Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennél egy családi összejöve...

Elmennél egy családi összejövetelre, ha megkérnek, hogy a babádat ne vidd magaddal?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem 3 éves, két hét múlva lesz a keresztelője. Utána lesz egy családi ebéd (étteremben), viszont ma mondta anya, hogy felhívta a nagynéném, hogyha lehet, a lányunkat bízzuk addig másra, mert nem lesz ott más baba és nem szeretnék, hogy rosszul érezze magát, vagy hogy mi ne tudjunk nyugodtan ebédelni...


7 hónapos, születése óta visszük magunkkal mindenhova. Nem igazán szoktam főzni, hozzá van szokva az éttermekhez, cukrászdákhoz és sehol nem volt még sírás, vagy cirkusz. Nyugis, csendes baba, tehát nem az lenne, hogy egész nap sír, mert nem otthon vagyunk. Hozzá van szokva az emberekhez, a társasághoz és nem hiszem, hogy bármikor is lett volna vele probléma, ami miatt külön meg kellene minket kérni, hogy arra a félnapra bízzuk másra...


Imádom az unokatestvéremet, de ez nekem teljesen betett. Jelenleg ott tartok, hogy nem megyünk egyáltalán, mert szerintem a gyerekünk hozzánk tartozik, mindegy, hogy 3 hetes, vagy 15 éves.

Vagy túlreagálom?



2016. aug. 14. 18:07
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
58%
Vagy a gyerekemmel mennék vagy sehogy! Felmsem tudom fogni, hogy lehet ilyet kérni. Óriási kamu a duma is, hogy nem lesz más baba éscnem akarják,hogy unatkozzon. Jobbat is kitalálhatttak volna.
2016. aug. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azért nem szeretnék, hogy legyen ott más rokon gyerek is, hogy csak az ő gyerekükre figyeljen mindenki, neki gügyögjenek, őt ajnározzák. Szóval elég önző kérésnek tartom. Ha az unokatestvéred az ünnepelt, akit írod, hogy nagyon szeretsz, azért én elmennék, legalább a szertartásra, végül is egy 3 éves nem tehet arról, hogy a felnőttek mit kavarnak.
2016. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

Egyrészt én magam sem kérnék senkit, hogy hagyja otthon a gyerekét, másrészt ha ilyet üzenne egy családtag, akkor inkább én is otthon maradnék.

Egy keresztelő nálunk mindig a család közös ünnepe volt, nem holmi sztárolása egy kisgyereknek, akinek kizárólagos figyelmet akarnak kierőszakolni. Az ilyen emberek csak divatból tartanak keresztelőt.

2016. aug. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
54%
Nem mennék. A gyerek az enyém,hozzám tartozik és senki nem fogja megmondani,hogy hová vihetem. Ha úgy akarom,jön velem még a wc-re is... Anyós simán vállalja majd a babánkat a nagy mellé,de ez a mi döntésünk majd,marad-e.
2016. aug. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
58%

Beszélnék velük. Először is elmondanám, hogy "azt hallottuk", mi igaz belőle. Aztán valószínűleg nem mennénk.


Én elfogadom, hogy nem mindenhová való gyerek. De egy családi keresztelőre sem?? Ne már.

A szertartáson pedig ha sír/hangoskodik, akkor ki kell vele menni. Ez normális családban természetes.

2016. aug. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
44%
Én nem mennék...
2016. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
70%
normál esetben simán (pl esküvő miatt), de ez h.lye kifogás :)
2016. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
38%
Ebben semm rosszat mem látpk. Azt mondta, "ha lejet", és azt is, jogy nektek könnyebb lenne, nyugodtan tudnátok beszélgetni, ebédelni. Jót akart. Ha beszélőviszonyban vagytok, akkor hívd fel, és mondd el, hogy nincs erre szükség, mert nyugodt baba, tudtok vele menni, ennyi. Ha nem, akkor megnem kell elmennezek, mindenki jobban jár. Nyilván nem él a 7 hónapodsal egy fedél alatt, nem kell tudnia, milyen a gyereked, gondolom, az átlagból indult ki.. Miért kell minden mögött drámát sejteni?
2016. aug. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk ezek az alkalmak pont arról szólnak, hogy a legifjabbtól a legidősebbig mind összegyűlünk. Sosem tudta "elrontani" egy pár hónapos baba a hangulatot, mert mindig volt valaki, aki szívesen foglalkozott vele. Erről szól a család (bár nálunk a baráti körben sem merülne fel ilyen abszurd kérés).
2016. aug. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2016. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!