Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennél egy családi összejöve...

Elmennél egy családi összejövetelre, ha megkérnek, hogy a babádat ne vidd magaddal?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éves, két hét múlva lesz a keresztelője. Utána lesz egy családi ebéd (étteremben), viszont ma mondta anya, hogy felhívta a nagynéném, hogyha lehet, a lányunkat bízzuk addig másra, mert nem lesz ott más baba és nem szeretnék, hogy rosszul érezze magát, vagy hogy mi ne tudjunk nyugodtan ebédelni...


7 hónapos, születése óta visszük magunkkal mindenhova. Nem igazán szoktam főzni, hozzá van szokva az éttermekhez, cukrászdákhoz és sehol nem volt még sírás, vagy cirkusz. Nyugis, csendes baba, tehát nem az lenne, hogy egész nap sír, mert nem otthon vagyunk. Hozzá van szokva az emberekhez, a társasághoz és nem hiszem, hogy bármikor is lett volna vele probléma, ami miatt külön meg kellene minket kérni, hogy arra a félnapra bízzuk másra...


Imádom az unokatestvéremet, de ez nekem teljesen betett. Jelenleg ott tartok, hogy nem megyünk egyáltalán, mert szerintem a gyerekünk hozzánk tartozik, mindegy, hogy 3 hetes, vagy 15 éves.

Vagy túlreagálom?



2016. aug. 14. 18:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
71%
még lehet, hogy meg is gondolnám, ha ENGEM kért volna meg... de így mindenkin keresztül elég gáz... unokatesód tud erről egyáltalán? Nem lehet, hogy csak nagynénéd akciózik?
2016. aug. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
60%

Én nem mennék. Nekem nem tetszik ez a "hagyd otthon a gyereked mert csak zavaró tényező lenne". Én szeretek a gyerekeim nélkül is lenni, tehát nem azért ez a véleményem mert rá vagyok gyógyulva a gyerekeimre, hanem azért, mert szerintem pofátlanság ilyet kérni bárkitől is. Mi utóbb úgy mentünk esküvőre, hogy itthon hagytam a 2 gyerekemet anyukámra (3.5 és 2 évesek), mert tudtam, hogy nem fogok velük egész nap bírni, meg amúgy is szerettünk volna bulizni egyet a legjobb barátnőm esküvőjén, de ez a mi döntésünk volt, nem a házaspár kérte, egyébként ilyet ritkán csinálok, a többi családi-baráti eseményen nagyrészt mindig részt vesznek ők is.

Egyébként tudok egy ennél durvább esetet, csak érdekesség képpen leírom, volt olyan esküvő, ahol a menyasszony kijelentette, hogy az esküvőre nem vihet senki gyereket mert őt zavarja a gyereksírás és nehogy már az ő nagy napját elrontsák a babák. A vicc az egészben az volt, hogy a 4 koszorús lányából háromnak pici babája volt, mindegyik szoptatott még... Gondolhatod mekkora cirkusz volt belőle. A végét mondjuk nem tudom, de elég érdekes eset ez is.

Az miatt meg ne érezd rosszul magad mert mindenhova viszed a babádat, nem feltétlenül az a normális, hogy ha az embernek gyereke van sehova nem megy vele. Vannak ilyen anyukák mint te akik elég jó társasági életet élnek, én irigyellek is érte, én sajnos nem ilyen vagyok.

2016. aug. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
55%
Biztos, hogy így én sem mennék. Komolyan nem is értem, hogyan merülhet fel olyan a rokonokban, hogy egy családi összejövetelre ne vigyük a kisbabánkat. Tudtommal ő is családtag, ez éppolyan sértő, mintha azt kérnék, hogy a férjemet ne vigyem, mert nem kedvelik.
2016. aug. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
50%

Unokatestvér? Tehát te, vagy párod testvérének a gyermeke? Ebben az esetben biztos nem.


Én családtagnak tekintem tesóm gyerekeit, ezért is mennék el a keresztelőre. Ők pedig családtagnak tekintik az én gyerekem, ezért is hívják meg velünk együtt. Más felállás nálam elképzelhetetlen :)


Ha meg nem jó a viszony, akkor nem is a gyerek a kérdéses, hanem hogy mi egyáltalán minek megyünk.

2016. aug. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
36%

Nem kedves kérés. De ezért nem szúrnék ki unokatestvéremmel.

Elmennék, és nyilván nem halnék bele, hogy pár órára nem vagyok a gyerekemmel. Ez nem rólatok szól, hanem az ünnepeltről.

2016. aug. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim válasza:
41%
Pff, nem mennék el. Ha minden kötél szakad, és sértődésre hajlamos a tisztelt rokonság, magán a keresztelőn megjelennék, de az éttermet kihagynám.
2016. aug. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
26%
Elég szemét kérés, foleg ha nyugis baba....jogosan vagy kiakadva, de ettol még elmennék, felteve hogy van kire bizni a babat: olyan baratno vagy baby szitter, esetleg rokon,akit szeret, akivel jol elvan, tenyleg lehet hogy neked is jobb ha nyugodtan tudsz kicsit enni unnepelni...de ha nincs ilyen szemely, akkor szo nelkul elvinnem, mert ahogy mondod hozzatok tartozik, nehogy mar ki legyen kozositve, es ha elviszed legalabb lathatjak hogy nincs abbol semmi gond mert hozza szokott az ettermekhez,es akkor maskor mar ez nem volna vita targya
2016. aug. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
68%

Ennyi idős korában 2-3 óránál többet ha akartam volna, sem tudtam volna a babám nélkül tölteni, mert szopizott. Hozzátápláltam már 6 hónapos kora óta, de 7 hónaposan még nem evett mennyiséget. Cumisüvegből meg nem volt hajlandó enni, hiába fejtem volna.

Egyébként én se mennék el, ha a gyerekem nem kívánatos személy, akkor én se megyek oda. (Voltam már nélküle esküvőn, tehát alapból nem cipelem mindenhova, itt maga az elv zavarna).

2016. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
29%

Sima családi összejövetelen én sem örülnék a kérésnek, de egy esküvőn, temetésen, keresztelőn, stb.-n szerintem teljesen érthető. Elég tapintatosan fogalmazták meg, de a lényeg valójában az, hogy a kisbaba jó eséllyel sírni fog a szertartáson, ami zavaró lehet.


Ezt tiszteletben tartanám azért. Ebéddel együtt is max 2-3 óra egy ilyesmi, annyi időt nyugodtan el tud tölteni a baba az apai nagyszüleinél is szerintem. Legalábbis nekünk 6 hónaposan már aludt ott :)


Úgyhogy igen, szerintem kicsit túlreagálod. Persze, hogy hozzátok tartozik a gyerek, de egyszerűen vannak olyan élethelyzetek, ahova nem való pici baba.

2016. aug. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Több ok miatt:

Én ezért meg is szakítottam valakivel a kapcsolatot, mert a gyermekem hozzám tartozik, nem fogom eldugdosni, csak mert őt zavarja.

Másrészt a keresztelőnek a Krisztus követéséről kellene szólni és Jézus azt mondta, hogy engedjétek hozzám a kisgyermekeket. Egyértelmű, hogy ez megint csak egy kamu, rongyrázó álkeresztelő, ami az én szememben semmit sem ér, különben nem lenne a gyerek onnan eltiltva.

2016. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!