Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha úgy alakulna, hogy a...

Ha úgy alakulna, hogy a születendő gyereketek születésnapja és névnapja csupán néhány nap távolságra lenne egymástól, akkor megváltoztatnátok a nektek nagyon tetsző nevet amit egyébként már jóval a terhesség előtt kiválasztottatok a pároddal?

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 18:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Keressetek másik névnapot. Nekem pl 2 részletben tartja a család. A hivatalos névnapom március, a szülinapom április, de a család egyik fele augusztusban ünnepli a névnapom. Ennek az az oka, hogy régen nagyon sűrű volt a tavaszi születésnapok sora a családban, Mama talált egy másik névnapot a naptárban, és mivel az augusztus akkor még üres volt, akkor ünnepeltek engem. Aztán megszületett a tesóm, aki augusztusi, és a névnapja is augusztus, majd unokatesóm. Végül az augusztus is sűrű lett.
2016. febr. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ha van másik névnap is, akkor nem. Nekünk nem volt(illetve de:karácsony :) ), így változtattunk.
2016. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
63%
Hát én felnőttként gyűlölöm, hogy a születésnapom utáni napon van a névnapom. Úgy nőttem fel hogy gyakorlatilag nem is tudom milyen érzés névnaot ünnepelni, mert a születésnapomon mindenki elmondta hogy "boldog szüli és névnapot!" és másnap amikor tényleg lett volna a névnap akkor már senki le se bagózta, mert le volt tudva egyben. Nincs más naptári névnap a nevemből így át sem tudtam rakni. Gyűlölöm. Lassan 30 vagyok de még mindig nagyon zavar, szegény szüleimet állandóan csesztetem vele, hogy miért szívattak így meg.... :-(
2016. febr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ez esetben két keresztnevet adnánk neki, és a másodikat ünnepelnénk külön :D
2016. febr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Mi változtattunk. eredetileg az Éva névben egyeztünk meg (egyikünknek sem volt abszolút kedvenc), de Karácsonyra voltam kiírva, inkább kerestünk más nevet.

az első gyerek neve abszolút szerelem volt, azt nem változtattam volna meg

2016. febr. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisteso Noémi lesz, aznapra vagyok kiírva, de ezt nem tudtuk. Barátnőm utan kapja a nevet, nem változtatjuk meg, majd ügyesen ossze szervezzük a bulikat
2016. febr. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem. És így is ugyanúgy kapna mindkettőre ajándékot, mintha nem lenne ilyen közel egymáshoz mind a két nap. Mert ígyis-úgyis teljesértékű gyerek, és egyik szememfénye:)
2016. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nálunk egészen véletlenül a fiú és a lánynév is pont a szülinaphoz közel volt. Úgy terveztük, hogy vagy Alex, vagy Polett lesz a babánk, és február közepére voltam kiírva. Mind a két névnap februári, az egyik pont a kiírt napra esett. Végül nem Alex, hanem Alexander lett, de nem azért, hogy elkerüljük az "ütközést", hanem más megfontolásból. De ez a névnap van februárban, márciusban és májusban is, úgyhogy mi májusban fogjuk tartani. Tudom, hogy az a szokás, hogy a szülinaphoz legközelebbit "kell" tartani, de ez szerintem hülyeség, miért tartanánk ugyanabban a hónapban, mint amikor a szülinapja van? Vagy egy hónappal később? Jó lesz ez így, februárban szülinapja lesz, márciusban a tesónak lesz a névnapja, április az én szülinapom, májusra meg eddig úgysem volt még semmi :)

Egyébként a legtöbb névnek több napon is van névnapja, lehet találni olyat, ami picit messzebb van.

De ha mondjuk csak egyetlen egy névnap lett volna, és pont a szülinap környékén, akkor csak emiatt nem változtattunk volna, élnek ilyen felállással emberek jópáran, még bele nem halt soha senki :)

2016. febr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!