Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan pihent baba mellett?

Ki, hogyan pihent baba mellett?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk de azóta alig pihentünk. Ugyan csak 1x 2x kel fel este de azért folyton "felébredeni" minden neszre nem pihentető. Nappal sem alszik csak félórákat, ahogy mondják 24 órás. Ez rendben is van.


Arra gondoltunk egy hétvégére (1 este) oda adnánk a babát a nagyszülőknek (sajnos már nem cicizik így kivitelezhető) akiknél keveset van, így kicsit őket is szokja, örülnek is neki, és nekünk is van 1-2 napunk és egy éjszakánk pihenni, kikapcsolódni...


Azt gondolom ez a gyereknek is jó egyrészt mert a nagyszüleivel (és a feleságem 3 ott lakó testvérével) is eltölt némi időt, másrészt kipihenve nekünk is több türelmünk lesz ismét hozzá.


Volt-e már valakinek ilyesmi? Ki hogyan oldotta meg?


Kérem a lehurrogó, pofátlankodó, személyeskedő megjegyzéseket tartsa meg magának mindenki (elég ciki, hogy nagyon sok kérdés végén látom ezt a sort itt a GYK-n :( )



2015. ápr. 21. 09:15
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Örültem volna ha az utolsó mondatot is elolvassa 10/10 de nem sikerült... Így aztán értelmetlen kiírni ide bármit is sajna :( Itt mindenki kitartó remek ember végtelen energiával és idővel. Biztosan mi vagyunk rossz szülők :)
2015. ápr. 21. 09:34
 12/38 anonim ***** válasza:
60%

Na itt már vki szerint azért remek egy anya mert nem passzolja le a babát... akkor úgy néz ki sok remek anya van :)



Most komoly h van aki szerint egy 3 hónaposnak szüksége van rá h másnál aludjon... majd max 2-3 évesen.... addig meg max csak a szülőnek van erre igénye de könnyebb a gyerekre fogni...

2015. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
48%

Nem erről van szó utolsó, de gondoltam, hogy mindjárt megjelennek azok, akik soha az életben, ők nem, milyen anya már az ilyen, fogytán a türelem és hasonló megjegyzések...

Saját igényekhez kéne igazodni, nem mások véleményéhez.

2015. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, elolvasta szerintem mindenki az utolsó sort is. De itt mindenki a véleményét írja le, ez így jó, nem gondolod? Vayg csak azt szeretnéd hallani, hogy heti 2 éjszakára adjátok le nyugodtan? Akkor tegyétek! Ti dolgotok:)
2015. ápr. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
38%
Mire volt jó ez a kérdés akkor?Add le és ennyi. Akkor pihenhetsz. Most mit mondjuk. Mindenki a saját tapasztalatát írta le. Ha te ezt lehurrogó válasznak érzed, add inkább le a gyereket több időre is, lehet szegény többet tanul a mamáktól, mint a saját szüleitől :(
2015. ápr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Ditta323 ***** válasza:
56%

Én éjjelre nem "passzolnám le", de volt, hogy napközben átvittem anyuhoz, vagy mamához, hogy el tudjunk intézni 1-2 dolgot, vagy bevásároljunk /télen volt 3 hónap körüli /, mert nem akartam, hogy valakitől elkapjon valamit /influenza../

Amúgy szerencsém van vele, mert kb 2 hós koráig csak 1*, utána már nem kelt éjjel. Csak reggel fél7- kor fújja az ébresztőt és őszintén nekem ez korai, úgyhogy a "nagy" alvásánál alszok vele picit.

2015. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
64%
"mindenki kitartó remek ember". Hát ne haragudj, 3 hónap, hol van még a nehézségektől. Amikor jöna dackorszak, az örökös jövés menés, aludni nem akarás, mindenben belenúylás amibe nem lehet, szó szerint nem veheted le a szemed a gyerekről. De még éjszaka is ébred mert épp szeparációs szorongás stb, több kemény év áll előttetek, még csak 3 hónap telt el , 3!!!! és most még ahova teszed ott marad, hidd el ez a könnyebb része. De hurrogd csak le a válszolókat.
2015. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
53%
Ja, és mivel tápszeres, még egyszerűbb. Pár napig csak te, pár napig csak a feleséged kel fel. Mindenki kipihent lesz.
2015. ápr. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
80%

Hasfàjós volt a lànyom szó szerint reggeltől estig üvöltött, aztán a durva fogzás kezdődött és megint csak folyamatosan szenvedett. Egyszer sem fordult meg a fejemben hogy lepasszoljam a szüleimnek, hogy pihenhessek. Amikor 6 hónapos volt egyszer kértük meg őket hogy egyetlen délutáni 2-3 órára vigyázzanak rá amíg mi az évfordulónk alkalmából elmennénk moziba.

Nagyon furcsa nekem hogy Te pedig egy egész hétvégére le akarod passzolni a 3 hónapos babádat. Ez már nem a pihenésről szól (akkor megkérnéd őket hogy napközben pár órára vigyék el amíg alszol). Így viszont úgy jön le mintha már most 3 hónap után "ráuntál" volna az anyaságra és szabadságra alarnál menni. Pedig egy anya soha sincs szabin, sem betegszabin! Egy anyának a gyereke fontosabb, mint egy "átszórakozott" hétvége.

2015. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Én igazán nem akarlak lehurrogni téged/titeket!

Cselekedjetek úgy ahogyan a lelkiismeretek engedi:)


De ettől függetlenül,nekem 4hónapos múlt a kicsim,a mamája imádja,mindig mondja,hogy hagyjuk ott nála a leányt:)

Én is szeretnék pihenni,kicsit kirugni a hámból,de soha Soha nem tudnám oda adni,pláne nem éjjelre és főképp nem 1-2 napra. Most így belegondolva,lehet én nem vagyok normális,de megőrülnék ha nem "mellettünk" töltené az éjszakát.

Ráadásul ne haragudj kedves kérdező,de való igaz,hogy 1-2 hozzászólonak igaza van abban,hogy ha most nincs már türelem hozzá illetve kezd fogyni akkor mi lesz késöbb?


1-2szer kel fel este?! Erre annyi a válaszom,hogy ennek örüljetek...

És akinek még 1-2 évesen is felkel 4-5 a gyermeke?!

Csak gondolj erre....

Lényeg a lényeg. Én ha egész éjjel nem tudnék aludni sem adnám oda Senkinek a kicsimet.

Majd megoldjuk,ezért vagyunk szülők...!!

2015. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!