Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelő. Mit gondoltok?

Keresztelő. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Nem szeretném megkereszteltetni a kislányomat. Én és az apuka megvagyunk keresztelte de egyikünk se gyakorolja a vallását és totál egyházellenesek vagyunk. A nagyszülők és a rokonok viszont rágják a fülünket... Nem akarom semmitől megfosztani a gyerekemet de egyáltalán nem tulajdonítok ennek jelentőséget. Úgy vagyok vele,hogy ha felnő és neki fontos lesz akkor megkeresztelkedik. Ti mit gondoltok erről?
2016. aug. 4. 13:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan gondolkodok, nem vagyok vallásos nem fogjuk megkeresztelni a jövendőbeli gyerekeinket.

Plusz, ha megkeresztelem is semmi nem garantálja, hogy ha esetleg vallásos lesz akkor pont azt a vallást fogja választani.

2016. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ugyanazon okokbol mint itt elottem nalunk sincs a ket nagy megkeresztelve.

A 3.mas apukatol viszont apuka kivansagara meglesz.

Pedig sok plusz penz lesz...16ezret ki kell fizetnunk egyhazadot.

Az En szukeim is nehezen fogadtak el hogy nem kereszteltuk meg oket.most msg plane kiakadtak,hogy a 3.meglesz.

Nekem a gyerekem se tobb ye kevesebb nem lesz,akar megkereszteltek akar nem.

2016. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Én máshogy gondolom.


Szerintem a gyerek nem kizárólag a szülőké, hanem egy családba születik bele. Szerencsés esetben nincs ütközés, különböző vallások; persze csak ha a szülők helyesen választottak párt a családalapításhoz.


Éppen ezért, szerintem a gyerekek erkölcsi neveléséhez hozzá kell, hogy járuljanak a szülőkön kívüli más rokonok is, ez adja meg a gyerekek hovatartozását, biztonságát. Hogy tudják, hol a helyük.


Emiatt, én, ha egyházellenes lennék is, hagynám, hogy a családban valaki más, nagyszülők, vagy testvér, megkereszteltessék a gyerekeket.

2016. aug. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az "emiatt" természetesen az előtte írtakra vonatkozik.
2016. aug. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!