Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javíthatnék az esti...

Mit javíthatnék az esti menetrendünkön?

Figyelt kérdés
7 körül eszik, majd fürdés, nézelődés, simogatás, majd másfél óra múlva (nem merek kevesebbet hagyni a két szopi közt, nehogy fájjon a hasa) utóvacsi és alszik kb. hajnal 1-ig, aztán szopi után vissza. A gond az, hogy néha sírással töltjük ki a két vacsi közti időt, mert fáradt, de aludni nem akar.
2009. okt. 7. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyi idős a babád, de én előbb fürdetem, aztán szotatom és büfiztetés után mát le is teszem aludni, hogy ne pörögjön túl. 10 körül mégegyszer szoptatom és igy 2-3-ig alszik. (én 2-4 hónapos babára gondoltam) Próbáld ki igy, hátha nálatok is beválik.
2009. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez az evés-fürdés-játék, ez nem nyerő. Evés után ne fürdesd, fürdés után már ne nagyon játsszon.

Nálunk evés 6-kor, utána a család többi tagja készülődik, ő nézi, leköti a figyelmét, majd a következő (9 órás) kaja előtt, tehát mondjuk 8 körül fürdés (ez már 2 órával a kaja után van ugye), öltözés, utolsó kaja és alvás. Megtanulja, hogy éjszaka és nagy alvás jön a fürdés után. De ha fáradt, én bedobom az ágyba a 6 órás kaja után egy kis szundira. Ha tényleg fáradt, hagyd nyűglődni 10 percet (mérjed) és ha nem alszik el ennyi idő alatt, akkor vedd ki. Jót tesz neki, ha tud egy kicsit aludni 6 után. Kis nyafkázás után el szokott aludni, ha tényleg fáradtabb aznap.

2009. okt. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves első! Én is efelé tendálok. 3.5 hónapos.

Kedves második! Nem nyafkázik, hanem kiabál és "ajjajaj", nagyon rossz.

2009. okt. 7. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!