Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már megbántam, hogy gyereket...

Már megbántam, hogy gyereket szültem. Hogy javíthatnék a helyzetemen lelkileg?

Figyelt kérdés
2008. dec. 23. 13:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%
Miért bántad meg?De egyáltalán,hogy lehet ezt megbánni?A gyerek nem kérte,hogy világra jöhessen,az a Te Ti döntésetek volt.
2008. dec. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

mondd el, miért bántad meg, majd mi hozunk fel sok ellenérvet!

tudom, hogy most borús minden, de mindig kisüt a nap, és sokkal szebben, mint előtte!

2008. dec. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Hány hete szültél? Valószínűleg szülés utáni depressziód van. Tud segíteni benne a párod, ha megbeszélitek. Miben nyilvánul meg a megbánásod?

Ha végképp segítségre szorulsz, akkor érdemes rászánnod magad, hogy szakember segítségét vedd igénybe.

Kitartás!!

2008. dec. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

7 hetes a kislányunk.

23 éves vagyok és néha rámjön hogy olyan rossz, hogy nem tudok a párommal se úgy foglalkozni, magammal se, a baba is csak néha vigasztalhatatlanul sír és rossz. Rosszul érzem magam hogy lehet mégse kellett volna még, lehet korai, vagy még nem voltam kész rá.. nem tudom! :(

2008. dec. 23. 14:10
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

szia!


tényleg jó lenne tudni,mennyi idős a babád,mert az elején,elég hülye gondolatai támadnak az embernek...mikor se aludni,se enni,de még menni is alig tud az emberlánya a szülé után. a pici meg persze sose akkor alszik,mikor mi hulla fáradtak vagyunk...még egy fürdés kész szervezést igényel,,,volt h az elején majdnem egész nap pizsiben mászkáltam...és még nem kapsz visszajelzést a babótól,addig olyan értelmetlenek tűnnik,de majd az első mosoly,az első gögicselés az kárpotolni fog,vagy mikor odabujik az ágyba hozzád...pici fiam 5 hónapos,este mikor beteszem a párom és közém a nagyágyba, olyan jó látni,ahogy igényli a közelségünket,megfogja mindkettőnk kezét,és nagy mosollyal néz hol a páromra,hol rám,és látni h boldog,sőt közben "mondja a magáét"

2008. dec. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

előző vagyok,közben láttom,hát igen az első hetek,nagyon nehezek,nincs nagyszülő,akire pár órára rá bizhatnád? és kicsit kikapcsolodhatnál?

sokat segítene....

2008. dec. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez teljesen természetes.Néha mindenki beadja a törölközőt.Csak arra vigyázz, a Kicsit sose bántsd sehogy sem.Nagyon nagy türelem kell hozzá és szeretet.De az úgyis magától jön.Meglátod a Babád fog érte "kárpótolni":mikor minden nap elmondja majd,hogy "anya,téged szeretlek a világon a legjobban",vagy az első anyáknapi ünnepség az oviban.Anyának lenni a legjobb dolog a világon!Biztos ,hogy a legnehezebb is,mert nem tudod,jól csinálod -e ,rád szakad minden felelősség,ha beteg Te gondozod,folyton aggódsz érte.De ezktől lesz annyira fontos Neked.Csak képzeld el,ha most elvennék Tőled vagy vmi nagy baj történne.Neked lenne a legrosszabb.Most 2 hetes a 2. kisbabám.Találtunk egy nagy csomót a nyakában.Unokatestvérem alig 6 évesen leokémiában halt meg.Nála is ez volt az első tünet.Amig nem látta a kislányom orvos csak bőgni tudtam.Csak nagyon szeresd és legyél hozzá türelmes.Túl lesztek ezen is.Kitartás!
2008. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
Hidd el mindenkinek nehez az eleén,és nem csak az eleén késöbb is!De ez a anyaság,egyszerre szép és szörnyü.De ne mondj ilyet h megbántad.Nézz rá a picibabádra Ö a tiéd neked kell rá vigyáznod,óvnod minden rossztol.KITARTÁS NEKED.minden jot
2008. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Szia!Az első válaszolónak üzenem szégyelld magad!Biztatásra és együtt érzésre van szüksége nem lehurrogásra.

Kérdezőnek pedig!Fel a fejjel.Amit most átélsz valószínűleg a hirtelen hormon csökkenés miatt van.Vagy lehet a szülés utáni depresszió is,bár nálad inkább csak hormonról lehet szó.Nagyon kemények az első hetek,meg kell ismernetek egymást a babáddal.Ki kell alakítani egy új rendszert az életetekben és gyakran ez nem olyan könnyű,ennek lehet oka a tapasztalatlanság is.Nagyon sokan átéljük ezt,nem vagy egyedül.Kicsit vigasztalás képen nekem anyósom nemhogy segített,de inkább bosszantott.Olyanokat megtett,hogy ha nagy nehezen elaludt a kicsim csapkodta az ajtót.hozzáteszem sokat virrasztottunk.De túléltük.Megkerestem a módját,hogyan tehetném Boldogabbá a kislányomat.Olyankor elmentünk sétálni beszélgettem hozzá,és mikor rám mosolygott az már egyértelmű válasz volt,hogy jól érzi magát velem.Próbálj beszélni a pároddal erről.Meg fog érteni,csak legyél őszinte vele.Kérd meg segítsen átvészelni ezt az időszakot,mert nagyon nehéz Neked.És kérj segítséget szakembertől.Értem itt a védőnőt,gyerekorvost.Készségesen fognak segíteni Neked!Próbálj figyelni a babád legkisebb zördüléseire,1-2 hét alatt már jobban fogod magad érezni.Remélem sikerülni fog én nagyon szurkolok!Boldog Karácsonyt Nektek!

2008. dec. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓ szegény:(( Tudom mit érzel, nekem is megfordult a fejemben ez...pedig évek óta erre vágytunk mégis mikor fáradtan, kimerülten folyamatos készültségben ott álltam a kiságya felett nekem is ez jutott eszembe.

Nekem sincs segítségem akire bízhattam volna, a párom rengeteget dolgozik stb.

De hidd el, ahogy nagyobb lesz, adja vissza a szeretetet és a rá fordított sok sok energiát a baba is!!

Az én fiam most másfél éves és mikor kinőtt a borzasztó hasfájós korszakából és egyre nagyobb lett, egyre édesebb, kedvesebb velünk is:)

Mostmár semmire se cserélném azt, mikor együtt fürdünk vele és édesen huncutkodva nevet, fröcsköl és megfésüli a hajamat:))


Szóval túl leszel ezen meglátod!!!

Az életed mostmár így alakult és visszacsinálni nem lehet, szóval ezt kell értékelned és élvezned mert csak egy életed van:)

Én drukkolok neked nagyon!

2008. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!