Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel egészségesebb a...

Mennyivel egészségesebb a mosható pelenka a babának, mint az eldobható?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 07:23
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem, és sok más ekcémás, atópiás...babát gondozó szülő szerint is. Popsikenőcs használata nélkül is tünetmentes lett a lányom pelenkás területe.

Nem találkozik a bőre műanyaggal, nem keletkezik kémiai reakció a bőre közelében...

Az igaz, hogy sűrűbben kell cserélni kicsit mint az eldobósat, de ez nem mérvadó érv ellen szerintem.

2012. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Szia.

Elso gyerekunknel eldobhatost hasznalunk. Rengeteg penzt elvisz.

Masodik gyerekunknel moshatot hasznalunk,a kulonbozetbol pedig (amit az eldobhatosra koltenenk) el tudunk menni nyaralni!!!!!

Egyaltalan nem rosszabb a moshato. Hogy miert is?

Nem kell 90fokon mosni a sima alap program is eleg. Oblito NEM kell mert roncsolja az anyagot,atengedi a pisit,stb.Ha nagyon obilteni akarod ott az ecet+vmi illoolaj.

Fertotlenitesre teafa olaj tokeletes. A kulso visztataszito igy nem kell gumibugyi se.. Annyira korszeruek az uj moshato pelusok,en is csak csodalkoztam milyen egyszeru. Persze tobb mosas,tobb teregetnivalo de sporolsz vele. Arrol nem is beszelve hogy egyszer sem volt pelenkakiutessel dolgunk a moshato pelusnal ,meg az eldobhatossal mar szamtalanszor.

Mar banjuk a ferjemmel hogy az elso gyereknel nem moshatot hasznalunk.(probaltunk valtani de nem tetszett neki)

Csak ajanlani tudom.

2012. nov. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 LadyLoss ***** válasza:

Az egyik válazoló írta, hogy ami pisis kakis, azt Ő nem adná vissza még ha ki is van mosva.

Akkor amikor baleset történik és melléfolyik a pisi, vagy esetleg a kaki is a pelenkából, akkor mindent kidob a kukába egyből??

Nem baj ha valaki eldobhatót használ, abból is vannak ma már olyanok amik pár hét alatt lebomlanak és nem szennyezik a környezetet, utána lehet keresni neten, de nem kell azért hasból valótlanságokat állítani a mosható pelusról.

Régebben sokkal bénábbak voltak a mosható pelusok, mégis megmaradtak az emberek is meg a fenekük is.

Tessék utána olvasgatni, hogy milyen is a 21. századi mosható pelus. Használni meg mindenki azt használjon ami neki jólesik.

2012. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
12%

Napi 6-7 kaki volt a babámnál az első 4 hónapban.

Nem lett volna gusztusom azt a f@st kimosni kézzel a pelenkából, majd áztatni egy vödörben, össze várni 2-3 napig hogy legyen egy teli mosás.

Na meg a baba kaka ha nem kezelem a pelenkát vegyszerrel, nem jön ki a pelenkából, foltos marad.

Azértert steril anyatejet eszik agyermekem, a sz@ar az akkor is sz@r, 90 fokon kellene kimosni.

Nálunk így télen 3-4 nap alatt szárad meg bármi.

Kaptam eldobható pelenkarendazert, 5 db volt benne, ami egy napra sem elég.

Napi 7 pelenka kell, 3 naponta mosva az 21 db, de ha kimosom őket akkor míg meg nem szárad nincs mit ráadni a gyerekre, akkor össze viasz kell 40-45 db, hogy mindig legyen tiszta száraz!

Ezt egyszerre megvenni ég vagyon!!!

De ott van az is, ha elmegyek valahová, bekakál, bepisil a gyerek, azt zavskóba téve egész nap vihetem magammal, és húzhatom magam után a kaka, pisi szagú csíkot.


