nem ártalmatlan dolog az,amitől a a babapopó 6 órán át "száraz" marad! és szerintem hiába tartja "szárazon" a gyerek fenekét az eldobható, akkor sem kellene hagyni "dunsztolódni" a pelenkában,mer gusztustalan. a pisi az pisi.

egyébként ezt találtam az eldobható pelusokról:

"A ma használatos nadrágpelenkák már az elõbbinél is tökéletesebbek. A belsõ, fátyolszerû cellulózréteg bevezeti a folyadékot a pelenka belsejébe, ahol a vattaszerû cellulózbetét helyezkedik el, amely jól duzzadó polimer granulátummal van összekeverve.

Ez a granulátum valószínüleg valamilyen poliakrilsav származék. nos az én gyerek fenekével ne érintkezzen sem közvetlenül sem közvetve egy olyan anyag,amit kimondani is nehéz!

jah és még egy eg előbbi hozzászóló megcáfolására,aki azt mondta,hogy a mosható pelus azért nem jó,mert "gumibugyi" kell rá:

"A nagy nedvszívó tulajdonságú, „tökéletes" pelenkák is – a teljes biztonság érdekében – víztaszító külsõ réteggel vannak ellátva."

tehát akkor az eldobható pelusokban is van "nejlon",csak anyuka meg apuka nem látja,így azt hiszi,hogy nincs!

ráadásul a mai nedvességzáró külsők a mosható pelusokhoz PUL anyagból készülnek. tessék utánaolvasni mi is az pontosan, aztán fikázni!

mindig azok becsmérlik le a moshatót,akik még nem használták,csak elképzeléseik,tévhiteik vannak vele kapcsolatban. az biztos,hogy több vele a munka. de a mai automata mosógépekkel sztem nem nehezebb mosni a pelusokat,mint kidobni a szemetesbe! és ha jól utánaolvas az ember,megtudja,hogy vasalni,sőt főzni sem kell! csak kimosod,megszárítod és feladhatod!

magad kell,hogy eldöntsd akarod-e használni! ellenvéleményt pedig csak olyan embertől fogadj el,aki használta is! a fórum,amit ajánlottak nagyon jó, én is nemrég ismertem meg! sok sikert a tudakozódáshoz!

2012. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem akarok vitatkozni, de nekem az kicsit furi, hogy vmit, ami nagyon pisis vagy kakis lesz - ez pedig a mosható pelusnak a sorsa, biztos nem adnám úgy újra a bébire, hogy kimostam 30 fokon... A vasalást aláírom, hogy nem szükséges, de a kakis-pisis dolgok nem viccesek, szóval nálam akkor is a 90 fokos programmal menne.
2012. nov. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
kedves utolsó! sajnos hiába keresem a miértet,nem találok rá kielégítő választ! nem tudom miért nincs szükség fertőtlenítésre vagy főzésre. úgy tudom elképzelni,hogy anyatejet kap. az már önmagában nem tartalmaz idegen anyagot,míg te megeszed a sok tartósítót, színezéket egyebet. ráadásul véleményem szerint a gép tisztára mos, és nem a kis száját törlöd az ex kakis pelussal,hanem a popójára teszed vissza,ahol megint kakilni fog. a kakival érintkezik a gyerek bőre addig is,amíg észre nem veszed. akkor a kakitól kimosott pelenka nem gondolom,hogy ártana bármennyire is. (és ismétlem,kétlem,hogy maradna kaki a pelenkában!) a természet jól kitalálta ezt.
2012. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!