Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítek egy házaspárnak a...

Segítek egy házaspárnak a mindennapokban, de a férfi túlságosan elkezdett kötődni hozzám, hagyjam ott őket?

Figyelt kérdés
Egyetemből még egy évem van, voltak különféle munkáim, de túl nagy kötöttséggel jártak, nem tudtam tanulni az időhiány miatt és emellett elég kevés pénzt kaptam értük. A nyáron találtam egy munkát, ahol egy olyan személyt kerestek, aki segít a főzésben, ránéz a beteg férjre és foglalkozik a kutyusokkal, amíg a feleség dolgozik. A férfi tüdőbeteg, nem haldoklik, de nem nagyon "ugrál" már, inkább otthon dolgozik, nem erőlteti meg magát. Jelentkeztem, mert kedvesnek tűntek és nem kértek különösebb képzettséget, csak egy beszélgetést, ahol felmérik a jelentkező empátiáját és türelmességét. Szimpatikus voltam, mehettem hozzájuk. Eleinte nagyon kellemesnek éreztem, megcsináltam, amit mondott a nő, nem kért túl extra dolgokat, az állatok is nagyon a szívemhez nőttek. A férfival való foglalkozással van egyedül problémám, úgy érzem, túlságosan megkedvelt. Elég elveszett lélek, nincsenek túl pozitív gondolatai, de nagyon egyéni felfogása van a világról. Lekötötte a figyelmemet, örültem, hogy nem egy -bocsánat a kifejezésért- élőhalottra kell felügyelnem. Azonban néha nem elég neki, ha kávét viszek, vagy olvasok neki egy könyvet, túlságosan ragaszkodik hozzám, marasztal és elgondolkodtató dolgokat mond. Bevallom, megkedveltem, mert érdekes embernek tartom, de az utóbbi időben kicsit feszült lettem a társaságában a viselkedése miatt. Úgy érzem, nem tartja velem a távolságot, nagyon bizalmas, nem tudom, mit akar ezzel elérni. Barátok nem lehetünk, nem azért fizet a felesége, hogy a lelkitársat lássa bennem, ráadásul nem örökre szeretnék ottmaradni. Nem tudom elmagyarázni, de egyszerűen számomra bizarr lett ez a dolog. Mit tegyek szerintetek? Mondjak fel, vagy mi legyen?
2011. okt. 27. 22:58
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha rossz érzést vált ki belőled az ottléted, ha feszült vagy ez miatt, ha rosszul érzed magad, ha szorongsz miatta, MINDENKÉPP HAGYD OTT!!!

Az pedig nem kifogás, hogy ragaszkodik hozzád.Magunkért, családunkért élünk,magunknak és szeretteinknek legyen jó.

Én 26 évig éltem úgy, hogy jajj mit szólnak ehhez mások, jajj mi lesz vele, ha azt teszem.Mindig azt néztem, hogy mással mi van.

Na és velem/veled mi lesz?

2011. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Már pedig egy ilyen szituációban elkerülhetetlenül kialakul egy ilyen helyzet.

Ha jól értelmezem, nem túl tolakodó hanem csak bizalmába fogadott egy beteg ember.

Ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor persze menj el valamilyen indokkal, ne bántsd meg, de nem olyan szörnyű a helyzet.


Ha maradsz akkor viszont neked kell figyelned egy kis távolságtartásra. A férfi nem tehet erről fordított esetben ez szerinted veled nem történhetne meg, hogy megkedveled a téged ápoló személyt?

2011. okt. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg tök jó, hogy így megkedvelt szegény beteg. Én nem hagynám ott, inkább arra vigyáznék, h ennél több ne legyen semmiképp. Legyél olyan "tanítónénis" vele, aranyos, kedves, de határozottan érezze, hogy hol a határ... (úgy értem remélem nem akar tőled semmi olyasmit!").
2011. okt. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
90%
Szegény bácsi... szerintem egy kósza rossz érzés miatt nem kéne otthagynod..
2011. okt. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem csak örül, hogy van kivel beszélgetni és nem csöndben kuksol otthon.
2011. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Biztos meg van az okod rá, ha feszültnek érzed magad a közvetlenebb viszony miatt, pedig valahol szerintem örömteli, ha nem házicselédként tartanak, hanem, akit ápolsz meg is kedvelt, és bizalmába fogadott.

Mindenesetre emiatt ne mondj fel rögtön. Legfeljebb, ha nagyon feszélyez a helyzet beszélj a férfivel, hogy így nem tudsz a feladatodra koncentrálni.

2011. okt. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ez történt vele, mert még fiatal és látszik, hogy értékes ember, de ugye a betegség nem válogat. Az a problémám, ahogy viselkedik, amennyire szeretne engem mindenbe beavatni, ami az érzéseit illeti. Az elmúlt hetekben egy olyan mondat is elhangzott, hogy én több pozitívumot hozok az életébe, mint a felesége valaha. Úgy érzi, sok közös van bennünk. Nem értem, miért csinálja ezt, de felzaklat.
2011. okt. 27. 23:29
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmúlt hetekben egy olyan mondat is elhangzott, hogy én több pozitívumot hozok az életébe, mint a felesége valaha. Úgy érzi, sok közös van bennünk."


Ez viszont már nem egészséges. Szerintem többet érez irántad. Még időben "állítsd le".

2011. okt. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd ezeket a szavakat neki! Mondd udvariasan, hogy "örülök neki, de remélem, hogy a feleségétől ezentúl is megkap minden szeretet"... stb. Állítsd meg ezeket a beszélgetéseket egy udvarias, rövid mondattal, és tereld másra a szót. Érteni fog belőle. :)
2011. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy ez felzaklat Téged. Nagyon úgy tűnik az utolsó válaszodból, hogy ez többről szól, mint egyszerűen arról, hogy a bizalmába fogadott.

Legközelebb ha ilyesmit mond, akkor mond meg neki, hogy ezzel kényelmetlen helyzetbe hoz és Te szeretsz itt dolgozni, de ha ilyeneket érez vagy gondol, akkor félsz, hogy emiatt el kell majd mennek, mert Neked ez nem megfelelő. Húzd meg a határt, hogy érezze, hogy ez hol van.


Ha ez ezután sem megy, akkor hagyd ott ezt a helyet, mert elhiszem, hogy kell a pénz, de egy ebben vergődni hosszú távon...nem épp egészséges.

2011. okt. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!