Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható vagy eldobható pelenka...

Mosható vagy eldobható pelenka kérdéseim lennének?

Figyelt kérdés

Most tartunk ott, hogy dönteni szeretnénk, melyik legyen.


Melyiknek mi az előnye, hátránya, miért választottad azt , amit?


A mosható típusból melyiket használod, hogyan fertőtleníted? Mennyivel több munka?


Eldobhatóból melyik típust szereted, mennyibe kerül havonta?


Minden tapasztalat érdekel. Sokat olvastam utána, de szívesn olvasnék még.


2013. máj. 28. 10:57
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

anno én is filóztam rajta, de elbizonytalanítottak a vagy hozzá nem értő fujjogók vagy a megszállott kézzel varrósok, így eldobhatóztunk fél éves koráig.


Onnantól a hozzátáplálással már szilárd széklete lett és kevesebb is, mint anyatejesen a napi 4-5x híg kaka.

Moshatóból megint neki is ugrottan felderíteni a terepet és megint belezavarodtam, hogy külső meg belső meg hajtogatok meg vasalok meg izé... és akkor megtaláltam a "zsebes pelenkát" (bumgenius 4.0 tépőzáras). Ez úgy működik, mint az eldobható, egyben ráadod és egyben leveszed, tépőzáras stb tehát pont mint az eldobós, csak nem a kukába dobod, hanem egy fedeles mosószeres vízzel teli vödörbe, amit 2-3 naponta kiürítesz és kimosod a pelusokat, akár más ruhákkal együtt, mert hogy addigra az ázástól már szinte tiszta is. Vasalni nem kell,tilos és sima dreft baby mosószer kell hozzá, semmi extra spéci.


De: éjjelre változatlanul eldobhatózok, meg ha vendégségbe megyünk vagy 3 óra feletti autózásra, mert szívatni nem akarom a gyereket. És a vendégeket se...:)


A nagy előnye, hogy bőrbarát, a lányom feneke sose pattogott ki benne és a msohatós babák hamarabb lesznek szobatiszták, mert érzik, hogy "történik " valami, meg hát gondolj bele, ha megjön a mentruációd és egy hét után már hogy rühelled - pláne nyáron - a lábad között a műanyag izzasztó betétet....na ugyanezt 3 évig éjjel-nappal... Hát nem jobb egy bambusz pamut érzés?


de első 6 hónapra tényleg csak nagyon eltökélteknek, mert napi 6 kakit mosogatni belőle....meg hát az híg, később már a bogyót tényleg csak belebillented a wc-be és mindenféle súrolás sikálás nélkül repül a vödörbe, ott leázik róla az a pár pici folt

2013. máj. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

szóval eldobós :

tovább bírja, kisebb csomag a popsin, vendégségben, szép ruhánál nincs rizikó, de fülled benne a popsija, rengeteg büdös szemét,

moshatós : bőrbarát, kevesebb szemét, vagány minták(nyáron nem kell sort, csak ez meg egy trikó), muszáj gyakrabban cserélni mint egy pamperst, mert nem bírja addig, nálam kb 3 órát bír, a pampers meg 4-5öt is, ha nagyon muiszáj (de azért lecserélem hamarabb, csak ha úgy alakul...) vastagabb a popsin,

2013. máj. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
nappal én is 3 őránként cserélem a moshatót, de az éjszakát is kibírja, pedig a libero mindig átázott.
2013. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
87%

hű nálunk a mosható éjjere totál csőd lett, egyszerűen még a pampers premium ami tényleg ultra nagyon sokat beszív az is mint a zselé olyan lesz, annyira tele van pisivel, és vagy 1,5 kg-os.:)



szóval szerintem ne csak egyik vagy másik mellett voksolj kedves kérdező, vegyél eldobósat meg moshatót is (első próbának a bumgenius 4.0 zsebes vagy ha tényleg akarod újszülött kortól akkor pl a little comfort 0-9kg zsebes is egy kifejezetten kis méretű) és próbálgasd ezeket, de ha meg nem akarsz macerázni vele pl orvosnál hazavinni tele kakival stb, akkor meg arra az időre ráadod az eldobósat. ha együtt mosod a ruhákkal, akor 2-3 naponta úgyis mosol, csak mellé dobod a vödörből és nem kell megvárnod, amíg összegyűlne 6-8 db egy mosáshoz.

Ne aggódj, tényleg a vödörben szinte tisztára ázik, ebbe kell tenni a fertőtlenítő port pl miofresh. És ezzel a fertőtlenítés is megoldva egy kalap alatt meg fehéredik is tőle.

Én anno innen rendeltem jókat és a leírások is érthetőek a kezdőknek is

www.tarka-barka.hu

www.tarkabarka.hu

2013. máj. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

eldobósból volt, hogy életkoronként más márka jött be

újszülöttnek pammpers premium és huggies (utóbbi kicsit kisebb méretnek tűnt, így néha ha pampersből a lányom két méret között volt, akkor a huggies jó lett,amúgy fiús anyukáktól többet hallottam, hogy huggiesosok lettek. )Nézd a brendon oldalát, sokszor van akcio a pampersre,

újszülöttnek napi 6-7 pelussal számolj kb

tesco is sokszor akciózza.

2013. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok ötletet és segítséget! Sokat tanultam ma is! :) Nagyon hasznos volt minden válasz, egyik mellett, másik mellett is. :) Szép estét nektek és gratulálok a babákhoz! :)
2013. máj. 28. 20:21
 17/21 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Mindkettőt használtuk, eldobhatóval kezdtük, moshatóra áttértünk később. Már korábban is érdekelt az utóbbi verzió, de volt pár dolog ami visszatartott. Aztán amikor moshatózni kezdtünk, mindegyik félelmemről kiderült, hogy alaptalan, pontosabban mindegyikre van olyan megoldás amivel kiküszöbölhető.


