Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha úgy alakulna, hogy a...

Ha úgy alakulna, hogy a születendő gyereketek születésnapja és névnapja csupán néhány nap távolságra lenne egymástól, akkor megváltoztatnátok a nektek nagyon tetsző nevet amit egyébként már jóval a terhesség előtt kiválasztottatok a pároddal?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 18:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
53%

Mi azért nem adtuk az első lányunknak a férjem kedvenc nevét, mert 3 hét lett volna közte.

Megkapta a hugi, akinek 5 hét van a szülinapja és a névnapja között. Hát sokat nem nyertünk vele. :D

Én biztos nem adnám, ha csak pár nap lenne a két dátum között...

2016. febr. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem változtatnék. Semmi jelentősége.
2016. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
66%
Mért nem néztek másik névnapot? Beütöd a googleba h x név névnap, és kiad pár találatot. Lányom október végi, november elején lenne a hivatalos névnapja. Nem volt más név, ami mindkettőnknek tetszett volna. Így néztünk másik névnapot. Augusztus elején találtunk is egyet. De a fiam pl május közepén született, névnapja júni vége. Annyi volt, h volt júni közepén is, ezért a hó végit választottuk. Nagyon nem aggódtuk túl.
2016. febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

Nem változtatnám.

De amúgy ez lehet egy jó indok, ha le kell állítani a rokonokat. Nálunk anyu nagyon sztárolt egy nevet, és nem bírta megérteni, hogy nekünk ez nem tetszik. Aztán felhoztuk, hogy nem kéne kicseszni a gyerekkel, hogy ugyanaznap legyen a névnapja, mint a szüli (aznapra voltam kiírva), ez hatott :)

2016. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
A férjem karácsonykor született és Ádám. Azt mondja így azért szívárp volt :). De látod, az ö szülei sem változtatták meg.
2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Mi nem változtattuk meg. Márc. 11. a névnap, és márc. 19-én született...
2016. febr. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Júliusi, akkor lenne a névnapja is pár nappal később. A névhez ragaszkodtunk, utána néztünk, és van egy kósza, naptárban nem jelölt névnapja februárban is. Így mi akkor ünnepeljük, februárban. Ha nagyobb lesz, és júliusban akarja, akkor úgy lesz. ;)
2016. febr. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nekünk pont így alakult. Kétszer is.

Az elsőnél semmi más névben nem tudtunk megegyezni, előbb született 3 héttel és 3 nap van a szülinapja és a névnapja között. Nem bánom.


A második időre jött, nem tudtunk megegyezni a nevekben. Aztán a szülőszobán én engedtem, az lett a neve, amit az apja nagyon akart. Nem néztem meg, mikor is van az a névnap. 5 nap van a szülinapja és a névnapja között.

Ezt sem bántam meg.

2016. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ha egy bizonyos név lenne az álmunk már régóta, akkor emiatt nem változtatnám meg.

Ha több név lenne, ami tetszik, akkor lehetséges, hogy befolyásolna a döntésben, de nem csupán ezen szempont alapján döntenénk.

2016. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!