A mai világban a kényelmes életmódunk mellett ez már macerás, és nincs annyi spórolt pénze az embereknek, hogy 150.000 ért meg egyen egyszerre ég 40 db os

2012. nov. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
17%
Nem azt írtam, hogy NEM adnám vissza, hanem hogy furcsa nekem, hogy nem kell fertőtleníteni. Innentől a gondolatmeneted többi része értelmetlen.
2012. nov. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
78%

11es vagyok, hoztam még néhány dolgot:)

" A mosható pelenkák vegyszermentesek

A poliakrilát zselé, amely a nagy nedvszívást biztosítja az eldobható pelenkákban, viszonylag új anyag, nincsenek még adatok a hosszútávú hatásaira vonatkozóan. A megfigyelések szerint a poliakrilát zselé súlyosbíthatja az asztmás tüneteket, sőt okozhatja is.* Az eldobható pelenkák dioxint tartalmaznak. Az Ökotex minősítésű alapanyagból készült mosható nadrágpelenkák nem tartalmaznak káros anyagokat. A nem organikus termesztésű textíliák is tartalmaznak dioxint, azonban ez néhány mosás után kimosódik. Az eldobható pelenkánál azonban nem lehet a dioxintól megszabadulni.


6. Jobb a baba bőrének

A korszerű mosható nadrágpelenkák nedvszívása nagyobb, mint a hagyományos pelenkáké, a hiedelemmel ellentétben nem ázik fel benne a baba bőre. Egy tanulmány szerint az eldobható pelenkák elterjedése óta ugrásszerűen megnőtt a pelenkakiütések száma. Régebben a textilpelenka használata során előforduló kiütések inkább a fertőtlenítőszer és mosószer-maradványoknak voltak köszönhetőek. Az eldobható pelenkák nedvszívása hiába nagyobb, ezeket is cserélni kellene 3-4 óránként. A nagy nedvszívás és a költségek miatt azonban ez sokszor elmarad. Bizony ez nem tesz jót a bőrnek. Ráadásul milyen rossz lehet a kicsinek a pisivel teli nehéz csomagot cipelni. Az eldobhatók nedvszívása nagy, és nemcsak a pisit szívja be, hanem a baba bőréből a nedvességet is elvonja. Így könnyebben alakul ki pelenkakiütés. Kicsit furcsa, hogy a reklámok szerint a baba bőrének a minél szárazabb érzés a jó. Ha pedig felnövünk, a reklámok már a bőr hidratálását, nedvességtartalmának fokozását hirdetik. "innen: [link]


"a pelenka típusa befolyással lehet a férfiak későbbi termékenységére is. Arra a megállapításra jutottak, hogy eldobható pelenkában mintegy egy Celsius fokkal magasabb volt a test átlaghőmérsékleténél. Az eldobható pelenkában a herék folyamatosan meleg, nedves környezetben vannak, a szellőzés pedig nem megfelelő. Pedig nem véletlenül kerültek a testen kívülre."innen: [link]


"(...)Egy kisbaba a szobatisztaság eléréséig átlag több mint 26.000 órát tölt (dunsztolódik) pelenkában. És a tendencia az, hogy „Ne erőltessük” felkiáltással ez az időszak egyre jobban kitolódik.


Néhány részlet a mosható pelenka és eldobható pelenka összehasonlításából készült tanulmányokból:


1955-ben az Egyesült Államokban minden gyermek textilpelenkát használt, majd 1961-ben bevezették az eldobható pelenkákat, használatuk 1991-re 90 százalékra nőtt. Ezzel arányosan 1955-ről 1991-re 7 százalékról 78 százalékra emelkedett a babákon a bőrirritációk száma. (Journal of Pediatrics, 1959, Vol 54 pp. 793-800 "Relationship of Peri-Anal Dermititis to Fecel pH" by Drs. Tamio, Steiner, Benjamin)


Egy Procter & Gamble tanulmány szerint a pelenkakiütések előfordulásának gyakorisága 7.1 százalékról 61 százalékra növekedett. Egy másik cikk pedig arról számol be, hogy az eldobható pelenkát használó egy hónapos csecsemőknél 54 százaléknak van pelenkakiütése, ebből 16 százaléknak súlyos pelenkakiütése volt. (Journal of Pediatrics Health Care 1 (1987): 26-34.)(...)

