Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogyan pihent baba mellett?

Ki, hogyan pihent baba mellett?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kislányunk de azóta alig pihentünk. Ugyan csak 1x 2x kel fel este de azért folyton "felébredeni" minden neszre nem pihentető. Nappal sem alszik csak félórákat, ahogy mondják 24 órás. Ez rendben is van.


Arra gondoltunk egy hétvégére (1 este) oda adnánk a babát a nagyszülőknek (sajnos már nem cicizik így kivitelezhető) akiknél keveset van, így kicsit őket is szokja, örülnek is neki, és nekünk is van 1-2 napunk és egy éjszakánk pihenni, kikapcsolódni...


Azt gondolom ez a gyereknek is jó egyrészt mert a nagyszüleivel (és a feleságem 3 ott lakó testvérével) is eltölt némi időt, másrészt kipihenve nekünk is több türelmünk lesz ismét hozzá.


Volt-e már valakinek ilyesmi? Ki hogyan oldotta meg?


Kérem a lehurrogó, pofátlankodó, személyeskedő megjegyzéseket tartsa meg magának mindenki (elég ciki, hogy nagyon sok kérdés végén látom ezt a sort itt a GYK-n :( )



2015. ápr. 21. 09:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
78%
Volt olyan, hogy már nagyon nem bírtam, mert az én lányom nem 1-2 alkalommal ébredt éjszaka, hanem óránként. Mire visszaaludtam volna, már újra ébren volt. Nagyon kimerültem, de odaadni a szüleimnek nem tudtam volna. Egyszerűen nem lettem volna nyugodt. Így anyukám jött fel és aludt itt párszor, hogy majd ő felkel hozzá. Na annak is az lett a vége, hogy ha hallottam, hogy sír, fent van, akkor én sem tudtam nyugodtan aludni, ugyanúgy nem pihentem semmit. Ez ilyen sajnos, kedves kérdező. Én nem ítéllek el, mert tudom, hogy miről írsz, nagyon fárasztó tud lenni, de ez még egy darabig így is lesz. Azt kell, hogy mondjam, hogy lassan hozzászoksz, hogy kevesebbet alszol és jól el leszel úgy is. Valamint később egyre könnyebb lesz vele és te is jobban tudsz majd mellette tenni-venni és később pihenni is vele együtt. Nekem sem aludt jól az elején napközben sem, így semmit nem pihentem, de mára ha lefekszem vele, akkor simán alszik velem 1-2 órát is. Mindenesetre, ha úgy érzed, hogy oda tudod adni és nem fogsz miatta aggódni, azon zsongani állandóan, hogy mi van vele, akkor néha belefér, de szerintem rendszert akkor se csináljatok belőle. Neki még fő az állandóság és a szülei. Ha már nagyon készen vagy és úgy érzed, hogy nem megy máshogy és nem is parázod szét az agyad, hogy nem veled van, akkor próbáljátok ki! Lehet odaadod és azt mondod, hogy többet soha, mert így sem pihentél, mert csak rajta járt az eszed, ugyanúgy ébredtél stb...
2015. ápr. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, ha ilyen jól alszik a baba, akkor külön szobába kell tenni, és senki nem fog felébredni a neszekre, anyuka meg mondjuk éjjel 1-2szer átmegy, ha szükséges.

Azzal mondjuk nem értek egyet, hogy egy 3 hónapos gyereket egész hétvégére rögtön a nagyszülőknél kellene hagyni. Pedig én is rengeteget voltam kisebb koromban ott, szerettem is ott lenne, nem ez a baj, hanem 3 hónaposan ehhez még egyszerűen kicsi, én várnék ezzel. Ha ki akarnék kapcsolódni, akkor pedig áthívnám a nagyszülőket, testvéreket akárkit, hogy vigyázzanak a babára egy mozizás, étterem, akármilyen más program erejéig.