Az első a pelusmosással való macera volt, kiderült, hogy egyáltalán nem bonyolult őket mosni. Még a kakit eltávolítani sem, igaz, azt szokni kell, nem gusztusos,ez tény, de lehet erre a célra kakifogó betétet használni.


A második félelmem az volt, hogy biztos ki fogja csípni a pisi a popsiját, mert nedvesebb érzetű az eldobhatónál. Nagy meglepetésemre, nem volt ilyen probléma. Ennek több oka van, egyrészt moshatóból is van olyan pelus aminek a felső rétege nem engedi vissza a nedvességet, másrészt az eldobhatóban a vegyszerek okozzák többnyire a pirosodást, ha van, de itt nincs ilyen probléma.


A harmadik dolog ami hátráltatta a kipróbálást, a mosható pelusok ára volt, amikkel legelőször találkoztam, azoknál egy teljes készlet olyan összegű volt, hogy nehezen tudtam volna egy összegben kifizetni. De nézelődtem egy kicsit és találtam olyan megoldást ami 1-2 havi eldobható pelus árába kerül. Annyit már megért a dolog, hogy ha nem jön be, akkor eladom a készletet. De szerencsére bejött. Ezen kívül nagyon gyorsan szobatiszta lett a fiam, két éves kora előtt. Nem tudom, hogy a mosható pelusnak köszönhető-e, de annyi biztos, hogy ha lesz kistestvére majd a jövőben, akkor nem kérdés, hogy nála is ezt használjuk.

Ugyanakkor vannak olyan esetek amikor valóban jól jön az eldobható pelus, mi megtartottuk az utazásokhoz, amikor nincs lehetőség mosni. De hallottam olyan családot, aki egy hosszú hétvégén is mosható pelust használ. Zacskóban összegyűjtik a szennyest, aztán otthon foglalkozik a mosásukkal.


Ha eldobhatót használtunk, akkor általában a kék fajta pamperst, azzal nem volt gond nedvszívsásilag, nem akartam kísérletezni. Ha most is azt használnánk akkor egy havi adag lenne tízezer Ft körül.

2013. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Nagyon jó személyes tapasztalatokat olvasni! :)
2013. máj. 29. 08:00
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg van egy kis tobblet melo a moshatoval, de nem vészes. En szarazon tarolom, vodorben, mosas elott par orara beaztatom. Ha folt van rajta, atdorzsolom mososzappannal,mielott a vodorbe dobom.

Minden attol fugg, hogy megtalalod-e a gyerekednek megfelelo pelenkat: én pl még nem talaltam olyan eldobhato pelust, ami kibirta volna az éjszakai 8-9 orat és a kétfajta moshato pelusom kozul az egyiket szintén cserélni kell éjjel, a masik viszont siman birja. Ezért is érdemes inkabb tobbfélébol keveset venni, nem pedig egy markabol nagyobb mennyiséget. (Az viszont durva pillanat, amikor reggel leveszem rola a pelust, kicsit olyan, mintha beszagolnék egy nem takaritott nyilvanos wc-be. Na ilyenkor kell az elszantsag :))

Utazashoz, vendégségbe, orvoshoz eldobhatot hasznalok.

A moshato pelus elonyei: 1. nincs teletomve vegyi anyagokkal

2. olcsobb - feltéve, hogy nem kattansz be, ha elszinezodik, vagy marad rajta egy kis folt, és nem mosod ki hatszor a tiszta pelust...valamint hatalmas a kinalat és néha nem konnyu ellenallni a kisértésnek, hogy ujabb és ujabb markakat probaljunk ki

3. kornyezetkimélobb. Persze sokkal gyakrabban kell beinditanod a mosogépet, viszont nagy valoszinuséggel kornyezetbarat mososzert fogsz hasznalni és nem termelsz tonnanyi szemetet.

Jo tanacs: ha belevagsz, szineset vegyél! Nekem csupa fehér ill. natur szinu pelusom van és igy 9 havi hasznalat utan meglehetosen rondak (najo, valszeg ossze is mostam oket valamivel és azota sem sikerult az uj szintol megszabadulni)Ha ujra kezdhetném, biztos sargat vennék :)


Eldobhato: amig a baba koldokérol nem esik le a csipesz, nem nagyon tudsz moshatot raadni, sot, kb 3,5-4 kg-ig kényelmesebb az eldobhato.

En ökopelenkat szoktam venni, ami baromi draga, viszont igy, hogy csak alkalmanként hasznalom, belefér. Normal pelusbol a Huggiest valt be, a Pamperst viszont szarazon is budosnek talaltam.


Erdemes raszanni egy kis idot a forumok tanulmanyozasara, nekem rengeteget segitett a valasztasban.

2013. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ökopalánta válasza:
90%
Egy hónapos volt a lányom, amikor átváltottunk a moshatóra. Utána végig azt használtuk, utazáskor, kiránduláskor, tengerparton, éjjel-nappal. Mert nem macerás egy cseppet sem! Nem is értem másnak miért az? Én a www.moshatopelus.hu oldalon találtam meg a kérdéseimre a válaszokat, ajánlom minden kísérletező kedvű vagy kétkedő anyukának, hogy járjon utána alaposan a kérdésnek, mert egyáltalán nem mindegy sem anyagilag, sem egészségileg mi veszi körül a babánkat.
2013. júl. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!