Egy 1999-es tanulmány és egereken végzett kísérletek szerint az eldobható pelenkákban felhasznált anyagok bőr-, szem- és orrirritációt válthatnak ki. Már egyetlen eldobható pelenka kibocsátása okozhat asztmatikus tüneteket. A textilpelenkát használóknál efféle összefüggést nem mutattak ki. (Anderson, Rosalind, and Julius Anderson. "Acute Respiratory Effects of Diaper Emissions," Archives of Environmental Health, 54, October 1999.) További tanulmányok összefüggésbe hozták a papírpelenka használatát az asztma és bronchitis kialakulásával gyermekkorban. (Mothering, Issue 98)


A pelenkákban még mindig használt nátrium-poliakrilát használatát a tampongyártásban már évekkel korábban felfüggesztették mert bebizonyosodott, hogy toxikus sokk szindrómát okoz. Gyermekek körében hasonló vizsgálati eredmények még nem állnak rendelkezésre, de feltételezhetjük, hogy két-háromévnyi expozíció nincs hatással az egészségre?


Az eldobható pelenkák gyártása folyamán a cellulózrostokat klórgázzal fehérítik, és a folyamatban organoklór vegyületek keletkeznek, melyek közül a legmérgezőbb a dioxin. Organoklór maradványok minden eldobható pelenkában kimutathatóak. (EPA, "Integrated Risk Assessment for Dioxins and Furans from Chlorine Bleaching in Pulp and Paper Mills.")(...)"innen: [link] linkek a cikkben)


És még nem volt szó a környezeti hatásokról...

2012. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

De, kell fertőtleníteni, erre éppen jó a 60 fok, plusz ecet, plusz teafaolaj.

Utazáskor, otthonról elmenve(ha nem lehetséges a megfelelő tárolás) pedig lehet használni az eldobósat, hiszen erre lett kitalálva. Senki nem állította, hogy kizárólagos a dolog...

A kakifogó papírbetét meg pont arra jó, hogy ne kézzel kelljen kisikálni a kakit.

Nem kell kész készletet venni, horror áron, meg kell keresni az olcsóbb megoldást, a mi készletünk pl. 40 000 forintból állt össze, és másfél évig nem kellett pelusra költeni, akkor lett szobatiszta a lányom.

Ja, és nem tocsogott sosem a gyerek a pisiben, szép száraz volt mindig is a bőre.

2012. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 LadyLoss ***** válasza:
70%

Fertőtlenítésre vannak ma már öblítők, vagy egyszerűen Naperkarbonát. Nem kell a 90 fok, és áztatni sem lekk, sőt nem is szabad a pelenkákat.

De amíg nem próbálják ki a hevesen tiltakozók, addíg úgysem lesz más véleményük róla, mert eldöntötték és kész.

Ez olyanmint a szelektív hulladékgyűjtés, aki csinálja hülyének nézik.

2012. nov. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
60%

Túl van lihegve az egész téma, és nem múlik annyi minden ezen, hogy érdemes lenne veszekedni érte...

Ne használjunk intim betétet sem, tampont végképp el kell felejteni akkor. Sőt, a nemzetiségi csajszi csinálta jól ezek szerint, aki mindannyiunk ámulatára széttépte a törölközőjét a szülészeten, és azt tette az alsóneműbe... végül is tuti egészséges, hiszen puha pamut. :)

Én eldobhatót használok, maradok is annál. Jól teszem, nekünk ez a megfelelő. A szüleink korosztálya moshatót használt, jól tette. Aki az eldobhatót használja, nagyon jól dönt. És az is, aki a moshatót! Mert akkora veszélyt egyik sem rejt, hogy agyba-főbe gyilkolásszuk egymást, amiért éppen nem azt használja, amit mi! A 21. században élünk, élünk a technika és a tudományok vívmányaival, lehetne sorolni, mi mindennel. Örüljünk annak, hogy van választási lehetőségünk, és pont. :)

2012. nov. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Utolsó:)!

A tampon használatáról is nagyon megoszlanak a szakemberek véleményei:), illetve igen, sokan használnak mosható tisztasági betétet, sőt, eü. betétet is.

Én csak a tisztaságot cseréltem le textilre, itthon ezt használom. Őszintén, sokkal kényelmesebb. Nem véletlen, hogy egyre több gyártó reklámoz azzal, hogy "pamut érzetű" a tiszt.betét... Az eü textilbetéttől én is idegenkedem, ez tény. De tampon és műanyagbetét helyett intimtölcsért használok.

Nem azt állítom, hogy én csinálom jól:), de _nekem_ megnyugtató, hogy ahol lehet megpróbálok öko- tudatosan élni, és amennyire lehetséges, természetes megoldásokat keresni.

2012. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!