2015. ápr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy fáradt vagy. De éjszakára nem jó másra hagyni a gyereket 2-3 éves koráig, mert nem képes még megérteni, hová tűnt az anyukája, aki neki a világ közepét jelenti.

2 éves volt a lányom, amikor először aludt a nagymamánál (akkor is hazaértünk hajnalban, mert egy rendezvényen voltunk), és felébredt az éjszaka közepén, kétségbeesetten keresett.

Nap közben pár órára vigyázott már rá a nagyi,kb. 6 nónapos korától, ha el kellett intéznem valamit. Ő anyatejes volt, így a lefejt tejet cumisüvegből kapta, ha nem voltam ott.


[link]

2015. ápr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
én sosem adtam volna oda hétvégére. 7 hónapos még mindig nem. nem tudom valahogy nem megy,hogy addig megváljak tőle :-) majd eljön annak is az ideje. de te tudod,ha nem szoptatsz nincs akadálya,csak maradjatok a közelben. pihenni én se tudtam sehogy,hasfájás 5 hónapig, aztán reflux. nappal sírás (10-14 óra) éjszaka fejések. pár órás alvások jutottak,az is a köztes fejések miatt több részletben. muszáj voltam,csak úgy volt elég a tej ha kb átmentem fejőstehénbe. most már persze jobb a helyzet,nappal van normális délutáni szundija (addig pl.főzők) éjszaka alszok fejés helyett 8igaz nincs is sok tej már,de majd leestem a fáradságtól) régebben nekem is max fél órát aludt,ez majd beáll neki hamarosan.- mi lenne ha fél napra vinnétek át? mondjuk reggel átviszi a férjed,aztán visszaalszotok? vagy legyetek váltott műszakban,ha nem dolgozik annyira sokat. egyik nap ő van vele többet,te pihensz (ha van szabadnap) másik nap csere. vagy próbálj meg egy bébihintát. vagy vidd el sétálni,ő elalszik a babakocsiban,te meg ne vedd ki belőle. leveszed a takarót,elvan úgy,már úgyse kell overáll egy pulcsit meg elbír bent is amíg nem kel fel.
2015. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
45%
Mi úgy csináltuk, hogy anyósom jött el hozzánk és néha ő aludt egy szobában a babával, mi pedig ki tudtuk pihenni magunkat a másik szobában és ha szükség volt rám, akkor azonnal át tudtam menni hozzájuk. Igaz, az enyémek mind anyatejesek voltak még ilyen korukban. Jó, hogy ilyen vállalkozó szelleműek és segítőkészek a nagyszülők, ezt ki is kell használni, de nem tudnának ők átjönni néha éjszakára a baba mellé? Jobb, ha az anyuka elérhető távolságban pihen, mert bármi történhet.
2015. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
92%
Az en fiam 1 eves, 4x-5x ebred ejszaka, fogalmunk sincs miert. Nappal egyszer alszik masfel orat. Ferjem estig dolgozik, szuleim 200km-re. Anyosek alattunk laknak, de furcsa mod sosem ernek ra. Soha nem volt meg lent naluk a gyerek fel oranal tobbet, akkor is ugy, hogy en is ott vagyok vele. Kimerult vagyok, nagyon faradt, sokszor ehes es turelmetlen. A gyerekem egesz nap megy, jarokaban, kisagyban nem marad el. De sosem jutna eszembe lepasszolni. Plane nem ejszakara is. Majd egyszer vege lesz ennek az idoszaknak es pihenek. Addig meg kitartok. Soha nem adnam senkinek, imadom ot, ejszaka is amikor felkel. Szerintem embereld meg magad egy kicsit, es orulj, hogy ennyit alszik a babad. Tenyleg mi lesz veled par honap mulva, mikor elkezd fogzani, jon a szeparacios szorongas stb? Na akkor lehet, hogy fele ennyit sem fogsz aludni.Akkor lepasszolod egy hetre?
2015. ápr. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
65%

Ki hogy oldotta meg???

