Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha 2 hetes...

Mit csináljak, ha 2 hetes babám egy percet sincs el magában?

Figyelt kérdés

A karomon elalszik, leteszem, de mindjárt felébred és sír, és csak cicin nyugszik meg. Cicin mindjárt elalszik, de szintén felébred ha leteszem, és egy kicsit sem marad meg sírás nélkül.

Emellett nagyon nehéz ellátnom a 21 hós lányom és nem beszélve a háztartásról, mert kislányom is elég sokat fent van, napjában 2x alszik 3-4 órát, a többi időt kézben kell töltenie, -vagy üvöltéssel.

nem akarom elkényeztetni sem, cicihez szoktatni sem (mint első lányomnál elszúrtam...) , igaz tudom még kicsi, de mikor lehet "elvárni", hogy ne legyen ilyen cicifüggő? Vagy hogy egyáltalán mozdulni lehessen tőle?

Sírni sem nagyon hagyhatom, mert akkor meg nagylányom rohan mindjárt oda, és kiköveteli, hogy kivegyem, tejcsit adjak neki, mert sír, és akkor ő is sír, ha a kicsi sír...

Nem könnyű ez, bár tudom ezt vállaltam a kis korkülönbséggel...


2010. márc. 19. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

2 hetes babát nem lehet elkényeztetni még.Nem hasfájós?

Biztosan van valami gond,ha soha nem alszik csak a kezedben.

2010. márc. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem éhes? Szopizik eleget? A mienk akkor csinálta ezt, amikor nem volt igazán jól lakva.

Mi gondolkoztunk, hogy veszünk hordozó kendőt, mert van, hogy a mi kisfiunk sincs el egyedül és én sokat vagyok egyedül vele, van hogy a fürdést alig tudom előkészíteni neki, mert nem alszik, nyűgos és sír, most 7 hetes.

2010. márc. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
2 hetes, francba a háztartással! Csak a minimumra törekedj. Én azt tartottam szem előtt, hogy nem mindig cicin akartam megnyugtatni, mert annak sosincs vége. Simogasd sokat, bújjatok össze, bugyoláld be takaróba, énekeljetek neki a tesóval, hintáztassátok pihenőben, azt szokták szeretni.
2010. márc. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szopik eleget, méregetni is szoktam, és szépen gyarapszik. Egyszerűen szeret cicin lenni. Sokszor nem is eszik, csak bekapja és már alszik is. A hasa még szerintem nem fáj, nem látok rá utaló jeleket. Ha más tartja, akkor is ez van, hogy sír kicsit, majd megnyugszik kicsit, majd megint sír, csak másnál nem keres annyira cicit.

Bebugyolálni szoktam, simogatni, puszilgatni, szeretgetni is szoktam, sőt lányom már annyi puszit adott neki, mint más egész életében nem kap:-.)

A hordozókendőn én is gondolkodtam, de kicsit félek is, hogy hozzászokik... Első lányom is cicifüggő volt, nem szeretném újra ugyanazt a hibát elkövetni...(tudom, még pici, de látni kell a határokat)

Szóval nem tudom, mi lehet a baj, vagy csak simán ennyire jó nálam lenni és cicizni... remélem majd múlik azért.

Köszönöm a gyors válaszokat és tanácsokat, aranyosak vagytok.

Ja, háztartás, csak alap megy, főzni kell, mosni és vasalni is kell, a többi ráér...

2010. márc. 19. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ki a kérdést. De szerintem ezzel nem nagyon tudsz mit csinálni. Nagyon kicsi még, most jött ki az anyaméhből, nem tud mit kezdeni az új helyzettel. Ezért keresi mindig anyu közelségét. Az enyém ráadásul nem is szopott rendesen, úgyhogy én már jól elrontottam az állandó cicizéssel. Most én cumival próbálom megnyugtatni, meg akarok venni hordozókendőt. A 6. héttől azt mondják könnyebb. Az elsőnél nekem könnyebb volt.
2010. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Igaz nekem elso babam, de ugyan ez van nalunk is.Most lesz 5 hetes.

El van apaval ha lat engem, de ha kimegyek a szobabol el kezd sirni.Egesz nap egyedul vagyok es semmit nem tudok csinalni tole.

Imadom, de ez nem allapot, hogy pisilni nem tudok elmenni.

Bemergeli magat es meg sem tudom vigasztalni.

Csak a furcsi ami gyogyir mindenre, de nem furdethetem orankent :(

Remelem az a 6 hetes valtas igaz, mert megorulok lassan.

2010. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kitartás kedves utolsó:-.)

Az elsőnél én is sokszor azt hittem, hogy itt a világ vége, ,most meg csak mosolygok rajta, hogy ja, az volt gond..? ...

Szóval lesz ez még így sem...

Csak mikor egyszerre üvölt mind a kettő, és altatni kéne, vagy etetni... de majd jobb lesz:-)

2010. márc. 21. 21:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne is mond....nem lesz masik :P

Mar egy babaval sem birok.

Vagy nagy lesz a korkulonbseg....

2010. márc. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!