Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adhatok babámnak...

Mikortól adhatok babámnak olyan ételt amiben tej, és/vagy egész tojás is van?

Figyelt kérdés

9,5 hónapos a lánykám. Olyan ételre gondoltam, mint a zellerkrémleves. A 2 liter levesben max 1 dl tejet tettem.

A tojásnál természetesen nem tojáslevesre, vagy rántottára gondoltam, de ha babapiskótát (26%-ban tojást tartalmaz) ehet/eszik, akkor olyat miért nem kaphat, amiben van 1-2 egész tojás (pl.: tészta).


2009. nov. 14. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megvárnám az 1 évet vele!Mind2 vel!
2009. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%
Miért ne kaphatna?Ez az egész "semmit nem kaphat a baba" a átpszerek reklámozása miatt van.Te is kaptál tejet is és tojást is gondolom kicsi korodban.Egy kisvárosban lakom,ahol a családok többsége nagyon kevés pénzből él.Emiatt is a környékünkön élő anyukák mind a régi módszerek szerint eteti a babáját.Csak két anyukát ismerek,aki az új divatot követi.A tápszeres babák sokkal többször betegek,mint akiket kicsi koruktól tejjel,almával-piskótával stb.etettek.Igaz, a tápszeresek kövérebbek,de ez nem egészség,csak a tápszer felfújja őket.Érdekesnek tartom,hogy pl. cukrot nem adhatnak a babáknak,de a bébiitalokban és ételekben van cukor.Egy gyermekorvos ismerősöm szerint a tápszeres babák között több az allergiás,a hagyományosan etetettek között pedig alig van.
2009. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1 év után.Az már mindjárt itt van,ne eröltesd
2009. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ugy látom a második válaszoló tudja szoptatni a babát,szerencsés,de azért nem kéne ennyire tápszer ellenes lenni...
2009. nov. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A második válaszoló szerintem valamiért dühös a tápszerrel tápláló anyukákra!Aki újszülött korától kezdve tejjel eteti esetleg kekszel a babáját, az legyen tisztába azzal is hogy ezzel rengeteget árt a babájának!Nem véletlen vannak tápszerek, sőt anyatej gyüjtő központok!Ahelyett hogy házi vagy bolti tejet ajánlgat másnak kekszel, és almával ahelyett szerintem fejhetne, és mondjuk táplálhatna egy másik babát, is hamár neki van anyateje!Én 8 hónapig etettem egy másik babát is anyatejjel, és egyáltalán ne ajánlom a tejet, tojást!Minimum 1 éves koráig!
2009. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is szoptatom a babám és mellette főzök neki. Nem kötelező babaételt venni...
2009. nov. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!