Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik nem mertek a kisbabat...

Akik nem mertek a kisbabat maguk melle fektetni, mennyi idos korban kezdtek el?

Figyelt kérdés
Nem merem a 3 honaposonat ejszakara magam melle fektetni, olyan kis torekeny. Mennyi idos kortol biztonsagos?
2016. dec. 11. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Egyaltalan nem biztonsagos.

Epp nemreg

Itt irta valaki, hogy az ismerose / rokona koreben most halt meg egy 1,5 eves gyerek a szulei kozott ejjel.

2016. dec. 11. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oke, ez volt a kerdes..mikortol nem hal meg ha igy tetszik.
2016. dec. 11. 01:51
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

"Mikortól nem hal meg?"


De morbid... :(


Én 3-4 éves kor alatt nem aludnék gyerekkel. Ha valami indokolja a mellette alvást (betegség például), akkor is inkább szivacson a gyerekszobában, végső esetben babaöböl, az talán valamennyire biztonságos. De magam mellé sosem tennék pici babát.


Félnék, hogy ráfekszem, hogy elzárom előle a levegőt. Sokan azzal nyugtatják magukat, hogy a bölcsőhalált így lehet elkerülni. Amikor valaki többé nem vesz levegőt, az egy tökéletesen NÉMA dolog, miért kelne fel rá anyuka? Semmivel sem segít kivédeni ez a módszer a bajt, sőt, szerintem inkább előidézheti.


Másrészt mivel mindketten éberen feküdnénk a baba mellett, attól rettegve, hogy rágurulunk, minden lenne, csak pihentető nem.


Tehát a közös szoba, külön ágyban, vagy babaöböl. Együtt alvás ovis korban. RÉSZEMRŐL.

2016. dec. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De kar:( azt hittem elobb. En is felnek h elzarom a levegojet, tenyleg morbid lenne...Akkor marad a kulonalvas, legzesfigyelo meg par evig,mert fel evesek se vagyunk.

En imadtam szuleimmel aludni, csakhat ritkan engedtek.

2016. dec. 11. 02:12
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Már hogyne lennél több, mint fél éves?
2016. dec. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyedülálló anyuka voltam, 11 hónapos korától aludt velem a fiam. Minden gond nélkül.
2016. dec. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Az elején én is féltem, 8 hónapos korában húztuk a kiságyat a miénk mellé, onnantól már átmászott, mikor akart, gyakorlatilag azóta együtt alszunk az elsővel. A második most 8 hónapos, újra éljük a szeparációs szorongást, így ő most kb az éjszaka felét tölti velem/velünk. Egész nagy szakirodalma van az együtt alvásos témának és sok a hibás közvélekedés. A bölcsőhalált azért előzi meg, mert a szülő szuszogása, mocorgása nem engedi annyira mélyre aludni a babát, hogy leálljon a légzése. Nem véletlen, hogy a külön szobában alváskor, meg erkélyen alváskor nagyobb gyakorisággal történik meg. A szülő pedig nem fordul rá a gyerekére, ha tudja, hogy ott van, ha nem iszik alkoholt, nem szed bódító/álmosító/tudatmódosító gyógyszereket, akkor nem fordul rá, mint ahogy az ágyról sem esik le, mert tudja, hogy ott a széle. Egyébként a másodikkal én már a kórházban is aludtam együtt. Ami nem biztonságos, ha pl. a nagyobb gyerek és a baba együtt alszik, mert a kisgyerekek még nem úgy alsznak, mint a felnőttek, ők könnyebben ráfordulnak, mint ahogy az ágyról is képesek leesni.
2016. dec. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2 éves kortól jöhettek közénk.
2016. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Én egy felelőtlen szaranya vagyok, és 6 hónapos kora óta alszik velünk a lányom. Falnál van az ágy, ő alszik belül, én mellette, apa kívül. 6 hós korától kezdett annyiszor ébredni éjjel, hogy kb. 10 perceket tudtam aludni, úgyhogy egyszer magam mellett hagytam. Így tudok én is pihenni valamennyit. Soha nem volt olyan, hogy rafeküdtünk volna, vagy ráhúzzuk a takarót. Ha ott van, tudod, hogy ott van, álmodban is, szerintem ez ösztönös. A gyerek előtt a cicánk aludt velünk, mikor picike volt még, kb. akkora volt, mint a lányunk feje, rá is tudtunk vigyázni :D

A kislányunk egyébként most 17 hónapos, még mindig borzalmas rossz alvó sajnos. Minden este a saját ágyában, saját szobájában alszik el, de miután mi is lefeküdtünk, első ébredésnél áthozom. Nekünk ez vált be, így mindenki tud pihenni. Hozzá kell tennem, mi is külön ággyal indultunk, sőt, 1 hónaposan ment külön szobába, mert észrevettük, hogy este nem tud aludni tőlünk, beszélgettünk, tévé stb. De ahogy beindult a fogzas, mozgás, szeparációs szorongás, alig aludtunk vmit. Ha nem kelne csak 1-2x éjszaka, valószinűleg külön maradt volna.

2016. dec. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nálunk alapvetően külön alszanak, de a nagyobbikkal betegség esetén együtt alszom, olyankor apa megy a kanapéra. Már 3,5 éves, és inkább ő fekszik rám, mint én :))) Én sosem feküdtem rá, és kb 4 hónapos korától már feküdtem mellette nappal néha, éjszaka meg az említett betegség esetén olyan 1-1,5 éves kora óta
2016. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!