Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan pihent baba mellett?

Ki, hogyan pihent baba mellett?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk de azóta alig pihentünk. Ugyan csak 1x 2x kel fel este de azért folyton "felébredeni" minden neszre nem pihentető. Nappal sem alszik csak félórákat, ahogy mondják 24 órás. Ez rendben is van.


Arra gondoltunk egy hétvégére (1 este) oda adnánk a babát a nagyszülőknek (sajnos már nem cicizik így kivitelezhető) akiknél keveset van, így kicsit őket is szokja, örülnek is neki, és nekünk is van 1-2 napunk és egy éjszakánk pihenni, kikapcsolódni...


Azt gondolom ez a gyereknek is jó egyrészt mert a nagyszüleivel (és a feleságem 3 ott lakó testvérével) is eltölt némi időt, másrészt kipihenve nekünk is több türelmünk lesz ismét hozzá.


Volt-e már valakinek ilyesmi? Ki hogyan oldotta meg?


Kérem a lehurrogó, pofátlankodó, személyeskedő megjegyzéseket tartsa meg magának mindenki (elég ciki, hogy nagyon sok kérdés végén látom ezt a sort itt a GYK-n :( )



2015. ápr. 21. 09:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
45%

Irígy???

Mire? Kire?

Ha akartam volna lett volna kire hagynom a gyereket, de tettem és nem irígy vagyok arra aki megteszi, a kérdező nem egy kis segítséget kér, hogy pár órát alhasson hanem konkrétan egy egész hétvégéte meg akar szabadulni a gyerekétől. Ez számomra kiábrándító! Mit várt a gyerek majd egész nap alszik, ha apucinak, anyucinak olyan kedve van akkor tündérien mosolyog egyébként meg olyan mintha ott sem lenne és nem kell változtatniuk az eddigi kényelmes megszokott életvitelükön és a napi 8-10 órás alvásukon?

És most hogy ez nem így lett elszállt a rózsaszín köd már rögtön nincs türelmük hozzá mert urambocsá' éjszakánként megéhezik 1-2x a baba.

Csak akkor tudnak jó szülők lenni ha kirúgnak a hámból és azt is elfelejtik, hogy gyerekük van? Nem esett szó sem hasfájásról, sem refluxról, sem egész napos sírásról. Az össz "bűne" annyi szerencsétlen gyereknek hogy éjszakánként max 2x enni kér és napközben keveset alszik.

Tényleg jó kérdès, hogy mi lesz a fogzásnál, a szeparációs szorongásnál, a dackorszaknál. Akkor már teljesen lemondanak a nagyszülők javára a gyerekről mert annyit fognak aludni összesen mint amennyit most fent van a baba éjszaka?

Tessék áttenni a gyerekszobába, akkor nem ébrednek fel minden mocorgásra. Jobb ha felkötitek a gatyátokat mert lesz ez ennél még sokkal, de sokkal nehezebb.

2015. ápr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
57%

A másik oldal meg írhatná, hogy ti vagytok irigyek azokra, akik nagyszülők bevonása nélkül is tökéletesen boldogulnak:)


Miért terheljek mást, hogy mi aludni tudjunk? A mamáknak abszolút nem kötelessége helyettünk éjszakázni. A gyereknevelés ezzel jár!

2015. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
79%

Bakker ...

Itt egy 3 HÓNAPOS csecsemőről beszélünk! Mi lesz később, ha a szülők már most "kikapcsolódni" vágynak???

2015. ápr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
50%

Valamilyen szinten megértelek. Részben szerencsés vagyok, mert mindkét gyerekem nagyon korán, 5 és 7 hetes korától átalussza az éjszakát. Most 10 hónapos a kicsi, a nagy 3 éves. Nekünk nem élnek a szüleink, így nincs ilyen lehetőségünk. A tesóméknál aludt a nagy időnként. 1 éves volt, amikor először náluk töltött egy hétvégét, előbb én sem nagyon tudtam elképzelni. Olyan volt, hogy néhány órát vigyáztak rá. Amióta meg van a kicsi kb. 2-3X vitték el a nagyot, akkor sem egy hétvégere, ill. egyszer kb 3-4 órára mindkettőt.

