Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog kötődni hozzám?

Mikor fog kötődni hozzám?

Figyelt kérdés

Az újszülöttek minden képen úgy néznek az anyjukra, mintha a világon más nem létezne számukra. Minden cikkben arról áradoznak, hogy születésétől felismeri az anyukája hangját, illatát.

Én mégsem veszem észre, hogy kislányom annyira kötődne hozzám. Semmiben nem viszonyul hozzám máshogy, mint másokhoz. Az egyetlen, amiben más vagyok, hogy tőlem kapja a kaját (de sokszor úgy érzem, hogy idegen nő melleiből is ugyanolyan szívesen fogadná a tejet). Amikor tápszert kapott, azt is mindenkitől ugyanúgy fogadta.

Mikor alakul ki, hogy fontosabb leszek számára, mint egy idegen?


2014. jan. 2. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hét, addigra megszokja hogy te vagy mindig körülötte, segítesz neki ha baj van, számíthat rád, elkezd megbízni benned és kialakul a kötődés. 4-5 hónaposan már egyértelmű lesz számodra is mert másképp mosolyog majd rád (és az apukájára) mint a többiekre, sőt lehet hogy sírni fog ha idegen közeledik hozzá. Nálunk még a nagypapától is félt :)
2014. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

haha! Ez aranyos! :) Lesz idő amikor majd le se tudod magadról vakarni! :)

Egyébként ez tényleg így van, nagyon picikéknél teljesen mindegy, hogy ki eteti őket, ők még nem kötődnek annyira. Én is ringattam már el 2 hónapost úgy, hogy az anyja is nézett, de 2 hónap múlva már nem maradt meg a kezemben. A sajátom mikor 5 hónapos korában egyszer kisminkelve meglátott úgy megijedt, hogy vigasztalhatatlan sírásba kezdett, amikor felvettem, mert nem ismert meg, pedig nem voltam durván kifestve abszolút. Most 13 hónapos, úgy főzök, hogy 5 percenként szedem le a lábamról, hogy tudjak haladni, mert amíg felaprítom a hozzávalókat addig oké, de ha a hűtőhöz szeretnék menni előkészíteni pl tejfölt, tojást, stb, akkor úgy kell leoperálnom magamról. Pedig tök jól elvan a konyhában, csak néha rájön, hogy jajj, anya vegyél fel... :)

Szóval nyugi, szép lassan ki fog alakulni, ne ess kétségbe, ha most még bárki abajgathatja, pár hónap és ki fogja kérni magának hogy rajtatok kívül bárki is akár csak meg kísérelje, hogy ölbe vegye! :)

2014. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!