Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az újszülött...

Hogyan kezelitek az újszülött babákkal való "nehézségeket"?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy ha a babátok hasfájós, vagy nehezen alszik el, ha nyugtalanul alszik, ha látod hogy fáj valamije de tehetetlen vagy, ha látod hogy szalad a lakás, ha már minden erőd elfogyott a fáradtságtól, ha nincs segítséged és a fáradtságtól már ülve elalszol.
2016. máj. 24. 13:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem hasfájós és alszunk éjjel, de egyre több figyelmet igényel. 3 hónapos és már igényli a játékot. Ez szokatlan még, mert eddig mindent meg tudtam itthon csinalni. Most a hazimunka fele-fele lett a ferjemmel, mert nekem muszaj idot szakitani a tanulmanyokra, amiket irok.


Prioritasi sorrend szerintem a fontos. A haztartas nem szalad el, megvarja a ferjedet az ő resze, azt nem neked kell csinalni.:)

2016. máj. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmi! Túl kell élni, és elfogadni,hogy ez ezzel jár.

Nálunk a Kicsi most 7,5 hónapos, a Nagy 4,5 éves. A Kicsi 3,5 hónapos koráig hasfájós volt. Meg sem mondom hány ezret költöttünk különféle cseppekre, tápszerre stb. Volt,ami segített, de csak pár hétig. Kaptunk sensitive tápszert, attól a hasa jobb lett, de a kakija beragadt, így majdnem két hónapig szélcsövezni kellett. Vettem Biogaia-t, Infacol-t, Espumisan-t, Colief cseppet, meggymag párnát, tényleg szinte végig próbáltunk mindent. De az idő, ill a hozzátáplálás oldotta meg.

Ráadásul,ahol több gyerek van, ott talán még nehezebb, mert mondjuk,amikor a Kicsi elaludt napközben, de a Nagy meg játszani akart, akkor nem mondhattam neki,hogy figyelj anya ledőlne egy fél órára. És sokkal könnyebb nem lesz egy darabig. Mert jön a fogzás, a mozgásfejlődés stb. Ha szerencsés vagy jól viseli, ha nem akkor meg nem.

2016. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasfájás...hónapok múlva a sokadik orvos hajlandó volt felírni a neocate tápszert az anyatej mellé (én eleve tejmentes diétán voltam). Onnantól sokkal jobb lett és végre csak egyszer kelt éjjel.

Aztán 1,5 éves kora óta alszik éjjel.

Én amikor pici volt,tanultam mellette,amit még munka mellett kezdtem el,szóval az alvásidők is foglaltak voltak.Éjjel,amikor kelt enni,utána még fejtem.Így utólag nem tudom,hogy is fért bele ennyi minden egy napba.n ia s túlélésre játszottam,a házimunkát úgy osztottam,hogy minden nap 1 valami (pl.hétfőn csak a fürdő,kedden csak felmosás,szerdán csak portörlés... persze a főzés mellé)

2016. máj. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. máj. 24. 14:46
 15/16 anonim ***** válasza:

általában kibőgöm magam lehetőleg úgy h ne lássa :)


hasfájós volt a lányom, 2 hetesen már csak napi 7-8 órát aludt, azt is 3-4 részletben, és a cicimen, szóval én kb. napi 2 órát aludtam, jobb esetben 4-et. mindezt 6 hónapon keresztül (bár asszem 2-3 hónapos kora közt volt egy jó hónap amikor átaludta az éjszakákat).

kert van, veteményes, segítség nulla, férjem 12 órát van el a munkába...mivel úgyis ébren voltam, csináltam amit kell, a babám egyébként a hasfájás és a nem alvás mellett nem volt sírós, tűrte hogy nem tud elaludni, tűrte hogy fáradt, tűrte hogy gázos a pocija szóval egyszerűen csak nem tudott elaludni, de ezt leszámítva egész jól elvolt pl a pihenőszékben, ezért meg tudtam csinálni a házimunkát úgy kb.

csak délutánra már mindig nagyon elfáradtam, jó lett volna olyankor ledőlni, de ő persze nem aludt akkor sem, ilyenkor a kimerültségtől sírtam egyet általában, aztán az helyre tett.

2016. máj. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Túlélésre játszom, és rendszeresen emlékeztetem magam, hogy ez nem tart örökké, és fáradtan is próbálom élvezni az időt a kisfiammal, aki éjjel 3-4x kel, és igazi ölbebaba, rengeteget kell hordozni. Vannak mélypontok, de meg lehet szokni. A férjem segít, amikor nem dolgozik, olyankor tudok egy kicsit többet aludni, de egyhuzamban 4 órát, úgy rémlik, hogy utoljára a szülés előtt 2 nappal aludtam, vagy talán egyszer sikerült a 4, mikor épp volt segítségem.
2016. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!