Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ráhagyjam a kisfiamra hogy...

Ráhagyjam a kisfiamra hogy hason sokat "ejtőernyőzik"? Már kb.2 hónapja csinálja.

Figyelt kérdés

Az ejtőernyőzést arra értem hogy hason a kezei és lábai nem érnek talajt.


A védőnő jól rám ijesztett mert azt mondta hogy mozgásfejlődési probléma.


Okt. 4-én volt 5 hónapos és nagyon ritkán fordul meg. Egy aprócska segítséggel nagyon ügyesen megfordul. Igazából én azt látom a kisfiamon hogy nem az van hogy nem tudja, hanem nem érdekli és jobban szeret mindent a legkevesebb mozgással elérni.


Nem tudom mi a helyes de a védőnő jól megijesztett. Most minden nap, napi kétszer az a programunk hogy forgolódunk. Nem gáz ez igy? Nem lenne jobb ráhagyni?


2016. okt. 14. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Repülőzés. :) csinálta az enyém is. Nincs vele semmi baj. Szerintem kb fél éves korig. Láttam én is, hogy gond elméletileg és olvastam pár témát, annyira azért nem egyedi és nem feltétlen jelent bármit is.

Forogni ráér 7 hónapos korig. Ne siettesd! Persze, ha orvos javasolta volna ezt akkor kell, de a védőnő nem az!

2016. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
A védőnő tapasztalt, érdemes rá hallgatni, a repülőzés tényleg nem jó, az én gyerekeim sose csinálták, de nagyon sok mindenkitől hallottam, hogy csinálta a gyerekük, főleg a ducibb babák, egyiknek sincs semmi baja, de azért érdemes figyelni rá, esetleg a gyerekorvost is megkérdezni kell-e csinálni valamit.
2016. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az èn fiam is nagyon sokat csinálta, nem is fordult egyáltalán 5 hónapos koráig. Ekkor látta vèdőnő is nálunk. Megnèzte a kezemben is felvève. Mivel ott is sokszor "szètdobta " így magát, ezèrt javasolta a Dèvèny-tornát. Nekem úgy magyarázták, hogy ez egy reflex, ami el kell hagynia bizonyos koráig, hogy tudjon forogni.

Ha nem zavarja, akkor forgasd csak, de figyelj a kis kezère, hogy a feje felett, vagy az oldalához simítva legyen lent, nehogy kárt tegyèl az izületekben. Ezt is a dèvènyes tanította.

Egyèbkènt ha látja szakember abból baj nem lehet.

2016. okt. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos mostanában ha felveszem a karját is szét dobja de eddig nem csinálta.


Védőnő megmutatta a helyes fogás technikát hogy ne csináljuk rosszul.


Ügyesen csinálja a baba csak szerintem lustább is. Jobban szereti ha én tartom és én adok oda mindent. De ez meg szűnt. :)


Kicsit aggódok érte, de nem gondolom hogy nagy baj van. Na jó tök pánikba vagyok. :)

2016. okt. 14. 23:16
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

1-es vagyok, az enyém meg hasrafordult és úgy repülőzött. Nem függ össze. Miután vissza is ment fordulni is csinálta még valameddig.


2-es, a védőnő tapasztalt ha szerinte egy 5 hónapos le van maradva azért mert nem forog mindenféle vizsgálat nélkül? Hááát... nem is kell neki. Ha meg baj van egy babával se az ő dolga diagnosztizálni bármit..

2016. okt. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a kislányom viszont mindennel kivárta a "határidőt", a védőnő 4 gyermekes és nem is fiatal mégsem mondott sose olyat, hogy forgassam én a babát.. persze húzta a száját, hogy 6 hónaposan egyszerse fordult még át de akkor se.. nem az ő dolga. Le lehet ezt is pontozni.
2016. okt. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nincs lepontozás részemről, mert számomra hasznos és nagyon megnyugtató ami írtál. Köszönöm.
2016. okt. 15. 07:39
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Nekünk helyesen járt el a vèdőnő, hogy szakemberhez küldött.

Mivel hason, ès kèzben is szinte állandóan repülőzött. Ezt èn, ès ő is láttuk. Nem azt mondta, higy le van maradva, hanem feltűnően nem volt nála múlóban a jelensèg.

Nem hason heverèszett, ès szimlpán nem forgott. Mert az nem ugyanaz.

2016. okt. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem is erről beszéltem. Hanem arról, hogy fordítgatják a gyereket mert neki forognia kellene már.
2016. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En hordtam devenyre hipotonia miatt 3 hónapos korától. Nekem a devenyes azt mondta, h a repülőzés nem jo, főleg ha sokat csinálja. En a helyedben megmutatnam szakembernek, nem vesztessz semmit es legalább megnyugszol ha minden ok, ha meg nem akkor időben kiderül.
2016. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!