Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1-2 hetes csecsemőnek mi...

1-2 hetes csecsemőnek mi jobb? Egy nap kétszer 250 km vagy idegen helyen alvás?

Figyelt kérdés

Dédimama már utolsó napjaiban van az orvosok szerint,látni szeretné az első ükunokáját és utoljára engem is,első és kedvenc dédunokája vagyok.

Viszont a picurom ma 6 napos,tegnapelőtt engedtek haza minket,császár volt. Én kibírom az utat,az nem lényeg.

De mi jobb? Menjünk egyik nap és este haza vagy aludjunk szállodában és csak másnap haza? Jövőhéten megyünk amint a férjem kap szabit,7-10 napos lesz a pici.

Dédimama az orvos szerint már bármikor nem kellhet fel álmából.(ma még felkelt,telefonon beszéltünk)


2016. aug. 21. 08:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
87%
Jajj 9-es! Semmi baja nem lesz a gerincének! Az én fiamnak sem lett bajuk, pedig havonta megtettük ugyan így 3 órás utat és nem álltunk meg. Más sem szokott megállni kiszedni fél óránként.... persze majd felkeltem mi? Egyébként honnan szeded ezt a fél órát? A gyerekorvosunk körberöhögne, pedig ő nagyon óvatos!
2016. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
71%
*fiaimnak
2016. aug. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Nem teljesen kórház,haldokló beteghez beengednek bárkit bármikor,max kell egy kis hálapénz és elforditja a fejét.

Nem fertőző betegek,és nem is valoszinű hogy kiadom a kezemből. Nem lesz baja attól hogy dédi megsimogatja,csak öreg.

2016. aug. 21. 09:36
 14/31 anonim ***** válasza:
16%

"max kell egy kis hálapénz és elforditja a fejét. "


Hja, értem. A gyerek még majd még lesz valahogy. .. A dédi nem fertőző. A korhaz/otthon többi lakója se? A nővérek se kerülnek velük kapcsolatba, ugye. Igazad van. Adj egy kis pénzt , aztán hajrá. Végük is egy 2 hetes gyerek életét nem gond kockáztatni.

Tudod, ha otthon lenne a dédi, simán mondanám, hogy vidd el. Én is elvittem a gyerekemet, másnap, hogy kijottunk a kórházból. Ő otthon volt és nem lakott messze. Kórházba, idősek otthonaba ekkora gyereket nem vinnek

2016. aug. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Nem kockáztatnám az életét ha olyan hely lenne. De ezek egyágyaa szobák,rendesen takatítva,nem kell közösségi helységen keresztül mennünk. Nem vagyok felelőtlen.
2016. aug. 21. 09:48
 16/31 anonim ***** válasza:
18%

Magam miatt nem indulnék el, nem a gyerek miatt. Nem fogod kibírni az utat, volt már császárom, és nem hisztiztem, de ennyit nem bírsz egy helyben ülni a sebeddel. A férjednek is, nem értem, hogy jut eszébe ezt tenni a feleségével (tudom, hogy a te rokonod, de a férjed is felelős értetek).


A gyerekünkből kiindulva, aki 2 hetesen már aludt éjjel is, neki mindegy lett volna, a kocsiban is aludt volna meg idegen helyen is.

2016. aug. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
3 napos sebbel kibirtam 1 órát kocsiban zötykölődve,most is ki fogom.
2016. aug. 21. 10:10
 18/31 anonim ***** válasza:
82%
En sem bírtam volna ki császár utan, nekem iszonyatosan fajt a hasam. De a szinten csaszaros szobatarsam pár órával az első felkelés után közölte, hogy nem is érzi.. Én meg majd' befstm egy hétig. Csak a varratszedés hozott megkönnyebbülést. Nem vagyunk egyformák, kinek jobban faj, kinek kevésbé. Azt mindenki el tudja dönteni, hogy ő magának mi fér bele, ezt apuka nem döntheti el helyette! Abban látok realitást, hogy mivel én is elég aggódos vagyok, lehet félnék bevinni betegek közé a picit. De ezt is a saját anyukája döntse el, hogy ő mennyire félti a gyereket. Azert nem egy fertő, ahova viszi. Az esély megvan rá, hogy elkap valamit, de véleményem szerint nem nagyobb, mint mondjuk egy plázában, vagy példának okáért a gyerekorvosi rendelőben, vagy akar a védőnőnél, ahova ugyanúgy oda viszik a taknyos gyereket a felelősségteljes kedves szülők, az egészséges gyerekek közé... Ezeket a döntéseket engedjétek meg, hogy anyuka meghozza. Tanácsot adni ok, de kioktatni nem ok, szerintem.
2016. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
7%

"A gyerekorvosunk körberöhögne, pedig ő nagyon óvatos!"

Röhögjön. Az ortopédusunk nem viccnek szánta. Klinikai prof.

De felőlem lehet mindenki hülye. A kérdező is.

2016. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
26%

Én nem mennék. Nagyon sajnálom a dédit, nyilván fontos neked. De most már gyereked van. Az ő kényelme, nyugalma, egészsége mindennél előbbre való.

Pár napos babát nem utaztatnék ennyit. Nem a hordozó miatt. Neki szerintem otthon a helye, max babakocsiban a házatoktól nem messze.

A szívem szakadna meg a dédiért, de a gyerekek érdekében nem mennék. Hiába gondolod vagy mondják, hogy nem fertőző. Szegény kis öregeknek annyi nyavajájuk van már. Anyukám egy ilyen helynek a mosodájában dolgozik. Oltják őket bizonyos időközönként, az ajtón hatalmas betűkkel áll, hogy biológiai veszély...

Ne vidd oda a babádat. Hívd a dédit telefonon minden nap, beszélj vele amíg lehet. Nem tudom mennyire ép még az elméje, de ha az, akkor meg fogja érteni, ha nem mentek.

Ha meg már nincs igazán magánál, akkor szegénynek úgyis mindegy.

2016. aug. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!