Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő. Mit gondoltok?

Keresztelő. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem szeretném megkereszteltetni a kislányomat. Én és az apuka megvagyunk keresztelte de egyikünk se gyakorolja a vallását és totál egyházellenesek vagyunk. A nagyszülők és a rokonok viszont rágják a fülünket... Nem akarom semmitől megfosztani a gyerekemet de egyáltalán nem tulajdonítok ennek jelentőséget. Úgy vagyok vele,hogy ha felnő és neki fontos lesz akkor megkeresztelkedik. Ti mit gondoltok erről?
2016. aug. 4. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ti így látjátok akkor ne kereszteljétek meg, ez ilyen egyszerű. Az hogy a rokonok erősködnek az ő dolguk, a gyerek még mindig meg tud majd keresztelkedni ha akar amikor felnő.
2016. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Nalunk ugyan ez a helyzet. Nem kereszteltuk meg a fiunkat, beletorodtek.
2016. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

3,5 éves a fiunk. Nincs megkeresztelve. Anyósomék tudomásul vették, viszont a férjem mamája nagyon nem. Még egy 6 számjegyű összeget is felajánlott, csak hogy megkereszteljük. Nem tettük. És határozottan elmagyarázta a férjem neki, hogy hagyjon minket békén ezzel kapcsolatban, mert bármit mond/tesz, mi ezt eldöntöttük, és így lesz.


Ez a ti döntésetek, és a ti gyereketek. Kérdezd meg, miért ragaszkodik hozzá a család, ha egyszer úgysem jártok templomba, és nem gyakoroljátok a vallást.


Én elmondtam mindenkinek, hogy nem fogjuk tiltani, ha kérdez válaszolunk, minden információt meg fog kapni a vallásokról, és ha érdekli, el fogjuk vinni misére. De mi nem járunk.

És ezzel a pénzéhes egyházzal amivé váltak manapság a katolikusok, nem értünk egyet. De a vallást nem fogjuk tiltani a gyereknek.

2016. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Nyugi..mi sem fogjuk megkeresztelni. Amibe kerül, inkább adunk neki egy élménydúsabb 7végét. Nálunk is nyűglődött a család, főleg a dédi, hogy dehát ez szokás....mi meg közöltük, hogy nem nálunk. Mindenki beletörődött. A ti gyereketek, nektek kell dönteni, nem az össznépi rokonságnak. :)
2016. aug. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
én mondjuk felnőttként keresztelkedtem és elég macerás volt, mert egy több alkalmas felkészítőre kellett járnom, szóval én megkeresztelném, ha csak ezen múlik, aztán ahogy írod, ha fontos lesz neki, majd tovább megy az úton (áldozás, bérmálkozás stb)
2016. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

"felnőttként keresztelkedtem és elég macerás volt,"


3-as vagyok. Szerintem aki be akar kerülni egy vallási közösségbe, az nem maceraként éli meg. Ellenkező esetben képmutatás a bekerülés, hisz ő nem is akar ott lenni, csak valamiért "muszáj". Szerintem.

2016. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Ahogy gondolod, ez is egy megoldás csak a ti dolgotok. Mi fordítva csináltuk.

Mi azért kereszteltettük meg őket, hogy az első lépés meglegyen. Ha nem akarja később gyakorolni a vallását, azt megteheti megkeresztelve is. Ha akarja, akkor meg annál jobb.

2016. aug. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Meg voltam keresztelve babakoromban. A férjem esküvő előtt keresztelkedett, mert ő úgy akarta (NEM kellett az esküvőhöz). A gyerekünket nem kereszteltettük meg, ez az ő döntése kell, hogy legyen.
2016. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Mi is így voltunk vele, ha felnő. majd választ vallást, ha akar.

Férjem nagymamája erősködött, hogy mindenképpen meg kell keresztelni, és ha nem kereszteljük meg, akkor ne is hozzuk oda a gyereket. Én meg teljesen komolyan azonnal rávágtam, hogy, ne aggódjon, nem fogjuk vinni. Rögtön visszakozott, hogy nem úgy gondolta ám. :D Azóta sem került szóba a keresztelő, pedig már második gyerkőc is született. :) Jobb ezeket a dolgokat egy mondattal határozottan lerendezni, mint nyújtani, mint a rétestésztát.

2016. aug. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Megnyugtatott,hogy sokan vagytok még ezzel így! :)
2016. aug. 4. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!