Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik ebben az évben...

Anyukák, akik ebben az évben szültetek, kapott a babátok babakötvényt?

Figyelt kérdés
2016. dec. 9. 14:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is megkaptam a levelet ,ahogy mindenki megkapja 2006 óta.És Minden szépen le van benne írva!Nyiss start számlát.
2016. dec. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Neked pontosan mi van a levélbe írva?
2016. dec. 9. 17:30
 13/16 anonim ***** válasza:
53%

Max arról kaptàl levelet, hogy letéti start szàmlàt nyitott az àllam a gyereknek. Ez jelenti azt, hogy ha akarsz nyithatsz start értékpapìr szàmlàt az àllamnàl vagy bàrmely banknàl ahova be is lehet fizetni. Ha nem, akkor nem tudsz befizetni hiszen ez egy àllamnàl lévő letéti szàmla.

Ez minden hónap 10- én nyìlik meg az újonnan született babàknak a statisztikai hivatal adatai alapjàn. Ha 11-én szül vki, akkor a gyerek köv hó 10- én kap szàmlàt. Ha értesìtenek, ha nem. Ez alanyi jogon jàr 2015 12.31. utàn megszületett minden magyar àllampolgàrnak.Akàrcsak a gyerekekre az àllami balesetbiztosìtàs.

2016. dec. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
7%
Nem kell számlát nyitni, csak ha te is szeretnél tenni hozzá. Lehet, hogy az ismerős is kapott, csak nem tudja pontosan miről van szó.
2016. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2007-ben, és 2016-ban születtek a fiaim. Mindkettő megkapta ugyanúgy. Igaz, én nem nyitottam számlát még, mert más formában tettünk félre a gyerekeknek, de akár most is megnyithatom a nagyobbik gyereknek is ugyanúgy.
2016. dec. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

En biztos nem raknám ebbe a gyerek pénzet, egy tollvonás, és ezt is elveszi az állam. Nagyon komolytalan az egész...

A fundamini jobb megoldás szerintem!

2017. nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!