Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túloz egy kicsit a védőnő?

Nem túloz egy kicsit a védőnő?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos,ma volt nálunk a védőnő.Már a végére alig bírtam a lányommal,ölbe vettem és 2-szer vagy 3-szor feldobtam a levegőbe(többször nem is bírnám:)).Erre a védőnő szinte kiakadt,hogy ilyet ne csináljak,mert agyrázkódást kap a gyerek.Hát pedig ő nagyon szereti.Mondtam is,hogy ilyet én is olvastam,de agyrázkódást akkor kaphat,ha nagyon erőteljesen megrázzák a csecsemőt,ilyet meg gondolom senki nem csinál akarattal.Azt meg már nem akartam hozzáfűzni,hogy akkor én is és a testvéreim is többszöri agyrázkódást szenvedtünk ilyen korba,mert nagyon szerettük ha apu fürdés után párszor feldobott a levegőbe.

Vagy a védőnőnek van igaza??


2010. márc. 24. 21:24
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

Én sem dobálom a fiamat és senkinek sem engedném. 1 rossz mozdulat és ott a baj...

Szerintem igaza van a védőnőnek, ha emiatt lepontozást kapok is, egy 10 hónapos babának nagyon nem való a dobálózás, hát még egy kisebbnek. Van annyi más játék, amivel le lehet őket foglalni.

2010. márc. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%
Attól hogy a gyerek "nagyon szereti", még kaphat agyrázkódást. Gondolom nem csak ezzel tudsz neki örömet szerezni. Lehet hogy túloznak néha a védőnők bizonyos dolgokban, de azért nem véletlenül tanulnak évekig...
2010. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%

Azért az évekig tartó tanulás ellenére ne vedd szentírásnak a szavait.

Nálunk amikor a védőnő elment nyugdíjba és új védőnő jött, főiskolai végettséggel, mindent nagyon tudott. Jobban, mint a nőgyógyász meg a gyerekorvos. Azután szült két gyereket, és rájött, hogy sok minden máshogy van, mint ahogy megtanulta. Most pont így van az új háziorvos is, egy évet volt más háziorvos mellett, nemrég jött ide, mindenhez jobban ért mint a szakorvos, ha idős gyerekorvosod van, annak a tudása már "nem megfelelő", a terhességi belgyógyászathoz jobban ért, mint a nőgyógyász. A sok tanulással inkább csak az önbizalmuk nő, tisztelet a kivételnek.

És feldobálás és feldobálás között is van különbség. Gondolom, a kérdező nem hajigálja ész nélkül a gyerekét.

2010. márc. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

húúú a pontozás alapján itt a többség azt hiszi, hogy a kérdezőnek, meg a többi dobálósnak az a hobbija, hogy a gyereket direkt elkezdi méterekre dobálni, vagy elkapom vagy nem alapon, miközben az a szegény olyan jól eljátszogatott a földön egy vizesflakonnal????? Utalnék itt az annyi más játékkal le lehet kötni hozzászólással... igen, mi sem próbálunk ki semmi mást, egyből elkezdjük hajigálni a gyereket, amikor egy csörgővel is simán le lehetne kötni... ennyire hülyének néztek mindenkit???

amúgy a fel-le mozgás még jót is tesz a fejlődésének, a térérzékelésének, és nyilván mindenki óvatosan csinálja, biztonságosan. Aki ennyire túlfélti a gyerekét, javaslom mászni se engedje, mert beverheti a fejét, a darabos ételt félrenyelheti és megfulladhat, meg egyáltalán lehet épp a fejünkre esik egy tégla séta közben....

2010. márc. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
86%
Én gyógytornára hordom a 7.5 hónapos lányomat,ahol bizony dobálni kell a gyereket.Úgy is,hogy szemben van velem és úgy is,hogy háttal.A nála kisebbeket és nagyobbakat is dobáljuk.Fontos,hogy ha szemben van,tartsuk vele a szemkontaktust.Amúgy nem kell az égig dobni és akkor el lehet kapni.Egyébként azt mondták,hogy ez azért is fontos,mert hirtelen mozgás és az agyat ez stimulálja,a folyamatos mozgás nem.Engem is pontozzatok le légyszi mert egy szakember tanácsára dobálom!
2010. márc. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%
10.26-os, csak lepontoztak téged is.. látod itt sokan okosabbnak hiszik magukat még egy gyógytornásznál is...:))) mennyi idióta anyuka van ezen az oldalon....
2010. márc. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
30%

Gyógytornász ilyet nem mond, hogy dobáld a gyerekedet...

Nem egy gyógytornász ismerősöm van!

2010. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
57%
Ki az a birka aki itt mindenkit lepontozott?
2010. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
68%
10:26 vagyok.Bocs,akkor biztos egy csomó kontár van a rehabilitációs központban,csak nem tudok róla.Lehet,hogy ufók szállták meg az egészet és gyógytornász bőrbe bújtak.Kedves lenne tőled,ha nem hazudtolnál meg!
2010. márc. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!