Ez komoly kérdés?

Hát úgy, ahogy általában a normál szülők, akik gyereket vállalnak.

3 hónapos babát nem passzolnék le, eszembe sem jutna!

2015. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
37%
Ha lett volna erre lehetőségem simán elmegyek kikapcsolódni. Sajnos nem volt, mert nekünk már nincsenek szüleink. Nincs nagyszülő. Illetve egy van, de rá nem bíznám a gyerekemet. :( Nem jó helyen tetted fel a kérdésedet. Itt nagyon sok irigy anyuka van. Hidd el, hogy legtöbben azért írják, hogy lepasszolod meg milyen dolog, mert rettentő irigyek rátok,hogy ti megtehetitek. ;) Menjetek kapcsoljatok ki. Megérdemlitek és a nagyik is unokázhatnak, visszarepülhetnek a régi időkbe mikor még ti voltatok picik. Nyilván nincs ebben semmi rossz. A kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad. ;) Jó pihenést!
2015. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
62%
Nem kötelező zombi, kialvatlan szülőknek lenni. Persze sajnálom azokat a szülőket akiknek nincs a közelükben rokon, segítség és egyedül kell mindennel megbirkózni, ahogy azokat az anyákat is akiknek a férjük nem tud/akar kellő időt és energiát fektetni a gyereknevelésbe és minden az anyára szakad. Sajnálom azokat is akiknek rossz alvó, állandóan sírós babájuk van. Nekem szerencsére ezekből egyik sem jutott. 10 hónaposan a babám eddig mindig végigaludta az estéket, kiegyensúlyozott, folyamatosan mosolyog és ezért szerencsésnek érzem magam. Mint ahogy azért is, hogy első perctől kezdve elvan és szeret a mamánál is, és a dédinél is lenni. Én már 1-2 hónaposan is volt, hogy órákra, vagy akár fél napra is otthagytam és mentem intézni a dolgomat, vagy csak éppen aludtam. Volt tejcsi lefejve és annyi. Igaz nem 3 hónapos volt hanem 5 hónapos szilveszterkor, de akkor anyukámnál aludt. Volt olyan is hogy húgom vigyázott rá egész nap, vagy férjem szüleinél volt. Nem idegenekre hagytam, hanem a saját családjára. És ez hülyeség szerintem, hogy az ember magának szüli a gyereket. Nálunk ugyanúgy a testvérek, szülők is várták a babát és én úgy gondolom a nagyszülőnek is kötelessége foglalkozni a gyerekkel és nem csak akkor mikor már majd 3-4 éves lesz, már most is. Persze erőltetni nem lehet, de normális családban segítenek a nagyszülők szerintem kérés nélkül is. Nem attól jó szülő valaki, hogy 24 órából 24-et a gyerekkel van. Persze van akinek lelkiismeret furdalása van ha otthagyja a gyereket, az ne tegye. Aki megteheti és nincs rossz érzése e miatt az meg tegye. Én úgy látom, persze minden baba más, hogy most hogy nagyobb (9 hónapos), most kezd anyás lenni és ragaszkodni jobban, de most is csak addig míg lát hogy ott vagyok akkor folyamatosan mászik hozzám, de ha pl. úgy hagyom ott anyukámnál, hogy nem lát eszébe se jut keresni. 3 hónaposan még teljesen mind1 volt neki, hogy ki eteti, teszi tisztába stb.
2015. ápr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
59%
Az a baj, hogy a mai anyukák kismajmot nevelnek a mai gyerekekből..Anyukámra én minden gond nélkül rábíztam volna. Benne 100 %ig megbíztam és tudom, hogy mindent megtett volna amit csak tud a gyerekemért. Én elmentem éjszakára horgászni a párommal mikor a lányunk 6 hónapos volt. Anya szépen megfürdette és megetette és elaltatta úgy ahogy én. Sajnos több ilyen alaklom nem lehetett már.
2015. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!