Meg lehet kövezni, de marhára szeretnénk a férjemmel legalább egy teljes hétvégét a gyerekek nélkül tölteni, hogy ne egész nap a sikítozást, a sírást, a hisztit kelljen hallgatni, hogy tudjak enni, amikor éhes vagyok, hogy ne kelljen egész nap pelust cserélni/bilit intézni, kaját adni és harcolni a naggyal, aki sosem azt akarja, mint mi, állandóan ügyeletben lenni, hanem ehelyett pihenni, filmet nézni az ágyban heverészve, kettesben sétálni vagy csak úgy takarítani, hogy nem zavar senki és tudom, hogy van időm befejezni stb. Szerintem ezek természetes igények, van aki bevallja, van, aki nem.

Sajnos, ez az idő nem tudom mikor lesz, mert a kicsi már nem újdonság, nem nagyon foglalkoznak vele a tesómék, így nincs is úgy el velük, mint régen a nagy volt. Ráadásul a nagymamánk nagyon lerobbant és mivel nálunk nincs se hely, hogy itt legyen, ill. a két gyerek mellett időm sem lenne vele törődni, ráadásul szerintem ebben a "bolondok házában" hamar megkapná a következő agyvérzését, így a húgomékra hárul az ápolása, így nem is fogják tudni őket elvinni. :-(

Mégis mindezek ellenére azt gondolom, hogy 3 hónaposan ne aludjon máshol. Pár órára viszont jöjjenek el hozzátok ők és vigyázzanak a gyerekre, ti meg menjetek el sétálni vagy csak pihenjetek le.

2015. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
66%
Itt nem is a fő gond, hogy rá akarja bízni a 3 hónapost valakire (megjegyzem az én nővérem is rábízza mamára, rám, mert dolgoznia kell a vállalkozásban és mindenki szívesen segít a baba is boldog kiegyensúlyozott)hanem, a MIÉRT. "3 hónapos a kislányunk, azóta alig pihentünk" ha rábízzuk a mamára "van egy két napunk és egy éjszakánk pihenni, kikapcsolódni" Ha most lenne 1-2 éves, vagy lenne 2 gyerek, egyik 3 éves másik pár hónapos, megérteném a kérdést. De így egy rohadt önző, kényelmes szülőpárról beszélünk. Mert ez még kutya izékéje a következőkhöz képest. 3 hónapos, nem idő! 3 hónap! Itt kezdődik a gond, nem ott, hogy mikor kire bízzuk agyereket. Kinek hogy jó, mindenhol elvan az a gyerek ha a szükségletei ki vannak elégítve. "több türelmünk lesz ismét hozzá" Itt viszont sajnálom a babát. Ez még itt nem türelemjáték, az ezután kezdődik. Szomorú, hogy sokan felkészületlenül vállalnak babát. Egyébként adjátok oda minél többet mamának, szerintem jobb helye lesz ott, mint nyafogós szülőknél.
2015. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Lehurrogó, pofátlankodó, személyeskedő megjegyzéseink miatt a kérdező az életben nem reagál;)))
2015. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
73%
Vagy pedig azrt, mert kamu és provokatív a kérdés!
2015. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképp szükségetek van pihenésre, de szerintem ne rögtön egy egész éjszakát legyen másnál, hanem először csak 1-2 órát. Utána fokozatosan lehet növelni a külön töltött időt. Valahol olvastam egy olyan tippet, hogy havonta egyszer anyuka megy át másik szobába, vagy akár másik lakásba aludni, addig apuka vigyáz a gyerekre, aztán cserélnek.
2015. ápr. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!